Mensi auto do hor s malou spotrebou

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Lucie85
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pát 27 říj 06:19

Mensi auto do hor s malou spotrebou

Příspěvek od Lucie85 »

Dobre rano,
hledam mensi auto na dojizdeni do prace - denne 2x50 km pres hory. Cesta do prace je po okreskach, ale v zime je to po zasnezenych serpentynach nekdy narocne. Prioritou je pro mne co nejnizsi spotreba a zvladnuti cesty i v zime s co nejmensimi problemy. Pokud bude vzadu dostatek mista pro deti, tak jedine dobre, ale vylozene podminka to neni, mame jeste rodinne Vaneo. Rada bych ojetinu do 100 000,- (max. 150 00). Co se paliva tyce, zamlouva se mi LPG, ale jako laik si rada necham poradit. Nedokazi posoudit, zda je pro me nutnost 4x4 - je mi jasne, ze by to bylo lepsi, ale vyber se tim dost zuzuje, navic jsem dojela nahoru vzdy i s dvoukolkou s dobryma zimnima gumama,...
Libi se mi vcelku Panda 4x4, Sedici/Suzuki Sx4, z dvoukolek Kia Seed, ale spousta lidi do me huci, at jdu radeji do Octavie. @-)
Dekuji za kazdou radu a tip.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mensi auto do hor s malou spotrebou

Příspěvek od řidičBOB »

Panda 4x4 je určitě dobrá volba. Není to auto náročné na údržbu, ale o tom ti asi více poví pavproch ;-)
Sedici/SX4 už jsou větší a novější modely - takže elektronika, atd. Ale neříkám, že kdybys natrefil na dobré kousky, že by to byla špatná volba.
Kia Ceed bude kolem kila slušná ojetina - zjistil bych si ceny jednotlivých dílů, abys pak nebyl nemile překvapen.
Já osobně bych bral Jimny, ale v benzínu je to žrout a naftu nebrat!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Lucie85
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pát 27 říj 06:19

Re: Mensi auto do hor s malou spotrebou

Příspěvek od Lucie85 »

Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Mensi auto do hor s malou spotrebou

Příspěvek od k86 »

4x4 a mala spotreba k sobe dohromady moc nejde, nehlede na provoz v horach a ne maly najezd.
Spis zvazit jestli ten pohon 4x4 je opravdu potreba. Pokdu ano:
Subaru Forester 2.0 116kw
Impreza (tam nedoporucuju brat cokoliv nemsiho nez dvoulitr, to zoufale nejede)
Panda 4x4 - dobra volba, ale vzadu malo mista
Octavia 1 4x4 za 100 uz bude docela vyber, jak benzinu tak nafty
Jedna z prvnich generaci RAV4
sedici x sx4

pokud ne 4x4 tak vice mene cokoliv, jen pozor na to, ze dost aut ma pomerne spatne rozlozeni hmotnosti a ovladatelnost na snehu je velmi spatna. Konkretne treba ten ceed (1.6CRDI kombi, kamos mel a byl problem se rozjet na snehu, pneu Polaris, Michelin a continental) jinak ceeda bych nedoporucoval z hlediska servisu
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Mensi auto do hor s malou spotrebou

Příspěvek od k86 »

Lucie85 píše:Vkladam odkaz na Kiu.
https://www.sbazar.cz/midulo12/detail/24907916-prodam

Jak jsem shodou nahod psal v predchozim prispevku, kombi s lehkym motorem je na snehu nepouzitelne.
Navic ceeda nebrat kvuli servisnim dilum, co si pamatuju od kamarada tak nektere ceny ND z autorizaku jsou silene.

Sklo 22000
chladic klimy 24
brzdy co 40000km
tlumice co 20000km
predni svetlo hodne pres 20
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mensi auto do hor s malou spotrebou

Příspěvek od řidičBOB »

takže jsem se nepletl...servis může překvapit :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Mensi auto do hor s malou spotrebou

Příspěvek od k86 »

nepletl, korejci jsou v tomhle pripade pekni zmrdi
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Mensi auto do hor s malou spotrebou

Příspěvek od Noldo »

Napočítal som asi 20tisíc kilometrov ročne, to už nie je málo. Pomohlo by napísať akým autom jazdíte teraz a hlavne o aké hory sa jedná, či je 4x4 naozaj potreba, či ste na predokolke niekedy museli obúvať reťaze, alebo mali ťažkosti. Pri tomto nájazde by už malo zmysel uvažovať aj nad naftovým autom. Ak ide o trasu, kde sú naozaj prudké a dlhé stúpania, tak by som volil naftový motor. Benzínové motory častokrát nemajú dostatočný točivý moment a treba podraďovať, čím výrazne vzrastá spotreba. Osobne nie som zastáncom LPG, takže tu neporadím.
Oktávia 2 1,9 tdi by danú úlohu zvládla dobre a robila sa aj vo verzí 4x4. Osobne by som ju ale nevolil, pretože je to zvytočne veľké auto a ceny jazdených áut sú často nadhodnotené.
Podľa vami vybraných aut predpokladám, že stvárnenie interieru, alebo jeho materiály nie sú prioritou.
Osobne by som Pandu 4x4 vylúčil kvôli absencií ESP, ktoré by som preferoval viac ako pohon 4x4.
SX4 by mohla byť dobrá voľba, ale autá sú drahšie, je ich málo a všetko sú benzíny, takže spotrebu by som odhadol na 7-8 litrov.
Suzuki ignis nemá ESP
Viac lacných 4x4 ma nenapadá.
Ďalšia možnosť je zvoliť predokolku s ESP. Pri výbere ťažšie naftového motoru dopredu by to zasnežený výjazd zvládnuť malo.
Ak by ste cenovo pritlačili, tak by som odporúčal naftovú fiestu (1,4 alebo 1,6), niečo takéto https://www.autobazar.eu/ford-fiesta-16 ... 89402.html
Dalšou možnosťou by bol Opel Corsa, Renault Clio, Pežot 207 a podobne. Za nie o moc väčšiu spotrebu ponúkne viac priestoru a výbavy vyššia trieda ako Focus či Astra.
Samozrejme je tu otázka či zvoliť naftovú, alebo benzínovú motorizáciu. Ja som zastáncom nafty, pretože bude mať lepšiu dynamiku a nezadýcha sa tak do kopca, spotreba bude tiež výrazne lepšia. Na druhú stranu je tu riziko drahých porúch, v zime problémy s kúrením. Štartovanie by malo byť v pohode, keď sa s autom bude pravidelne jazdiť na dlhšie vzdialenosti.

Edit: Ceed nemá ESP a má ľahký motor, na zimu to nebude to pravé. Nemyslím si, že cena náhradných dielov mimo autorizovaný servis by bola taká hrozná, nevidím však dôvod prečo ho preferovať pred Focusom, či astrou.
Lucie85
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pát 27 říj 06:19

Re: Mensi auto do hor s malou spotrebou

Příspěvek od Lucie85 »

Ztvarneni interieru ani vzhled auta rozhodne nejsou prioritou, coz dokazuje to, ze do ted jsem jezdila Multiplou :)) (nesmejte se, na vylety s bandou deti je to prakticke a levne auto :D ). S tou jezdim tuto trasu 2 roky, retezy potreba nebyly, ale byly ted vcelku mirne zimy. Nekdy to bylo narocny, ale dojela jsem vzdy. Kolegyne jezdi stejnou trasu Octavii v Dieselu, s tim rozdilem v podrazovani musim souhlasit, je to velky rozdil.
Jedna se o trasu Most - Litvinov - Olbernhau, polovina po rovine, polovina pres Krusne hory - strme serpentyny v lese, prudsi zatacky mezi lesy, poli a loukami. Cesta byva slusne upravena, jezdi tudy MHD, ale neni to uplne pravidlo, retezy pro jistotu samozrejme vozime.
Kiu tedy skrtam a budu se soustredit na ESP, diky za tip. :ympeace:
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Mensi auto do hor s malou spotrebou

Příspěvek od k86 »

nevim proc esp je tak dulezity a nezbytny pomocnik, ze auta bez nej jsou striktne vyrazovana pryc?
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Odpovědět