podveden v autobazaru-co dal?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Bzencan
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26 říj 00:18

Re: podveden v autobazaru-co dal?

Příspěvek od Bzencan »

970ka píše:Hele asi takhle,dělám do ojetin celý život,tak snad poradím.Pokud to není nikde napsané,že je vadný airbag,jedná se tady v tom případku o vadu skrytou,takže celkem úspěšně by jsi to mohl vyreklamovat,nejlépe písemně s pomocí známého právníka,to funguje nejlépe.Jinak co se vady týče,je třeba to napíchnout na diagnostiku a zjistit,kde je chyba,pokud je to chyba elektrická,či v předpínači,či kroužku airbagu,celkem levně se to spraví a solidní bazarista to zaplatí v případě,že airbag chybí,páč to bylo bourané,tak jednoznačně a bez odkladu odstoupit od smlouvy.
Doby den 970KA.
Dekuji moc za odpoved. Nekdo, kdo do tohoto vidi, to mi rozhodne pomuze! Neni, ve smlouve nic takoveho neni. Tam je napsano jen, ze za technicky stav vozidla majitel neodpovida. Ale o airbagu apod. tam nic neni. Naopak, v te reklame na to auto (mam tu schranku skovanou), hned na prvnim radku bylo napsano: "2xairbag" ve vybave.
Pri prohlidce jsem mel vzdy nekoho s sebou: tzn. lide mi muzou i dosvedcit, ze na konkretni otazku ohledne airbagu rekl, ze jsou v poradku (pry je nutny jen nejaky reset). Navic je tam ta natrena barva na te kontrolce uvnitr auta - to take objevil muj znamy, tzn. mam na toto svedky.
ja jsem uz mu hrozil, ze pouziji pravika. Ale na email mi dnes neodpovedel. Ted budu asi muset pozadat pravnika o poslani dopisu primo na jeho adresu.
Nevim, zda je muj autobazarista solidni - spis bych rekl, ze je to normalni prekupnik. Auta vozi z Itale, pak je proda.
Zavozu to take do autoservisu a zjistim, o com tam bezi.
Idealne bud zaplati opravu nebo mi da slevu. Jinak se auto jevi zatim v poradku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: podveden v autobazaru-co dal?

Příspěvek od jerry »

Bzencane, co píšeš o západě, platí možná všude jinde, ale ne v autobranži. Tam se už podvádí zvesela jako u nás. Osobně jsem jen letos zažil v D několik aut se stočeným tacho či zapřenou opravou. A nebylo to jen u Turků, ale i v autorizáku.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Bzencan
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26 říj 00:18

Re: podveden v autobazaru-co dal?

Příspěvek od Bzencan »

jerry píše:Bzencane, co píšeš o západě, platí možná všude jinde, ale ne v autobranži. Tam se už podvádí zvesela jako u nás. Osobně jsem jen letos zažil v D několik aut se stočeným tacho či zapřenou opravou. A nebylo to jen u Turků, ale i v autorizáku.
Je to mozne. S autobranzi nemam zkusenosti.
Kazdopadne to je stejne jedno: nezalezi na tom, zda to jsou auta, sperky ci nakup zdravotniho zarizeni. Uvazovat o tom, ze autobrazne je nejak jina, ci od pravidel cestneho chovani osvobozena branze je prece nesmysl. A myslim, ze to autobazarum uskozuje samotnym. Kdyby nebyla povest tohoto odvetvi obchodu tak spatna, je dost mozne, ze by lide u nich nakupovali jeste vice. Nakonec si podrazi vlastni nohy. Vydelaji na jednom blbem zakaznikovi, ale 10 dalsich tam uz neprijde. Jak jsem rekl: zde jde o to, delat veci s dlouhodobou vizi - tak se da vydelat daleko vice.

Ten chlap, co mne ted podvedl: pujdu na google, napisi mu spatnou recenci. Popisu presne, co se stalo. Az ho budou potom googlovat dalsi zakaznici(tak jak jsem to to udelal pred koupi sam - doposud tam nemel negativni popis), muze ma zkusenost nektereho z nich odradit. Tech se za ten rok muze nasbirat dva ci tri. Ale odrazeni dvou ci trech skutecnych zakazniku ho muze nakonec stat mnohem vice tisic, nez ktere ted vydelal na mne tim, ze lhal.
Navic, mohl jsem doporucit ve svem okoli jeho bazar dalsim a prihrat mu tak dalsi penize. Jak rikam, toto jsou veci,kde ani nemusim nejak moralizovat. Jde o zdravy rozum.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: podveden v autobazaru-co dal?

Příspěvek od 970ka »

Myslím,že právě toto je cesta,pomohlo by ti se s ním domluvit na opravě,či na jejím podílení a že jinak se o něm takovým způsobem zmíníš v jeho hodnocení na netu.Většinou to zabere.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Bzencan
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26 říj 00:18

Re: podveden v autobazaru-co dal?

Příspěvek od Bzencan »

Takze, od bazaristi jsem dnes dostal odpoved:

Dobry den pane Kuabala. Nedostal jsem od Váš odpověď na tu Lania Ypsilon. Znamená to, že reklamaci vadu airbagů neuznáte?"
Odpověď: "Jste probemovy clovek od prvopocatku. nashle".
Tím naše komunikace skončila.

Takze ted uz to budu moci resit sam - bud to dam pravnikovi nebo proste lokalnimu mechanikovi a nejak se to na vlastni pokusim resit. Tak ci ona, je to otravne.

970ka: ano, napsal jsem mu, ze napisi spatne reference a ze se ma v nasledujicich dnech na ne podivat. Zda se vsak, ze mu to je jedno. Coz uplne nechapu, mam pocit, ze to dnes chovani zakazniku docela ovlivnuje. Ale mozna se pletu.
Odpovědět