Výběr auta 70 až 100tis. Kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Auto do 80 000

Příspěvek od zabijak33 »

Na dálnici je důležitý, aby to moc neřvalo a drželo to stopu. Určitě je taky potřeba nějaký výkon, nikdo se přeci nechce na dálnici táhnout s HTP... x_x

Tudíž určitě bych vybíral něco z nižší střední třídy, Astra, Focus, Megane. Za pozornost by možná taky stálo BRAVO 1.9JTD..

Ať už naftu nebo benzín, to už záleží víceméně na tvých preferencích. Rozpočet není takový a nájezd taky není takový, aby to 100% mluvilo pro naftu. R4 atmo s delšími převody by i na té dálnici mohlo být ok.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto do 80 000

Příspěvek od mattonecz »

nahodou sem narazil na toto
http://forum.cars.cz/opel/viewtopic.php?f=52&t=8063

je to clovek, co se v tom dost vyzna, takze bych se toho nebal.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Vokys
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 14 pro 16:00

Re: Auto do 80 000

Příspěvek od Vokys »

Chápu že nižší střední Focus/Astra bude lepší cestování než mini auto s 1 litrem.
co jsem četl tak u Focusu je dobrý ta 1,6 74kw ale píšou že to má krátké kvalty. /asi jako naše o2 1,6 mpi kdy pri 130 kmh 4krpm je dost
Počítám že náklady na údržbu 10 let starého menšího auta bude asi hodně rozdílná proti 15 let staré naftě co mi tu je nabízeno.
V mém okolí právě že nemám nikoho kdo by koupil nižší střední a nevykrvácel 50% pořizovací ceny do roka v servisu.
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Auto do 80 000

Příspěvek od zabijak33 »

Nevím, jak Focus mk2, na který už celkem máš rozpočet, ale můj mk1 1.6 má při 130 okolo 3500 otáček. Ale co se týká těch otáček. Kolik myslíš, že bude točit to miniauto? Jezdil jsem například s C3 1.1 a to má až šíleně krátké převody, takže to točí nesmysl už při 100... :-) Ale já jsem zvyklý na dlouhé převody, takže to třeba není tak strašné.


Každé auto v této ceně je relativně kasička. Samozřejmě u menšího a novějšího auta je teoreticky menší pravděpodobnost, že se něco vysere... Ale to neznamená, že se tak nemůže stát :-)

A 50% z ceny během prvního roku do servisu? Tak počítejme, že to máš u tebe 40k, sám si předpokládám nic neuděláš, takže servis. Svého dvorního mechanika asi taky nemáš, protože to by ses zeptal na radu jeho a už přišel i s jeho tipy a nejen s tím, co si najdeš sám. Takže počítej, že koupíš a uděláš rozvody, olej, veškeré filtry, případně třeba svíčky, semtam něco na podvozku, geometrii, třeba brzdy, třeba jen destičky, třeba komplet... třeba bude jen jedna sada gum, budeš muset shánět druhou, určitě na diskách, nebudeme přece přehazovat každý půl rok gumy z disku na disk. Do toho se může posrat startér, alternátor nebo třeba i blbá baterka. Všechno je to o náhodě. A už si třeba na 30k :-) Samostatně to velké částky nejsou, ale dohromady už to začíná být sranda. A rok provozu není zas tak krátká doba, aby se něco nestihlo projevit :-)
framich
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 28 pro 14:59

Re: Výběr auta do 70 tis.

Příspěvek od framich »

Mám fokuse na prodej....je to kombi 2005
framich
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 28 pro 14:59

Re: Výběr auta do 70 tis.

Příspěvek od framich »

Jo a obsah 1.6 bezín.....tak kdby něco.....
framich
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 28 pro 14:59

Re: Auto do 90 000

Příspěvek od framich »

Mám na prodej fokuse.1.6 benzím ,kombi......co myslíš?
framich
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 28 pro 14:59

Re: Výběr auta do 70.000 Kč

Příspěvek od framich »

Mám na prodej fokuse 2005.......1.6 benzín....no jo....píšeš 1.4
framich
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 28 pro 14:59

Re: Výběr prvního vozu 70 - 80 tis

Příspěvek od framich »

fokus je k mání ihned...2005, 1.6 benzín, kombi.....70 000kč
Vokys
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 14 pro 16:00

Re: Výběr auta do 70.000 Kč

Příspěvek od Vokys »

ja mam podobny rozsah a v hledacku mam toto

https://www.sauto.cz/osobni/detail/hond ... oFrom=list
Odpovědět