Octavia II FSI: DSG ano či ne

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od Předseda »

Tak pánové po několika měsících co mě sem nic netáhlo a ani na garáž ne.., tak přicházím s prosíkem o vaše názory na to zda se bát nebo nebát ojetýho DSG ve spojení 2.0 FSI?
Původně jsem o DSG neuvažoval - a to hlavně z obav že by bylo po někom podobnym jako je Vasco :D No ale vzhledem k tomu že nemužu najít žádný pěkný kus a když tak je ve 4kolce nebo právě v automatu..

Takže co? DSG ano či ne? Většinou mají okolo 150k km za sebou. Osobně mám ojetý DSG za kasičku ale už jsou nějaky pátek na trhu tak nějaké dlouhodobější zkušenosti už s tím být musí. Co se kazí a kolik to stojí a tak podobně.

// jinak Vás všechny zdravím a některé z Vás i rád opět vidím :D
Uživatelský avatar
Moucha
Mistr volantu
Příspěvky: 871
Registrován: stř 16 úno 10:08
Bydliště: Gradec Králové

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od Moucha »

jo i ne
SSS - vdechne tě do života
Uživatelský avatar
mager
Pan Řidič
Příspěvky: 389
Registrován: stř 16 úno 15:36

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od mager »

Jak vybírat automat
Při koupi vozu s automatem je podle odborníků na místě ještě větší opatrnost než u běžného auta. "Dost lidí se takových aut zbavuje ve chvíli, kdy převodovka začne trochu zlobit, nebo jim v servisu řeknou, že ‚už to není ono‘. Osobně bych se bál automatu staršího než šest let s více než 150 tisíci kilometry," říká Josef Malý s tím, že počet ujetých kilometrů ovšem musí být skutečný, nejlépe doložený servisní knížkou.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od Předseda »

Tohodle "odborníka" jsem četl. To si strč za klobouk.
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od šmoula »

Tak mager je "odborník" sám o sobě, takže asi tak ;)
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od vasco »

Já bych znovu do DSG nešel ani za zlaté prase... :-D Ale možná jsem měl jen smůlu na kus... :-D

Nicméně borec, co to po mně z těch áček koupil, tak měl ještě větší smůlu na kus... :D :D
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od ExFun »

S DSG nemohu sloužit, ale s HDM je 2.0FSI prachmizerie užraná. Pokud DSG bude otáčky držet spíš nízko, jako HDM, tak tam je 2.0FSI absolutně nepřesvědčivá po všech stránkách, takže to bude utrpení a nebrat.

2.0FSI je podle všech a všecho točivý motor, takže AT k tomu nepůjde žádná.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od Předseda »

vasco: a co přesně se ti s tim dělo? Tys neměnil olej ne? Nebo začala zlobit, neřadila, cukala nebo jak?

exfun: FSI s HDM snad ani nebylo ne? Se dávala jen DSG, ne? Ad "točivý motor" - to mi teda nepříjde a napovídá tomu taky max. nm při 300-3500 ? V tom případě 1.6 16 v golfu byl mixér :P Naopak z něj mám dobrý pocit, kdy jede i na nízký otáčky a taky se z nich i dobře sbírá. Narozdíl od 16ctky.
Muj dojem z dnešní jízdy je - fsi a dsg do města ideální spojení. Tichý, po přišlápnutí plynu obstojně zrychlí a navíc neobtěžuje řazením.
Uživatelský avatar
brasci
Pan Řidič
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 17 úno 20:50

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od brasci »

Do O2 s motorom 1.6FSI a ani 2.0FSI sa DSG nedávala. je to tiptronic, čite klasika HDM
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia II FSI: DSG ano či ne

Příspěvek od Dix »

Přesně tak,je to jak píše brasci.Dával se tam Tiptronic,viz zde:

http://www.uloz.to/9689342/passatvariant-pdf
Bez bodů
Odpovědět