Octavia II FSI: DSG ano či ne

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od Předseda »

vasco: jo. Nevím co se směješ když jsem nikdy s DSG nejel tak nevím jak bych ho asi rozeznal od tiptroniku kterej má uplně stejnou hlavici voliče a všechno. A na 5km trase po městě to řadí prostě hladce.

exfun:
1) jo to souhlas. V manuálu byla ta síla cítit více a nad 3500 to bylo taky přesvědčivy. Ale na druhou stranu AT dělla přesně to co jsem očekával. Držel otáčky nízko, řadil při 2000. Někdy víc podle toho jak člověk mačkal plyn. Na to si zvyknu rychle. Mě tenhle styl docela vyhovuje.
2) tak žere to žere. O tom žádná. Za 4000km svítilo 9,5/100 při avg 50km/h.
3) tak to že je HDM už léty osvědčený mechanismus se asi nemusíme přít. Z toho důvodu ty firmy jsou. Stejná logika asi jako když by TDI byli nesmrtelný tak tu nejsou firmy co se jima zabývaj ;-)


beamount:
Ani 4kola mě nenadchla svými kratšími převody. To v tom kvedláš jak s naftou :(
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od beaumont »

Předseda: Tož co Ti poradit...? Co koupit jiný motor? Nebo ještě lépe jiné auto než Octavii? ;)

Pokud se Ti zamlouvá 2.0 FSI (proč ne, docela příjemný motor), tak co třeba některý Peugeot (406/407 podle rozpočtu) s motorem 2.2 benzín? Ten jede pěkně a je podobně tichý a kultivovaný.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od šmoula »

Az ti rekne ceda podminky, ktere jeho nove auto musi mit, tak zjistis, ze nic jineho nez O2 se enda koupit :D :D
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od beaumont »

Tak to jo, pro skutečného fajnšmekra a super-náročného motoristu samozřejmě pouze Škoda!
http://auto.idnes.cz/foto.aspx?galerie=socik-mototechna
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od šmoula »

Ale ne, myslim ze podminky jsou rok vyroby 2006+, cena do 200tis, xeny, vykon pres 100kW, dobra vybava, pripadne automat... A nic moc jineho tyto podminky nesplnuje :D
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od beaumont »

Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od ExFun »

Nevím o jakých cenách se bavíme, ale aby cenově blízko nebyl new Hyundai Elantra, který má papírově dle mého jen jednu chybu - nelze xenony. http://www.hyundai.cz/nabizene-modely/e ... odelu.html
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od vasco »

Tak Vectra vypadá celkem v pohodě...
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od Předseda »

beumont: díky za snahu při výběru, ale je to těžký něco sehnat. Mam celkem jasnou představu. A nepřišel jsem sem s výběrem auta. Sto lidi, sto chutí. Já vím co plus mínus chci a taky vím z čeho se dá vybírat.
Zrovna peugeoti jsou tam 3x, jedna AT, jedno cupe. Zadna slava.

Jinak ta Vectra 2.8T je zajímava - resp. byla když stála 129 000. O takovym autě bych uvažoval jen když by pak jezdilo na plyn a to je zase investice jako krava. Takže pada ze hry.

exfun: taky díky za snahu. Elantra mě teda vubec nenapadla, ale mrknul jsem se na ní. A koukam že tam maj 1.6 což není nic extra. Snažím se od 16 držet zpátky, protože mi příjde že do města kdy člověk točí mezi 2000-max 3000 je to mrtvy, nejede to. Vlastně to nedělá nic než žere. Na nějaky svižnější zrychlení to chce roztočit 2ku. A zase na dálncii je to druhej extrém - tam to zase točí 4200 při 140 což taky není zrovna cestovní pohoda..

No každopádně pánové díky za snahu, ale nepřišel jsem abych tady polemizoval o vyběru auta. Šlo mi o tu převodovku a pravdu máte že v manuálu to je nejlepší kombinace. Ačkoliv at pracuje přesně tak jak pracovat má a do města prostě neotravuje.
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od Deli »

hlavně xeny, hlavně to :D zbytek je fuk... :)
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Odpovědět