Malé auto do 350k KČ max

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Jumkis
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 19 zář 12:40

Malé auto do 350k KČ max

Příspěvek od Jumkis »

Zdravím,

V autech moc nevyznám a momentálně jsem v procesu výběru nového auta pro mámu.

-cena max do 350k tisíc - předváděcí nebo nový vůz
-Benzín
-Roční nájezd mezi 5-10k km - ježdění na nákupy, občas do práce.
-ideálně auto co by vydrželo tak 20 let (dá se v dnešní době něco takového sehnat?)
-rozumné servisní náklady

zatím jsme se dívali na:

hyundai i20 předváděcí, cena kolem 220k CZK, ale podle fora jsem zjistil že hyundai ne, že má velké servisní náklady.
Suzuki swift 2017 - 1.2, 4x4 - cena kolem 320k CZK, líbí se pohon všech 4 kol - máma bydlí na poměrně velkém kopci a pohon 4x4 by měl v zimě rozumné opodstatnění, vyšší cena oproti hyundai, ale asi budou nižší servisní náklady?

Předem moc děkuji za každou radu nebo tip.

Mohl bych tedy poprosit o radu jaké auto by asi bylo nejvýhodnější? případně i nějaké další podobné modely?
tomyx
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: pon 08 srp 11:31

Re: Malé auto do 350k KČ max

Příspěvek od tomyx »

Jedna věc na mě z příspěvku totálně vyčnívá: "Výdrž 20 let."
Takže auto, které bude mít ověřenou jednoduchou techniku s co nejmenším počtem kurvítek a potenciálních strašáků.
Nějaké, které má dobrou ochranu proti korozi a i tak bude nutné hned na začátku bude nutné nechat ihned ošetřit dutiny, nosníky pořádně voskem a podvozek také kvalitním nástřikem od pečlivého fachmana (aby se to dostalo všude, kde má) a toto opakovat každé 2 roky. Další věcí je nechat nalepit průhlednou fólii na exponovaná místa, která trpí na odletující kamínky. Pak to auto bude skoro věčné:-)

Hledal bych jenoduché auto s atmo benzínem, který vychází nejlépe z nějakého staršího základu (např: motory Fiat FIRE...a jiné).
Suzuki by to splňovat mohlo, co třeba Panda? S ohledem na potřebu dlouhověkosti bych na Hyundai/ Kia vůbec nebral zřetel :))
Jumkis
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 19 zář 12:40

Re: Malé auto do 350k KČ max

Příspěvek od Jumkis »

No je mi jasné že s 20 lety jsem to v době MKP a designování součásti na to aby sotva vydrželi záruční dobu přehnal :D
Spíše mi šlo o to aby mělo auto nějakou rozumnou životnost a nepotřebovalo neustálý servis.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Malé auto do 350k KČ max

Příspěvek od mattonecz »

To Suzuki zni docela rozume. Co Ignis? Stoji podobne, neni trochu vetsi?
edit: tak Ignis je kratsi a uzsi, jen je vyssi
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Malé auto do 350k KČ max

Příspěvek od mattonecz »

uplně náhodou sem narazil na: https://www.aaaauto.cz/cz/skoda-octavia ... =182692204
364km. dá se to mu věřit? to by byla dost slušná koupě
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Malé auto do 350k KČ max

Příspěvek od Zajda »

Vsadil bych se že to auto by mohlo vyprávět zajímavý příběh :D

Podle zadání mi Swift přijde jako naprosto logický výsledek rovnice.
V rodině se potýkám se servisem několika aut, mimo jiné Swifta 2009 a je to osvobozující pocit když stačí jen plánovaná údržba.
Naposledy upravil(a) Zajda dne úte 19 zář 22:22, celkem upraveno 1 x.
《》
niemand10
Autoškolák
Příspěvky: 43
Registrován: sob 06 pro 16:16

Re: Malé auto do 350k KČ max

Příspěvek od niemand10 »

mattonecz píše:uplně náhodou sem narazil na: https://www.aaaauto.cz/cz/skoda-octavia ... =182692204
364km. dá se to mu věřit? to by byla dost slušná koupě

ne neda , a nebyla :D :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Malé auto do 350k KČ max

Příspěvek od Zajda »

A příběh by možná teprv následoval, teď mě napadlo se podívat jestli to náhodou není...a ono náhodou je "akční cena na úvěr" :D
Do prdele bych je kopal.
《》
niemand10
Autoškolák
Příspěvky: 43
Registrován: sob 06 pro 16:16

Re: Malé auto do 350k KČ max

Příspěvek od niemand10 »

este by som si velmi dobre rozmyslel tych 50k za 4x4 , ci bude aspon 5 dni do roka na tom kopci sneh :) :)
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Malé auto do 350k KČ max

Příspěvek od Noldo »

Najnovší swift nepoznám, ale predchádzajúci je veľmi fajn. Oproti predchodcovi sa zmenil motor, ten v predošlom bol príjemný a mal dobrú spotrebu. Nový myslím, že nemá variabilné časovanie ventilov, ale má 2 vstrekovače na valec. Má o 3 kw menej ale o zopár nm viac, takže by sa s ním malo jazdiť rovnako dobre.
Za 4x4 by som nepriplácal, okrem toho, že je to dosť peňazí, tak je to váha a odpor navyše. Najmä v takto ľahkom aute to môže byť dosť cítiť. Radšej reťaze do kufra na tých 5x ročne.
Odpovědět