vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
blackwhit
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 01 bře 10:25

vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od blackwhit »

Zdravím ve spolek!

Vybíráme nové auto a uz jsme trosku zoufali. Kandidáti jsou výše uvedeni, uvedu i své pocity z nich a jsem zvědavej na vaše názory! :-)

1) golf variant - 1.4tsi 7dsg highline - sháníme auto větší než naše (bmw 3er touring E91), protože čekáme rodinu a máme problém s kočárkem - velikost kufru u staré trojky je fakt malá.
Golf je za rozumnou cenu, má dobré financování, je hezky vybavenej, máme s ním dobrou zkušenost (už jsme jednou krátkou verzi 7. generace měli). Co mluví proti němu je, že je to combi, kterému se snažíme vyhnout

2) octavia style - 1.4tsi 7dsg - nejlepší cena ve výběru, výbava obdobná jako u golfu (chybí akorát adaptivní tempomat, na který jsme si v autě celkem zvykli), je to liftback , to je vyhoda. Z testovanych aut je ale na silnici nejhlucnejsi (od podběhu asi, mozna i torzka vzadu). Proti je to, že parkovat budeme venku v Praze, což je riziko, i kdyz je auto pojištěno a samozřejmě to, že jich bude v ulici parkovat asi 126...

3) insignia - 1.5 turbo, 6automat - subjektivně asi nejhezcí auto ve výběru, o třídu jinde ve velikosti v kabině, nejtišší na silnici. Zápory: je zhruba o 100tis dražší než zbytek, je to opel, takže se obávám velkého propadu v ceně (auto budeme určitě do 5let měnit) a navíc z dostupných testů (a z jednoho námi testovaného) vyplýva, že v této kombinaci bude spotřeba ca 9-10 litrů. Nejsem úplně člověk, kterej hlídá každou kapku, ale vzhledem k výkonu mi příjde ta spotřeba zbytečná (nezajetá testovací octa 1.4tsi dsg měla 6.9l, insignia 10l)

4) bmw 3 gt - (asi 320d) - jsem velký fanoušek bmw, byla by to jasná volba, kdyby byl budget. S naším budgetem bude auto ca 4 roky starý a bude mít 120 - 150 najeto, navíc to bude diesel, kterému jsme se taky chtěli vyhnout - to jsou jeho nevýhody - nebude nové, budu muset nejspíš řešit různé (i třeba spotřební) věci, které by se u nového řešit nemusely...


Tak jsem zvědav na názory! ;-)

díky
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od pavproch »

nechat si e91 a pořídit menší/skladnější kočur.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od řidičBOB »

218i
No pain, no gain.
Vespa time \m/
blackwhit
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 01 bře 10:25

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od blackwhit »

pavproch píše:nechat si e91 a pořídit menší/skladnější kočur.... :D
no vzhledem k tomu, ze po projeti vsech moznejch novejch aut jsem jsem sednul do e91 a jela lip, mozna to tak skonci! :-) ale ne, ono uz je nacase obmenit to, navic kocarek mame vcelku skladnej... kdybychom jeli 3x rocne na dovo, tak to zvladnem, ale my jsme zrovna dost cestovatele...
blackwhit
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 01 bře 10:25

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od blackwhit »

řidičBOB píše:218i
to se mi nelibi vubec... :-(
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od x2005 »

Z hlediska využitelnosti vnitřního prostoru, vzhledem k nabízeným možnostem a následné prodejní ceně je Golf Variant jasná volba.

P.S.: 218i je parodie na BMW.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od řidičBOB »

já vím, že je... Ale vrtulku to má a praktické je to též :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jack.czk
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18 kvě 08:49

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od jack.czk »

Výhody Golfa oproti
Octavii - lepší zadní náprava, nižší cena (VW je schopno dát větší slevy), pokud jste zvyklí na ACC pak u Golfa je na volantu, u Oktavky na páčce a hlavně Octavia nemá elektronickou brzdu, takže i když to samo zabrzdí až do 0km/h tak tě to vyzve aby jsi dal nohu na brzdu ... nicméně musím uznat že octavia je na zadních sedačkách prostě větší (otázka jsetli to někdo využije)
Insignia - je to Opel, a hlavně jednalo by se o první rok výroby kdy mouchy (někdy i masařky) ještě nejsou vychytané :-) (potřebuješ auto doma ne v servisu)
320d GT - uplně jiná třída ... to bych šel radši do Arteonu (osobně vyzkoušeno ACC v 2.generaci ... kdo nezkusí neuvěří ... neříkám, že to je autonomní jízda, ale směr vývoje je nastaven dobře)
Já osobně mám Golf Variant 1.4 TGI DSG ACC atd. a jediné co bych přidal (což nejde) je elktrické otevírání zadních dvěří - jinak naprostá spokojenost ... hlavní plusy ... XDS, sportovní jízda za 1,2Kč/km
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od mattonecz »

XDS, sportovni jizda. =))

S tim Opelem musim bohuzel potvrdit, mam jednu z prvnich Aster, a dalsi MY sou na tom ponekud lepe..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od driver »

To je tedy výběr. Nejdřív vezmeš racionálně Octu a pak si stěžuješ že jich je 126 na ulici, pak vezmeš extrém a zase to jsou krávoviny ty auta.
Trochu invence.
Zkus přemýšlet, inpirace:
Já bych z toho vybruslil úplně jinak. Šel bych do A3, je to TICHÁ "Jetta" s vizáží Oktávky a nemá ji nikdo :D
Né že by to bylo něco extra, ale když je řeč o Oktávce, tak ten sedan třeba, proč ne. ;)
Přílohy
rs3-sedan-header.jpg
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět