Ojetá alfa jako první auto - ano/ne?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
clooone
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 07 lis 18:39

Ojetá alfa jako první auto - ano/ne?

Příspěvek od clooone »

Dobrý den. Mám na vás takový dotaz s tím, že zanedlouho mi bude 18 a chci si pořídit své první auto. A proto se ptám jaké auto by jste mi doporučili,hodně se mi líbí alfy a mezi nimi bych chtěl i vybírat.Cena by byla do 40 tisíc.Díval jsem se různě po bazarech a dá se říct že alfy jsou jedny z nejlevnějších aut,když se vezme v potaz nájezd a rok výroby.Mohl by mi někdo říct proč jsou tak levné? A dále bych se chtěl zeptat na spolehlivost(jaký model a motorizace je tak nejspolehlivější),aby mi to aspoň chvíli vydrželo,popř. mohl by mi někdo doporučit něco takového?
Naposledy upravil(a) pavproch dne úte 07 lis 18:51, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit by -pp-: přesunuto do správnějšího oddělení a vytuněn název vlákna
Ondras
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02 kvě 14:27

Re: Ojetá alfa jako první auto - ano/ne?

Příspěvek od Ondras »

Krátká odpověď: NE!
Dlouhá odpověď: Opravdu NE!
Levný jsou proto, že jsou to dojetý jebky.
Ojetých Alf v cenové relaci do 120k jsem měl X a nikomu, kdo se v tom nechce neustále vrtat, bych to nedoporučil. Předpokládám, že bys chtěl 156 Twina - rezne to jako prase, nápravy dají v ČR tak 20 tkm a stojí majlant, motor žere olej a občas jen tak z plezíru hodí ojnicí, elektrika funguje spíš dílem náhody a když už jsme u toho, tak spousta dílů už ani nejde koupit.

Jestli chceš za 40k jezdit, kup si Fiata Punto s FIRE motorem, udělej za 10k základní servis a to auto tě přežije.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Ojetá alfa jako první auto - ano/ne?

Příspěvek od mmira »

ja jednu ne az tak uplne levnou Alfu koupil. na servise jsem v ni prozatim utopil vic, nez kolik jsem za ni zaplatil.

takze jak stoji vyse, NEBRAT
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Ojetá alfa jako první auto - ano/ne?

Příspěvek od vonkreuz »

Protože italský auta se strašně šerou. Hrozně hnijou a mají příšerné jízdní vlastnosti. 8-x

A teď po pravdě: nevalnou pověst Alfy dostaly v první polovině 90.let kdy se místním vohnoutům dostaly do rukou špičkové technické stroje, které ale vyžadovaly jiný přístup než kladivo, 14/17 klíč a olej z Kauflandu. A to ve spojitosti se snad řízeně špatnou elektronikou a čidly Bosch. :D

Chceš Alfu, kup si Alfu. Stačí 147, pěkný tutorial k nákupu je na D-Fens.

Edit: jak píše Ondras, kup si Punto. Obstojný motor, cenově dostupné díly, akurátní spotřeba.
Uživatelský avatar
merkur
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: pát 28 říj 20:36

Re: Ojetá alfa jako první auto - ano/ne?

Příspěvek od merkur »

mmira píše:ja jednu ne az tak uplne levnou Alfu koupil. na servise jsem v ni prozatim utopil vic, nez kolik jsem za ni zaplatil.
156 JTS?
Alfa Romeo GTA
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Ojetá alfa jako první auto - ano/ne?

Příspěvek od _sulcik_ »

Určitě ne, auta to jsou sice skvělý, ale vyžadujou specifickou péči nadšence značky. Alfu si jdeš koupit z jediného důvodu: "Protože prostě chceš Alfu." :D Ale pokud nevíš co chceš, tak o Alfě nepřemýšlej. :)
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Ojetá alfa jako první auto - ano/ne?

Příspěvek od mmira »

merkur: j, presne ta. uz na to tema mam napsany clanek, o vikendu by snad mohl jit ven
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Ojetá alfa jako první auto - ano/ne?

Příspěvek od zdeny »

Ondras píše:Krátká odpověď: NE!
Dlouhá odpověď: Opravdu NE!
Levný jsou proto, že jsou to dojetý jebky.
Ojetých Alf v cenové relaci do 120k jsem měl X a nikomu, kdo se v tom nechce neustále vrtat, bych to nedoporučil. Předpokládám, že bys chtěl 156 Twina - rezne to jako prase, nápravy dají v ČR tak 20 tkm a stojí majlant, motor žere olej a občas jen tak z plezíru hodí ojnicí, elektrika funguje spíš dílem náhody a když už jsme u toho, tak spousta dílů už ani nejde koupit.

Jestli chceš za 40k jezdit, kup si Fiata Punto s FIRE motorem, udělej za 10k základní servis a to auto tě přežije.

Kdo se bojí, sere v síni. Kup a uvidíš, vyhodit ji můžeš vždycky. Bude to životní zkušenost.

PS: jinak nevím, proč by měly pozinkované alfy rezavět, totéž jako fiaty či lancie...Ale odborník pravil, tak to je pravda. jestli něco hnije, pak starý fordy, mazdy všech modelových řad a staré stodvacítky...
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Ojetá alfa jako první auto - ano/ne?

Příspěvek od d1.8t »

mmira píše:merkur: j, presne ta. uz na to tema mam napsany clanek, o vikendu by snad mohl jit ven
Těšim se.
RWD
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Ojetá alfa jako první auto - ano/ne?

Příspěvek od Dallen »

Kdo chce řídit tak si Alfu koupi.

Kdo chce jezdit ať si koupí fabii.

156TS jsem měl a v podstatě je to pravda (až na to že to stojí opravit miliony, spíše naopak). Ale provozně je to naprosto srovnatelné např. s passatem B5. I ty motorizace jsou si rovný. Jak 1.8TS vs. 1.8T tak JTD vs. TDI
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Odpovědět