Skoda octavia 1.6 fsi - “bourane”

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
vasedokladyprosim
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: úte 10 led 22:40

Skoda octavia 1.6 fsi - “bourane”

Příspěvek od vasedokladyprosim »

Zdravim,

Uz dlouhou dobu vybiram auto a narazil jsem na skodu octavii combi s motorem 1.6 fsi. Najezd je cca 210 xxx km, rv. 2006. Auto prodava skodovka ve svem programu skodaplus. Auto vypada vazne dobre na deklarovany pocet km, zadne oderky atp.. jenze kdyz jsem zkoumal celkovy stav vozidla podle vin kodu, narazil jsem na to, ze auto melo tri havarky. Chtel bych se Vas zeptat, zda byste takove auto koupili, kdyby se ukazalo, ze slo je o nejake tukakance atd., popripade ze auto bylo radne oprave. Jelikoz kdybych nezkoumal vin, vubec bych netekl, ze je auto bourane.

Dekuji za Vase nazory
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Skoda octavia 1.6 fsi - “bourane”

Příspěvek od HondaMan »

Pokud bylo opravovane v autorizaku, tak by meli mit vcelku presne zaznamy...
Pokud to nebylo nic vazneho tj nebyly zasazeny nosne casti karoserie či podvozku a bylo to poradne opraveno tak bych takove auto klidne koupil.

Jen si nejsem jisty, zdali je 1.6fsi stastna volba.
2.9T RWD
vasedokladyprosim
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: úte 10 led 22:40

Re: Skoda octavia 1.6 fsi - “bourane”

Příspěvek od vasedokladyprosim »

Díky, zkusím se poptat škodovky. Mám to jako auto do práce. Vesměs takový přibližovadlo. Ještě mám volbu, že bych si vzal jedničkovovu oktu s 1.6. Jeste bych se zeptal, v cem je ten motor FSI spatny nebo jake ma mouchy?
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Skoda octavia 1.6 fsi - “bourane”

Příspěvek od HondaMan »

Dopředu říkám, že jsem ten motor nikdy neměl. Po hospodách a forech se ale říká, že vyžaduje N98 a je citlivější na kvalitu benzínu.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Skoda octavia 1.6 fsi - “bourane”

Příspěvek od k86 »

Ono strasne zalezi jak to bylo bourane, moje aktualni auto bylo do 25tkm bourane 2x pokazde na zadek, vzdy jen plasty, ale uz to proste ty 2 zaznamy ma, diky tomu, ze se lakovani resilo rozstrikem, auto vypada jak dalmatin. Jeste ze je sluzebni
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda octavia 1.6 fsi - “bourane”

Příspěvek od 970ka »

Také záleží kolik to stojí,jinak je dnes dostatek vozů bez bouračky.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
vasedokladyprosim
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: úte 10 led 22:40

Re: Skoda octavia 1.6 fsi - “bourane”

Příspěvek od vasedokladyprosim »

Děkuji Vám za reakce. S tím palivem to jsem věděl, že to papá 98čku. Když mi volal mechanik ze škodaplus s info na tu oktu, tak mi říkal, že je tam začínající koroze na prazích a v podběhách + se dělalo olejový čerpadlo. Auto sice vypadá jako ze škatulky, ale bohužel bych neměl peníze na větší opravy, které by dle mého názoru, do půl roku byly potřeba v řádech desetitisíců udělat. Proto to neberu.

Díky moc :)
Odpovědět