vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od M.Z. »

Šikovné řešení, vypadá dobře
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3228
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od mattonecz »

Jen ta cena. Jinak se to samozrejme neda srovnavat s ochcavkou nebo golfem..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od x-f »

Když porovnáš v obdobné výbavě OII s G7, tak je G7 levnější. Možná že v tvém případě příplatek za Varianta u Golfa smazal ten rozdíl cen, ale vzhledem k tomu, že Variant se připlácí 30k, tak bych neřekl, protože když jsem já vybíral, tak byla OIII oproti srovnatelnému Golfu 7 dražší o víc, než 30k.
Nejsem si jistý, nakolik je Style srovnatelná s Highline, protože Škoda má výbavy obvykle chudší. Ale je možné, že jsi v konfiguraci OIII oželel něco, co nepovažuješ za nezbytné a nebo se pletu.
OIII působí oproti Golfu hůře zpracovaná - viz. tvůj postřeh ohledně hlučnosti. Taky mě přišla o dost horší ergonomie interiéru. Je ale prostornější. Já vozím v G7 vzadu děti na dětských sedačkách a problém s místem nemám. Někdo ovšem ocení, že se do kufru OIII vejde paleta, za přední sedačky pneumatika a do dveří petka.
Ten Golf bude ztrácet cenu méně.

Ad Insignia. Se spolehlivostí moc problémy neměla. Myslím, že se v nějakým žebříčku dokonce umístila nějaký rok i na prvním místě před Avensis a docela si to pochvaloval i technik v autorizáku, že se to nesere. Ale to přirozeně nemusí platit i na novou.
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od lampa »

driver píše:To je tedy výběr. Nejdřív vezmeš racionálně Octu a pak si stěžuješ že jich je 126 na ulici, pak vezmeš extrém a zase to jsou krávoviny ty auta.
Trochu invence.
Zkus přemýšlet, inpirace:
Já bych z toho vybruslil úplně jinak. Šel bych do A3, je to TICHÁ "Jetta" s vizáží Oktávky a nemá ji nikdo :D
Né že by to bylo něco extra, ale když je řeč o Oktávce, tak ten sedan třeba, proč ne. ;)
Bohuzel nesplnuje zadani "vetsi kufr, nez 3er Touring.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3228
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od mattonecz »

Jeste k ty Insignii. Motor 1.5T radsi ne. Je to predelany 1.4T co mam v Astre a s tim sou do dneska problemy.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
blackwhit
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 01 bře 10:25

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od blackwhit »

x-f píše:Když porovnáš v obdobné výbavě OII s G7, tak je G7 levnější. Možná že v tvém případě příplatek za Varianta u Golfa smazal ten rozdíl cen, ale vzhledem k tomu, že Variant se připlácí 30k, tak bych neřekl, protože když jsem já vybíral, tak byla OIII oproti srovnatelnému Golfu 7 dražší o víc, než 30k.
Nejsem si jistý, nakolik je Style srovnatelná s Highline, protože Škoda má výbavy obvykle chudší. Ale je možné, že jsi v konfiguraci OIII oželel něco, co nepovažuješ za nezbytné a nebo se pletu.
OIII působí oproti Golfu hůře zpracovaná - viz. tvůj postřeh ohledně hlučnosti. Taky mě přišla o dost horší ergonomie interiéru. Je ale prostornější. Já vozím v G7 vzadu děti na dětských sedačkách a problém s místem nemám. Někdo ovšem ocení, že se do kufru OIII vejde paleta, za přední sedačky pneumatika a do dveří petka.
Ten Golf bude ztrácet cenu méně.

Ad Insignia. Se spolehlivostí moc problémy neměla. Myslím, že se v nějakým žebříčku dokonce umístila nějaký rok i na prvním místě před Avensis a docela si to pochvaloval i technik v autorizáku, že se to nesere. Ale to přirozeně nemusí platit i na novou.

porad golf vychazi fakt draz. mam auta podobne vybavena - octa nema adaptivni tempomat, zase ma navigaci, jinak je to - rekl bych - stejny a rozdil v cene je ca 40tis v neprospech golfu. Coz je vcelku rozdil zanedbatelnej, ale sere me, ze pokud chci GAP pri financovani (coz potrebuju, auto bude parkovat venku v Pze), tak pojisteni vychazi na skoro 27tis rocne... coz je dalsi naklad navic spojeny s vlastnictvim golfu.

jinak uznavam, ze z uvedenych aut je nejpraktictejsi a nejvhodnejsi pro rodinu
blackwhit
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 01 bře 10:25

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od blackwhit »

mattonecz píše:Jeste k ty Insignii. Motor 1.5T radsi ne. Je to predelany 1.4T co mam v Astre a s tim sou do dneska problemy.
ja to, myslim, taky nekde cetl. Prodejce mi tvrdil, ze je to motor uplne novej... :-/
blackwhit
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 01 bře 10:25

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od blackwhit »

driver píše:To je tedy výběr. Nejdřív vezmeš racionálně Octu a pak si stěžuješ že jich je 126 na ulici, pak vezmeš extrém a zase to jsou krávoviny ty auta.
Trochu invence.
Zkus přemýšlet, inpirace:
Já bych z toho vybruslil úplně jinak. Šel bych do A3, je to TICHÁ "Jetta" s vizáží Oktávky a nemá ji nikdo :D
Né že by to bylo něco extra, ale když je řeč o Oktávce, tak ten sedan třeba, proč ne. ;)

Je to sedan, to neni nejvhodnejsi na prevoz kocarku a miliardy kramu...

jinak kdyz mi najdes idealne liftback (kvuli prakticnosti) v benzinu v cene kolm 600 s automatem... budu jenom rad! ;-)

Tesim se na invenci
marpie
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: pon 30 led 07:59

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od marpie »

Tak co už jsi se rozhodl? Pokud ne tak já hlasuji za Golf. Mám 3/4 roku G7 Variant Maraton edition 1,4TSi 92kW a jsem rád že jsem vzal jej a ne Škodu. Manželka se kdysi taky chtěla vyhnout kombi. Dnes by mi cokoliv jiného šmahem zamítla :) Radši budeme vozit celý rok prázdný prostor než 1-2 ročně to nemít kam dát. Původně jsem chtěl Astru ST 1,4T 92kW jenže jak už tu padlo je to problémový motor tak jsem hledal jinde. S tvým rozpočtem by se ale dala Astra ST Innovation 1,6T v automatu.
A jen poznámečka - u Golfu se dá proti konfigurátoru u dealera srazit více než na Octu a u Opelu se dá myslím srazit nejvíc pokud jsi v odborech tak nejsnadněji pokud ne tak to jde i jinak.
Naposledy upravil(a) marpie dne úte 14 lis 14:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3228
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: vw golf variant vs octavia vs insignia vs bmw 3 gt

Příspěvek od mattonecz »

Jo to musim rict, ze ja mam astru kratkou, a taky uz bych radsi bral kombi. Toho mista proste neni tolik, pro 2 na dovolenou max. V lete bych chtel do spanelska ve 4ech a budu asi muset resit nakou rakev
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět