První auto do 70 000 Kč - Audi A4 B6?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
PavelB
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 21 zář 12:26

První auto do 70 000 Kč - Audi A4 B6?

Příspěvek od PavelB »

Dobrý den,
Nejprve bych se rád omluvil, protože spousta podobných témat tu už je, ale nikde jsem si nepřišel na své nebo byly diskuze starší a nabídka i ceny vozů v bazarech se nyní liší.
Za 4 měsíce oslavím 18. narozeniny a potřeboval bych prosím poradit jaký by byl nejvhodnější vůz. 2 roky již chodím na brigádu, nově mám ještě jednu a stihl jsem si vydělat 70 000 Kč.
Brigády budu snad mít i v 18 (stálý měsíční příjem tak 3000 - 4000Kč).
Auto bych potřeboval na každodenní dojíždění do školy / na brigády / s kamarády atd, tak do 30 km po městě za den + o víkendech výlety (100km) + jednou za měsíc cesta za rodinou tak 300 km.
Chtěl bych se trochu lišit od ostatních, kteří nechodili na brigádu jako já a auto jim koupí rodiče. Takže moc neuvažuji nad Octavií, Fábií, Golfem apod.
Přemýšlel ale nad Audi A4 B6 s motorem 1.9 TDI. Bazarové ceny začínají na 50 000, tak doufám, že za 65 000 bych mohl sehnat auto v lepším stavu, které by bylo bez nutných investic. I údajná spotřeba kolem 6 litrů nezní nejhůř a auto se mi i vzhledově dost líbí. :-bd
Ale rád bych slyšel i názory ostatních popřípadě bych Vás poprosil o nějakém vaše doporučení vozu.
Předem mockrát děkuji.
S pozdravem a přáním hezkého dne,
Pavel :)
nathan
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14 zář 18:55

Re: První auto do 70 000 Kč - Audi A4 B6?

Příspěvek od nathan »

Tu Audinu neber. Bude to vylítaná plečka a po koupi do toho nasypeš minimálně jednou tolik co byla kupní cena. Kup si něco, do čeho nebudeš cpát kromě spotřebáku prachy, bude to extra pohodlné. Třeba tady z toho by ses ty i tvý vrstevníci posadili na zadek, to ti garantuji https://www.tipcars.com/kia-opirus/kia- ... 71395.html
Spalenegumy
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: ned 29 kvě 15:03

Re: První auto do 70 000 Kč - Audi A4 B6?

Příspěvek od Spalenegumy »

A4 B6 1.9TDI není vyloženě špatný nebo poruchový auto, ale ..... v rozumným stavu ji seženeš tak za 90-110 tisíc ... za 65 to bude vrak, za tu cenu seženeš A3 8L po fl, která by mohla být o dost v lepším stavu a servisně to není žádná tragédie, opraví ti ji každej pepa z depa .... Být tebou tak ale beru auto od nějaký člena z audi klubu nebo projedu fóra, tam bývají auta za rozumnou cenu a většinou se o ně předchozí majitel i staral ... Jinak po koupi nězapoměň mít tak 20% cenu vozu bokem na servis typu olej, brzdy, rozvody pro klid v duši a případně něco na podvozku, gumy nebo nějakou elektroniku a čidla který u těchto starších audi rády odcházejí ...
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: První auto do 70 000 Kč - Audi A4 B6?

Příspěvek od Noldo »

Našiel som 1 kus pod 65 tis. a ten vyzeral hrozne. Celkovo B6/B7 neznášajú kilometre moc dobre a interier dostáva zabrať. Zapínanie svetiel, klima, radio, okná často ošúchané až do biela.
Spotreba síce vie byť okolo 6, dá sa aj za menej, ale po meste, do školy, studené štarty počítaj 7,8,9,...
Motor dobrý, spoľahlivý, vydrží veľa, pomer spotreba/výkon fajn, A4ka sa mi zdá byť hlučnejšia od motora ako napr. octa alebo golf. Myslím si, že je to kvôli pozdĺžne uloženému motoru. Celkovo to uloženie nie je moc šťastné, to auto je dosť stiesnené a ak si vyšší tak si za teba nikto dozadu nesadne. Daň za to, že to môže mať torsen a osemválec.
Nemyslím si, že je to šťastný výber. Ak nájdeš naozaj, že super kus, tak v pohode. Ale nenájdeš a ak tak určite nie v tejto cene. Počítaj s tým, že väčšina tých áut je stočená a bude v žalostnom stave. Cena dielov je ok na danú triedu a tu prichádza problém. Diely na naftové auto strednej triedy sú pomerne drahé.
Vieš, že spojková sada so zotrvačníkom na to stojí 25 tis. ? Turbo 20tis. ? Ceny z autokelly bez roboty. A garantujem ti, že zaručene nekúpiš auto, do ktorého netreba investovať.
Máme doma B7 2,0 Tdi 125kw, čo je viac menej len facelift B6ky. Najazdených 350tis. km a na interieri to ešte len začína byť vidieť. Volant pri bližšom pohľade stráca farbu, bok kožennej sedačky a podobne. Keď vidím ako vyzerajú autá v inzerátoch, tak tým kilometrom nemôžem veriť.

Odporúčam sa pozrieť o triedu nižšie a medzi benzínové motory. Riešil som podobnú situáciu a skončil som vo Forde C-max 1,6 a to hlavne preto, lebo sa našiel použitelný kus za dobré peniaze. Takže radím podobne, došetriť na Ford Focus 2(ak sa ti páči jednotka a nájdeš nehrdzavú tak tiež dobrá voľba), prípadne Opel Astra H, prípadne možno R Megane, drahé niesu ani P307, zlá voľba nie je ani Fiat stillo. Pozeraj po motorizáciach 1,4/1,6/1,8 na tie sa dá spoľahnúť a nemajú žiadne drahé turbá, vstreky, dvojhmoty,...
Ak silou mocou Audi, tak viezol som sa v peknej B5ke a prekvapilo ma aký dobrý pocit som mal z tak starého auta. Pekná B5ka by sa mohla dať nájsť. 1,9 tdi 66kw má lacnejšie diely(jednohmot zot. a turbo bez variabilnej geo), s benzínovou 1,6 zase nič nepokazíš a 1,8T ide parádne a náklady na údržbu sa ešte dajú uniesť.

Ak dobre kúpiš, tak počítaj s pravidelným servisom 5-10 tis. ročne, niečo povinná poistka, možno sada gúm 5 tis. Prejazdíš možno 2 tis. mesačne. Stojí za zváženie, či nechodiť MHD, nemusieť toľko drieť a radšej venovať čas a peniaze koníčkom, priateľke, alebo odložiť do budúcna.
PavelB
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 21 zář 12:26

Re: První auto do 70 000 Kč - Audi A4 B6?

Příspěvek od PavelB »

Mockrát Vám všem děkuji za odpovědi. :)
Ta Kia Opirus se mi sice líbí, ale myslím si, že 3,5 litr bych se svým měsíčním rozpočtem těžko uživil, kor při cestách do 30km :/
S tou Audi A4 máte pravdu, že bych nesehnal moc kvalitní auto za tak směšnou částku, tak snad příště :D
Nad Astrou H jsem ani nepřemýšlel, ale dost se mi líbí.. myslím že chvilku ještě budu šetřit a potom bych si ji s chutí koupil. Takže děkuju za radu :)
Spalenegumy
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: ned 29 kvě 15:03

Re: První auto do 70 000 Kč - Audi A4 B6?

Příspěvek od Spalenegumy »

Taky bych být tebou víc našetřil ... A4 B6 je nádherný auto, pokud jsi fanda značky a budeš mít auto jako koníčka tak bych se být tebou audi nebál, quattro je skvělý a navíc tady si ještě spoustu věcí člověk dokáže pořád udělat sám... já sice už koupil fungl nový auto ale sestra s mou A3 8l pořád jezdí, na tachometru svítí už přes 350 000 a žádný větší problém kromě opravy převodovky jsem zatím neřešil, kvůli vyšší spotřebě oleje za chvilku asi přetěsnění motoru protože mě už dolévání oleje ser* ale jinak pohoda. Brácha měl B7 2.0 TFSI což je facelift a taky naprostá spokojenost. Ještě se pořád pár hezkejch a neshnilejch kousků dá sehnat, ale už jich úbývá...
https://www.tipcar.cz/inzerat/audi-a4-1 ... 00502.html
https://www.tipcar.cz/inzerat/audi-a4-1 ... 45316.html
Okolo 110 se už hezčí kousky dají sehnat.
Pokud budeš chtít něco levnějšího tak bych doporučil focuse v benzínu.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: První auto do 70 000 Kč - Audi A4 B6?

Příspěvek od Kavis »

Radit vylitaneho opirusa 18ti letemu klukovi, to ses posral ne? :D Aftermarket dily se na to pomalu nedaji sehnat, oe jsou drahe jak prase.. Napriklad jeden predni tlumic vyjde 25 tycek.. Vzadu je milion ramen, na kterych praskaji silentbloky, do vetsiny nejdou sehnat, takze nove ramena za nesmysl, vypalis u toho dvoje flasky autogenu, nez to vyndas a pak se stejne nedomlivis s geometrii,horni silentblok do zadni tehlice je dil za kilo, ale uz nejde sehnat, takze cela tehlice v hodnote auta... Odchazeji displeje na klimatizaci. Kdyz neco odejde na motoru, tak to muzes hodit na magnet rovnou... Tohle auto je jenom pro (bohate) fanousky..
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: První auto do 70 000 Kč - Audi A4 B6?

Příspěvek od tp005 »

Zdravím jako začínajicímu řidiči bych doporučil něco na čem se naučíš, takže si kup starého focusa 1 nebo fabiu. protože jsi začínající řidič takže pojistka jak kráva. a za další kup si auto cca kolem 40 na dva roky a zbytek si nech na případné opravy a ruce pryč od Nafty.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: První auto do 70 000 Kč - Audi A4 B6?

Příspěvek od k86 »

Nechces se lisit s holou prdeli je cesta do pekel nebo k tomu, ze auto bude stat na parkovisti a nebudes mit na PHM nebo na opravu.

Ego stranou a kup Golfa 4 / Focuse 1 / astru kolem 50 - 55000 a zbytek si nechej na opravy.
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
DaciaFan
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: čtv 01 lis 12:04

Re: První auto do 70 000 Kč - Audi A4 B6?

Příspěvek od DaciaFan »

Co třeba Fabie SDI? Pro osmnactiletyho ideal (jako provozně, ne statusově).
Odpovědět