Rodinné auto do 750K

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
FuzzyLogic
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: ned 14 led 13:07

Rodinné auto do 750K

Příspěvek od FuzzyLogic »

Dobrý den,

chystám se pořídit nové rodinné auto do 750K. Mám následující požadavky. Kufr alespoň 550l (potřebuji tam dát kočár), auto by nemělo být žádný louda, prostě aby se s tím dalo bezpečně předjíždět. Preferuji benzín, ale může být klidně i nafta, pokud to bude dávat smysl. Spotřeba by měla být do 8l. Jinak z práce máme možnost docela slušných slev: Škoda (např octavia, superb 13%) Opel (Insignia 22%), Kia, Ford a Mazda (zde to úplně přesně nevím). Nicméně vůz nemusí být od těchto značek. Ponechám si ho po dobu 5-10 let.

Mám pár kandidátů jen vůbec nevím, kterého zvolit.

Škoda: zde bych vzal octavia LaK 1.8 TSI nebo octavia scaut 2.0 TDI 4x4
+ octavia je velice praktické auto a za 750k + sleva by to bylo ve velice dobré výbavě
- jezdí jich všude mraky, slyšel jsem že není moc dobře odhlučněná, ale reálnou zkušenost nemám

Opel Insignia Country Tourer:
+ Insignia se mi vážně líbí, moc jich zatím nejezdí, sleva je docela velká, dobré odhlučnění a dobrý podvozek.
- opel nemá zrovna moc dobrou pověst, drahé náhradní díly, drahý servis, Motor 1.5 122 kw není prý žádný rychlík a žere okolo 9l. 2.0 Turbo už je mimo moji cenovou relaci a spotřeba je prý strašná.

Golf Variant 1.5 TSI EVO
+ Golf je velice dobře zpracovaný, kvalitní interier, dobrá zůstatková cena, malá spotřeba, velká praktičnost.
- vzhledem mě zrovna moc neoslovuje, cena je poměrně vysoká na to že je to jen golf (kamarád mi říkal, že se dá uhádat 10-15 % z ceníkové ceny, co je na tom pravdy nevím)

Mazda 6 165G
+ Mazda se mi velice líbí, dobré jízdní vlastnosti
- Pučil jsem si ji od kamaráda a moje nadšení docela opadlo: auto působí děravě, nekvalitní sedačky, celkové interiér na mě moc nezapůsobil, nepraktický kufr. V kabině je při jízdě docela hluk.

Které auto by jste doporučili a proč? Klidně doporučte i něco jiného než jsem popsal výše.

Předem díky za odpovědi.
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od lampa »

Za 750 bych to videl na superb 1.8, nebo insignii. Oboji v liftbacku, takze tam nalozis cokoli, 550l to ma s prehledem, kombik netreba.
FuzzyLogic
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: ned 14 led 13:07

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od FuzzyLogic »

Děkuji za odpověď, ale já bych raději preferoval kombi, jinak liftbacky se mi zrovna moc nelíbí. Superb není určitě špatné auto, ale ničím mě nezaujalo.
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od lampa »

Jasne, to je asi otazka vkusu. Kombik pochopim u maleho auta, ktere se tim zmeni z nakupni tasky na relativne pouzitelne rodinne auto, ale liftback stredni tridy uz je natolik prakticky, ze mi prijde zbytecne vzdavat se noblesnejsi a elegantnejsi karoserie.
Kazdopadne u kombiku bych to videl stejne. Za trictvrte milionu mi prijde skoda kupovat octavii, kdyz muzu mit superba, ktery je ve vsech ohledech lepsim autem. Pokud teda nepotrebujes mit kazdou myslitelnou vybavu (mimochodem i ten superb bude vybaven velmi slusne). 1.5 v insignii je zakladni motor, takze jak rikas, zadny rychlik, na druhou stranu ani brzda provozu. Idealni je se s tim svezt a zjistit, jak vyhovuje prave tobe (pripadne vzit astru 1.6 turbo v plne vybave). To same plati pro dvoulitr v te mazde, ktera dostane facelift vcetne lepsiho interieru (mazda sve modely prubezne vylepsuje, takze pokud mel kamarad nejaky kousek ze zacatku vyroby, tak je mozne, ze dneska uz je to o necem jinem). Akorat kombik je nad rozpocet.
Z ostatnich aut me napada jeste ford mondeo.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od M.Z. »

Pokud ti jde o odhlučnění, tak asi ten Opel. Ještě to umí Frantíci docela dobře utlumit.
Jinak ty mínusy prý, bych vyvrátil osobním testem, věřit někomu cizímu, se nevyplácí.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
jožko
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 26 dub 17:52

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od jožko »

MPV nechceš? Do 750 je celkom slušný vyber a kufre majú tiež dosť veľké.
Druhý tip Pežó 508 v kombiku. Neviem objem kufru,ale auto vcelku OK,sám som ho mal v sedane.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od řidičBOB »

O3 TSI má problémy s odhlučněním?? To je mi tedy novinka...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
FuzzyLogic
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: ned 14 led 13:07

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od FuzzyLogic »

lampa píše:Jasne, to je asi otazka vkusu. Kombik pochopim u maleho auta, ktere se tim zmeni z nakupni tasky na relativne pouzitelne rodinne auto, ale liftback stredni tridy uz je natolik prakticky, ze mi prijde zbytecne vzdavat se noblesnejsi a elegantnejsi karoserie.
Kazdopadne u kombiku bych to videl stejne. Za trictvrte milionu mi prijde skoda kupovat octavii, kdyz muzu mit superba, ktery je ve vsech ohledech lepsim autem. Pokud teda nepotrebujes mit kazdou myslitelnou vybavu (mimochodem i ten superb bude vybaven velmi slusne). 1.5 v insignii je zakladni motor, takze jak rikas, zadny rychlik, na druhou stranu ani brzda provozu. Idealni je se s tim svezt a zjistit, jak vyhovuje prave tobe (pripadne vzit astru 1.6 turbo v plne vybave). To same plati pro dvoulitr v te mazde, ktera dostane facelift vcetne lepsiho interieru (mazda sve modely prubezne vylepsuje, takze pokud mel kamarad nejaky kousek ze zacatku vyroby, tak je mozne, ze dneska uz je to o necem jinem). Akorat kombik je nad rozpocet.
Z ostatnich aut me napada jeste ford mondeo.
Děkuji za připomínku, zkusím se projet tím superbem a budu asi moudřejší (to samé platí o insignii). No výbavu bych chtěl slušnější, když jsem koukal do konfigurátoru na výbavu style, tak jediné co mi tam chybí je navigace. A do ceny bych se s tou slevou 13% taky vešel.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od řidičBOB »

Vestavěná navi jsou dneska vyhozené peníze... Kdejaká apka v telefonu to umí lépe a je vždy aktuální. A často zdarma :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od HondaMan »

řidičBOB píše:O3 TSI má problémy s odhlučněním?? To je mi tedy novinka...
Mam O3 a špatně odhlučněná v rámci třídy není. Při vysokých rychlostech je ale hlučná více než je mi příjemné a hluk bude jedním z duvodu proč jít o třídu výše.
2.9T RWD
Odpovědět