Auto do 320.000,-

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Pozoris
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 12 pro 19:45

Auto do 320.000,-

Příspěvek od Pozoris »

Zdravím,

na jaře plánuji pořídit nové auto. Již teď se poohlížím a mám nějaké vyhlídnuté. Ovšem autům moc nerozumím a nevím jak na tom momentálně jsou daná auta s poruchovostí/kvalitou, tak se obracím sem. Auto bude sloužit na městský provoz na dojíždění do práce, občas nějaké delší cesty po České republice. Ročně najezdím maximálně 20tis km, jednoznačně benzín. Preferuji sedan.

Do oka mě padla tyto auta:

Renault Megan Grandtour - sedan
Fiat Tipo - sedan
Kia Cee'd - hatchback
Peugeot 301 - sedan
Citroen C-Elysee - sedan

Výše zmíněná auta jsou obsahově 1.4/1.6 benzín A rok výroby 2017. O výbavu mě zas až tolik nejde, vesměs vše má střední. Jde mi čistě o Váš názor a zkušenosti s danými auty, respektive kvalitou provedení a poruchovostí.

Děkuji všem za případné rady a pomoc s výběrem.

Budu se těšit na Vaše odpovědi,

Hezký zbytek večera
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Auto do 320.00,-

Příspěvek od tp005 »

zdravím ,
a kde je tam Ford Focus ?? 1,6i výbava trend + nějaké doplňky je cca 340 000 ale dá se ukecat i na 320 000. slušné auto
Jinak Kia je perfektní vůz cenou směle konkureje focusu. ale oproti fordu je drahý servis a díly. Nejlepší je mít kiu na 4 roky a pak poslat do světa.
Fiat vůbec nevím jak je na tom s kvalitou a poruchovostí ale zase dělají lpg z výroby to by taky nemuselo být špatné.
Pozoris
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 12 pro 19:45

Re: Auto do 320.00,-

Příspěvek od Pozoris »

Děkuji za informace,

máte pravdu, ford by taky nebyl špatný nápad. No a nové focusy jsi u taky pěkné.

K tomu fiatu, co jsem se dozvěděl od známého, tak už je to prý lepší než kdysi. Ale... No lpg nechci v žádném případě.

A co si myslíte o tom novém Renaultu megane sedan? Pro mě asi nejhezčí z výše uvedených aut. A nyní mají zajímavé akce a slevy, takže za střední výbavu a obsahem 1.6 benzín chtějí místo 370k "jen" 290k.?
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Auto do 320.00,-

Příspěvek od tp005 »

vůbec nedokážu posoudit renaulta, u frantíku nevím já osobně italy a frantíky nemusím sice jsou to pěkné auta ale nikdy mně nenadchly. mně se musí líbit vice vnitřek vozu než venek. přece jenom více vidíte vnitřek auta něž vnějšek.
Pozoris
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 12 pro 19:45

Re: Auto do 320.00,-

Příspěvek od Pozoris »

To máte pravdu. Za mě tedy. Mám 4 roky Peugeota 301 funglovku a musím říct, že bez běžných servisních úkonů je držák. Uvidím, zda ještě někdo poradí a pak se uvidí.
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Auto do 320.00,-

Příspěvek od Noldo »

301 a Citroen budú horšie spracované, viac tvrdeho plastu, horšie odhlučnenie od kolies aj od motora. 20 tis km je dosť a predpokladám, že tam budú aj dlhšie cesty. Zvážil by som motorizáciu preferoval turbobenzín so 6.st, aj keď by bol menšieho objemu. Ideal vyzerá Tipo Tjet, ale ani megane 1,2 by nemusel byť najhorší. Jazdím s benzínovou 1,6kou a aj keď odvtedy pribudli nejaké tie variabilné časovania ventilov a možno aj priame vstreky, tak stále majú tie motory nepríjemne malý točivý moment v nižších a stredných otáčkach a na dialnici točia a sú hlučné. Na pomalšiu jazdu s ľahkým autom akým je 301, či citroen je to fajn, na dialnici to ale nie je príjemné. Zrovna do focusu by som asi preferoval 1,0 EB pred 1,6i, je za tieto moderné motory vysoký doplatok ?

Edit: U focusa ak dobre pozerám je to vyše 40tis, u Tipa ešte viac, potom tá atmosféra dáva zmysel.
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Auto do 320.00,-

Příspěvek od retron »

pokud Mégane tak bud hatchback nebo kombi, sedan se dělá v Turecku a má daleko horší materiály v interiéru a zpracování, jinak je Mégane celkem fajn auto
Pozoris
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 12 pro 19:45

Re: Auto do 320.00,-

Příspěvek od Pozoris »

U sedanu vím, že se dělá v Turecku. Ovšem je to opravdu takový rozdíl v provedení? Je opravdu hůře zpracovaný nez v HB? A HB se vyrábí kde? Právě prostorově by ten hatchback stačil, ale... vyplatí se to brát v 1.6 ste benzín? Jinou motoritaci do těch peněz jsem nenašel.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Auto do 320.00,-

Příspěvek od x2005 »

Peugeot 301 a Citroen C-Elysee bych vynechal. To je francouzský low-cost za nesmyslný peníze.

Focus se podle mě v sedanu nedělá. Hatch případně kombi za cenu kraťase bude asi nejlepší volba. Byť interiér je stále trochu stíněný a stále trochu plastový. Ovšem je to vyrazně lepší než minulá generace. https://www.fordosobni.cz/focus/

Megane "sedan" se jemnuje GrandCoupé ;-) https://local.renault.cz/skladove-vozy/ Obejdi prodejce. Předpokládám, že na konci roku se budou chtít zbavit skladovek, tak ti udělají férovou nabídku.

Samozřejmě si obojí projeď, ať poznáš rozdíl mezi tureckou kvalitnou montovanou v Turecku (GrandCoupe) a trueckou kvalitnou montovanou v Německu (Focus, pokud se teda montuje v německu). Můžeš nám pak říct, která atmo jedna-šestka je míň vydechlá.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Auto do 320.00,-

Příspěvek od Honza42 »

Je celkem lhostejné, kde se to vyrábí. Podstatné je jak je to zkonstruované. Jinak ta továrna v Turecku je údajně jedna z nejmodernějších na světě.
(Vyprávět někomu, kdo má 4 roky C301, že je to špatný auto, když s ním neměl žádné problémy, je docela odvážné.)
Odpovědět