Stepway 0.9Tce vs Civic 1.5 Turbo

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
DusanUsan
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: ned 10 zář 14:24

Re: Stepway 0.9Tce vs Civic 1.5 Turbo

Příspěvek od DusanUsan »

DaciaFan píše:Na dlouhé trasy bude plně naložené Sandero s litrovým turbotříválcem celkem opruz (ale dá se to). Proč si nekoupíš nějaké MPV?
POzeral som po Scenicu, je pekny ale nejak ma nechytil za srdce ked som si do neho sadol. Ake su ale vyhody MPV oproti Civicu so 420-470litrovym kufrom? Priestor mi pride adekvatny vnutri, spotreba pre MPV vyssia a posed vyssie mi netreba. Alebo su tam nejake skryte vyhody? :)
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Stepway 0.9Tce vs Civic 1.5 Turbo

Příspěvek od zdeny »

Tak jedinou výhodu, kterou získáš nákupem MPV, je to, že zapadneš do bandy debilů, kteří nepochopili, že tato kategorie je zcela to nejhorší, co může být a argumentují nesmylem, že z toho je lepší výhled. Jinak nic. Je to vysoké, nad hlavou máš půl metr. K čemu? Je to stejně krátké či spíše kratší, než model kombi od daného typu. V čem je výhoda kufru, který je obvykle kratší, ale vyšší? K ničemu. Jako vyšší krabice získáš lepší vztah s místním pumpařem. To se počítá. Ale zase blonďaté pipiny s brejlepa na zátylku líp vynikne v MPV, než v sedanu. To s etaky počítá, ale to asi není tvůj případ. Já osobně jsem jedno MPV měl, když mi ho ve firmě vnutili a v životě nikdy mi už tenhle nesmysl do domu nesmí. Zlatý kombi po všech parametrech. Jo - ještě se stkáš s nesmyselm, že starším se z toho líp vystupuje a nastupuje. Pokud starší nezvládá sednou do běžného auta, měl by rychle běžet na magistrát vrátit řidičák a jít ke Štrosmajerovi na ortopedii, ale ne jezdit v autě. Mýmu dědkovi bylo 81, než umřel a jezdil do posledního dne v normál autě a vždy do něho vlezl, i vylezl.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Stepway 0.9Tce vs Civic 1.5 Turbo

Příspěvek od Zajda »

To jsi trochu ulítl. Půl metr nad hlavou v MPV? Větší místo nad hlavou mají tak možná osobní dodávky, ale půl metru to nebude.
Žeby někdo s omezenou pohyblivostí aby nalezl do nízkého auta měl být automaticky v provozu nebezpečný je už úplný nesmysl. Navíc takové auto si asi koupíš abys vozil další lidi. Promiň babi, koupil jsem si kombíka abych nebyl za debila, zůstaneš doma...

Momentálně jezdím v E38, která je nižší než kterékoliv z dnešních miniaut a s nastupováním nemám problém, ale ve stavu když jsem měl nohu po operaci bych tam fakt lézt nechtěl. Asi jsem podle tebe měl tehdy jít odevzdat řidičák na půl roku.
《》
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Stepway 0.9Tce vs Civic 1.5 Turbo

Příspěvek od zdeny »

Kolik MPV v ceně Sandera či Civica má víc míst než 5? Zamysli se, co píšeš. Absolutní většina MPV z této kategorie je 5 místná. Takže babi si sedne dozadu a frčí. Asi tak.

Jiank jako absolutně nesmyslný příklad auta ti dám Ford Fusion, C-Max, B-Max , a asi tisíc dalších, jako Mazda CX3/5 atd... Nemají ani jednu nejmenší pidivýhodičku proti kombi typu Focus (Ford), Mazda 3/6. Napadá mě ještě další argument, proč MPV - n edej bože SUV: protože to obvykle zvýšený spodek a zejména do Prahy se to hodí, když napadnou tři a u muzea 4...MPV je fatálním úletem a důkazem blbosti obrovského počtu lidí....
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Stepway 0.9Tce vs Civic 1.5 Turbo

Příspěvek od Zajda »

Samozřejmě jsem jsem se nebavil o počtu sedaček pro spolujezdce, ale jejich výšce. Zbytek příspěvku je opět jen o tvém přesvědčení. Já ti ho neberu. Například podle mě by do našich měst zaplevelených retardéry byla nejlepší nějaká bugina, se kterou by šly přeskakovat, pomohlo by to plynulosti provozu. Nebo Favorit, s tím to šlo taky hezky. Se soudobým autem aby se člověk bál na polňačku že chytne spodek. Ať si každý jezdí čím chce proboha.
《》
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Stepway 0.9Tce vs Civic 1.5 Turbo

Příspěvek od lampa »

Vyhoda MPV - vetsi sirka a variabilita interieru. Z toho prameni vice mista vzadu a lepsi moznost usazeni tri detskych sedacek.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Stepway 0.9Tce vs Civic 1.5 Turbo

Příspěvek od KDB »

Zdeny....MPV má smysl, když potřebuješ prostor. Zkus mít alespoň trochu objektivní náhled na svět....

To bych mohl tvrdit, že dvoumístný roadster nahradí jakékoliv jiné auto - a že to je pro všechny jediný správný názor...
(nenahradí..., neutáhne 3,5t:-)
MG - radost až na kost.
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Stepway 0.9Tce vs Civic 1.5 Turbo

Příspěvek od zdeny »

KDB píše:Zdeny....MPV má smysl, když potřebuješ prostor. Zkus mít alespoň trochu objektivní náhled na svět....

To bych mohl tvrdit, že dvoumístný roadster nahradí jakékoliv jiné auto - a že to je pro všechny jediný správný názor...
(nenahradí..., neutáhne 3,5t:-)
Dovolím si nesouhlasit. Kde ten prostor máš??? Leda tak nad hlavou. A že ho fakt využiješ. POkud chce někdo prostor s výjimkou toho, že potřebuje dozadu narvat 3 haranty v sedačkách ( a ani u MPV to není pravidlo), pak MPV nedává msysl. Smysl dává kombi verze, kde kufr je prostě větší půdorysně. Ovšem, pokud ptřebuješ převážet mražáky na vejšku, pak MPV, to pak áno... :-) Ale na to si lidé obvykle nejmou přepravní službu...
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Stepway 0.9Tce vs Civic 1.5 Turbo

Příspěvek od lampa »

A k cemu vyuzijes kombik. Stejne vetsina lidi naklada po roletku (pokud vubec), tedy vyuzity nakladovy prostor je stejny, jako u sedanu. Potom daji za kombik klidne nekolik mega, mysli si, co nemaji a pritom se vozi v kompromisnim uzitkaci, ktery jim ale zadnou zvysenou uzitnou hodnotu neprinese. A jeste rikaji "mam dlouhou oktavku, dlouhe bavo..." pritom delka je stejna, jako u sedanu.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3228
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Stepway 0.9Tce vs Civic 1.5 Turbo

Příspěvek od mattonecz »

zdenymu někdo s MPV asi ukrad starou :D
měl sem jako náhradní Merivu. Bylo to celkem peklo, ale právě nastupování tam pro mnoho lidí může bejt o dost lepší. A místa taky dost
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět