Výběr auta 70 až 100tis. Kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Werty.cz
Autoškolák
Příspěvky: 39
Registrován: úte 29 bře 16:27

Výběr auta 70 až 100tis. Kč

Příspěvek od Werty.cz »

Dobrý den, chtěl bych si pořídit auto do max 70 tis. a líbilo by se mi kdyby to byla octavia, chtěl bych znát váš názor, myslíte že je to moudré? Auto které jsem doteď měl byla Astra F 1.6 a uvažuji i o pokračování ve starší kolegyni Astře G. Auto musí být rodinné je jedno jestli diesel, benzín nebo plyn.. Nevybírám taky jiné typy karoserií než je Hatchback (5. dv.), Liftback, po případě kombík. Byl bych i rád kdybyste někdo přišli i na jiné značky podobných cen a věku i za názory jestli je dobrý nápad kupovat levnou Octávii atd. Děkuji
Fabia II 1.9TDi
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta do 70 tis.

Příspěvek od pjanda »

V teto relaci se mi nejvice zamlouva Ford Focus prvni generace. Technicky je i dnes na vysi, je to auto, ktere je radost ridit a pritom umi byt komfortni a uzivatelsky privetive. Volba karoserie dle chuti, motor bud 1,6i, ktery je tak akorat, aby neurazil, popr. 2,0i, ktery nabidne i velmi slusne svezeni.

Trvanlivost/spolehlivost se zda byt proverena a kdyz budou problemy, servis a dily jsou velmi levne. Sam mam uz skoro deset let po ruce 3D Trend 2,0i, kolegove v praci maji 5D a kombi 1,6i, vse funguje dle vyse uvedeneho. Podle meho ideal v pomeru vykon/cena.

Octavie neni spatna volba, ale ceny u nas se mi zdaji byt neprimerene (Focus je ve vetsine ohledu vyrazne lepsi auto) a shaneni pekneho kousku i pres velkou nabidku slozite.

Opelum neverim z hlediska trvanlivosti, ale zde mozna budete vedet vice nez ja :)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Výběr auta do 70 tis.

Příspěvek od goes »

a ja bych se nebal ani te fordi 1,8cky. Jede temer jako 2,0 a jezdi tak o 0,3-0,5 l vice, nez ta 1,6 pri stejne pojistce. a tech 15 koni je tam sakrys znat. Dle meho je ten motor o neco vhodnejsi, nez ta 1,6tka. Jinak za ty penize vice mene neni poradne co vybrat rozumneho, takze Focus, projit si jen onu typickou korozi, ktera se v ramci svolavacek opravovala a hura do jizdy.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Výběr auta do 70 tis.

Příspěvek od HondaMan »

Co jsem se o Focuse zajímal já, tak mi všichni doporučovali buď 1.6, nebo 2.0. Argument byl, že 1.8i žere jako 2.0 ale jede skoro jak 1.6... A náhradní díly jsou prý také levnější na 1.6 než na 1.8...

Tady jsou čísla. Reálný obrázek na věc si může udělat každý sám.
1.6i zrychlení 10.9, Vmax 185, spotřeba dle spritmonitor 7,6/100
1.8i zrychlení 10.2, Vmax 198, spotřeba dle spritmonitor 8,5/100
2.0i zrychlení 9,2, Vmax 201, spotřeba dle spritmonitor 8,6/100
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta do 70 tis.

Příspěvek od pjanda »

HM: Souhlas, proto jsem take doporucil to co jsem doporucil :) 1,8i jede lepe nez 1,6i, o to zadna, ale necha si za to zaplatit jako 2,0i, ktera jede citelne lepe. Kupovat 1,8i tedy nema velky smysl.

Ale u ojetin to take zalezi na aktualni nabidce. Pekna zachovala 1,8i urcite lepsi nez olitana 2,0i...

Dvoulitrovy Focus je vazne velmi prijemne auto. Dal jsem ho kdysi do uzivani vlastni matce, coz je ridicsky analfabet a i ji je velmi prijemna jeho ovladatelnost a pochvaluje si pruznost motoru od nejnizsich otacek. Myslim, ze to svedci o kvalitach auta, pokud je pritom prijemne i mne, ktery s nim parkrat do roka i na stara kolena (jeho, i kdyz... ;) ) vyjede obrazit nejakou tu okresku a chova se i skoro po 10 letech naprosto skvele.

Podle me se mezi ojetinami do 100 tisic Kc tezko najde neco lepsiho.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Výběr auta do 70 tis.

Příspěvek od goes »

tak ok, kdyz to rikate, asi to tak bude. nemet vsechny tri verze asi bych taky doporucoval 1,6
Uživatelský avatar
Mr.Semtex
Pan Řidič
Příspěvky: 234
Registrován: čtv 17 úno 09:30

Re: Výběr auta do 70 tis.

Příspěvek od Mr.Semtex »

PJ: Vy máte na ten Fokus snad nějakou úchylku.. :D Pokud bych já chtěl pořádný podvozek a motor, tak jdu do něčeho takového:

http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... rd/8578954
Naposledy upravil Mr.Semtex včera, dnes a zítra, celkově neupraveno 3x
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Výběr auta do 70 tis.

Příspěvek od HondaMan »

Semtex: Focus je super auto a podvozkově je rozhodně lepší než tahle generace Accordu.
Problém je v tom, že tazatel nechtěl sportovní auto, ale rodinný vůz, takže Acco bude rozhodně lepší volba...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Mr.Semtex
Pan Řidič
Příspěvky: 234
Registrován: čtv 17 úno 09:30

Re: Výběr auta do 70 tis.

Příspěvek od Mr.Semtex »

HondaMan píše:Focus je super auto a podvozkově je rozhodně lepší než tahle generace Accordu.
=))
Naposledy upravil Mr.Semtex včera, dnes a zítra, celkově neupraveno 3x
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Výběr auta do 70 tis.

Příspěvek od goes »

stejne asi nepoberu proc u tohoto dotazu nekdo resi nejake podvozkove veci, pripadne nabidne totalne ohrkanou stredni tridu naprosto mimo pozadavky zakladatele.
Odpovědět