Rodinné auto do 750K

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od řidičBOB »

Proč zrovna u Scouta? Je to akorát oplastovaná a zvedlá Octávia. Nic víc.
Pokud bys s tím jezdil do nějakého "terénu", tak tomu rozumím. Tam je ta nafta krapet výhoda.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Pytlik
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 14 led 18:57

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od Pytlik »

FuzzyLogic píše:
Pytlik píše:Ahoj,podivej se na Mondeo.Za 650 tis sezenes kombikovej diesel s vybavou titanium,coz je slusna vybava...Asi neni lepsi auto s pomerem cena/velikost/jizdni vlastnosti/vykon/vybava...Ale je to o osobnich preferencich samozrejme...Bonus proti Skoda/VW je,ze se nekrade...Nevyhoda je rychlejsi ztrata ceny...
Tak teď jsem koukal do konfigurátoru a za MONDEO TITANIUM 2.0 TDCi chtějí 868 490 Kč. Takže to už je poměrně dost přes můj rozpočet, nebo je reálné to na těch 650 uhádat?
Podivej se treba na automodul.cz. Tam davaji dealeri skladovy auta...Pokud ti nevadi,ze je to skladovka...Tudiz mas danou konfiguraci.Je jich tam vic,tak si snad vyberes. Dealeri jsou schopni si to i navzajem preprodat,tak nemusis nekam daleko jezdit...
Napr za 640 tis Kc
http://m.automodul.cz/?method=detail&id=1185548&page=4

Do 700 tis uz mas slusny vyber...i s automatem,kdyby to bylo pro tebe zajimave...
Pytlik
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 14 led 18:57

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od Pytlik »

Popr s benzinem, vyssi vybavou,ale automatem se do limitu vejdes taky...
http://m.automodul.cz/?method=detail&id=1236701&page=1
Ale velky auto bych v benzinu zivit nechtel...navic pro ten cenovy rozdil je dle me ekonomicky nesmysl to kupovat...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od řidičBOB »

Nesmysl je koupit moderní diesel s x potencioálními kurwítky na krátké trasy, resp. více-méně do města.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od lampa »

řidičBOB píše:lampa: Když už říkáš a) (že preferuje benzín), tak jsi si jistě všiml i toho b) (že přemýšlí například o Scoutu v motorizaci 2.0TDI).
Proto na to reagujeme ;-)
Takže ano - potřebuješ se hodit do klidu, protože reaguješ jako nějaký afektovaný zaměstnanec Hradu.
Jasne, je tam jedna octavka tdi v zaplave benzinovych aut, takze bych mu rekl "vykasli se na ni a vem beznin". Jako jsi to udelal v poslednich prispevcich. Jinak teda nevim, v cem vidis tu afektovanost a paralelu s hradem nechapu uz vubec :D

Jinak k tematu - pokud teda nechces "manazerske" auto, tak bych se asi spis koukal po golfu. Je to ve vsech ohledech lepsi auto. Ne o moc, ale prece. Krome mista na zadnich sedackach (ma kratsi rozvor), ale mimino se tam vejde v pohode.
Sice nenabizi 1.8 TSI a 1.5 je zatim krok do neznama, ale minimalne bych se tim projel.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od Stepan »

No, ona to s tím děckem není prdel. Protože ve chvíli, kdy naroste tak, že už nohy koukají přes sedačku, ale zároveň je ještě neohybá dolů jako dospělej člověk, kope podrážkama bot přímo do sedáku před sebou. Což jednak zasírá interiér a jednak je to poměrně nepříjemné. A pán si plánuje nechat auto 5-10 let, takže tahle fáze ho určitě čeká :)

*jasně, nemusí ho vozit za sebou, ale za spolujezdcem a ten si sedadlo lehce posune. Ale pak zase nemá k dítěti tak dobrej přístup (dozadu se nejlíp leze napříč. Otočit se přímo za sebe a dát dítěti napít, něco mu podat, w/e, není úplně ez operace.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od mattonecz »

FuzzyLogic píše:
mattonecz píše:Ta Insignia spíš 2.0CDTi jestli bys bral diesel. Ta 1.5T je nesmysl.
viz. http://www.autovars.cz/vozy-k-odberu/j4hrcrhv/car.xhtml nebo http://www.bsauto.opeldealer.cz/vozy-k- ... /car.xhtml
obojí skoro plná palba
To je ta 1.5 opravdu tak špatnej motor? Když ty motory papírově porovnám, tak tam zas takovej rozdíl není 0-100 dost podobný hodnoty, je mi jasný, že 90-120 už ta nafta bude někde trošku jinde. Já jen, že najedu ročně okolo 12tis km, tak mi ta nafta příjde trošku zbytečná. Nicméně hodlám si oba motory projet, tak pak uvidím.
Nevím, zkus to projet. Já mám 1.4T v astře z který vychází.V počátku s ní byly dost problémy, teď už je to ok. Jestli to pudeš projet, dej tomu pořádně napít a soustřeď se na to jestli motor při plnym plynu necuká/trhá.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
FuzzyLogic
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: ned 14 led 13:07

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od FuzzyLogic »

řidičBOB píše:Proč zrovna u Scouta? Je to akorát oplastovaná a zvedlá Octávia. Nic víc.
Pokud bys s tím jezdil do nějakého "terénu", tak tomu rozumím. Tam je ta nafta krapet výhoda.
Nevím nějak mi ke 4x4 přijde nafta lepší a ještě to má docela rozumnou spotřebu. 1.8 TSI 4x4 by byla docela žravá. Jinak máme chatu na horách a je tam dost špatná cesta, takže když tam jedeme ve 4, tak musí dva vystoupit, aby jsme nedrhli podvozkem. Od chaty musím skoro vždy couvat, pač to jinak nevyjedu. Zase ale jezdíme tam cca 2x do roka, takže se to dá přežít.
FuzzyLogic
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: ned 14 led 13:07

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od FuzzyLogic »

Pytlik píše:
FuzzyLogic píše:
Pytlik píše:Ahoj,podivej se na Mondeo.Za 650 tis sezenes kombikovej diesel s vybavou titanium,coz je slusna vybava...Asi neni lepsi auto s pomerem cena/velikost/jizdni vlastnosti/vykon/vybava...Ale je to o osobnich preferencich samozrejme...Bonus proti Skoda/VW je,ze se nekrade...Nevyhoda je rychlejsi ztrata ceny...
Tak teď jsem koukal do konfigurátoru a za MONDEO TITANIUM 2.0 TDCi chtějí 868 490 Kč. Takže to už je poměrně dost přes můj rozpočet, nebo je reálné to na těch 650 uhádat?
Podivej se treba na automodul.cz. Tam davaji dealeri skladovy auta...Pokud ti nevadi,ze je to skladovka...Tudiz mas danou konfiguraci.Je jich tam vic,tak si snad vyberes. Dealeri jsou schopni si to i navzajem preprodat,tak nemusis nekam daleko jezdit...
Napr za 640 tis Kc
http://m.automodul.cz/?method=detail&id=1185548&page=4

Do 700 tis uz mas slusny vyber...i s automatem,kdyby to bylo pro tebe zajimave...
Díky podívám se na to...
FuzzyLogic
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: ned 14 led 13:07

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od FuzzyLogic »

Stepan píše:No, ona to s tím děckem není prdel. Protože ve chvíli, kdy naroste tak, že už nohy koukají přes sedačku, ale zároveň je ještě neohybá dolů jako dospělej člověk, kope podrážkama bot přímo do sedáku před sebou. Což jednak zasírá interiér a jednak je to poměrně nepříjemné. A pán si plánuje nechat auto 5-10 let, takže tahle fáze ho určitě čeká :)

*jasně, nemusí ho vozit za sebou, ale za spolujezdcem a ten si sedadlo lehce posune. Ale pak zase nemá k dítěti tak dobrej přístup (dozadu se nejlíp leze napříč. Otočit se přímo za sebe a dát dítěti napít, něco mu podat, w/e, není úplně ez operace.
Tak tohle mě vůbec nenapadlo :), ale když nad tím tak přemýšlím, tak kdyby mi dítě za jízdy kopalo do sedačky, tak to by mi asi hodně vadilo. To jsou ty informace, které si člověk v recenzi moc nepřečte, ale vyjdou najevo až praktickým používáním.
Odpovědět