VYBERÁM: Audi A5/A6/A7?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
stefanpolgari
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 03 zář 13:34

VYBERÁM: Audi A5/A6/A7?

Příspěvek od stefanpolgari »

Ahojte,

ďalšia, no kúsok iná téma od začiatočníka :) Po novom roku budem vyberať auto (cca 30 000€ - 35 000€). Nájazd tak 50 000 ročne, viac-menej diaľnice. Teraz mám XC60 2009, no toto chcem nechať žene a skúsiť niečo iné. Na dlhé trate nie je SUV ideálne. Určite diesel (jazdím dlhé trate) a určite 6 valec, 4/5 dvere, odvetravané sedadlá.

Nechcem nové auto, ale skôr niečo kúsok staršie. Nakoniec som ostal pri výbere medzi A5/A6/A7.

A5 by bola rozumná voľba, s tým rozpočtom by som kúpil skoro nové auto.
A6 je klasika
A7 sa mi veľmi páči :D

Otázky však sú:
Je o veľa drahší servis A5 vs. A6?
A čo servis A6 vs. A7?
Je A7 bližšie k A6 alebo k A8?

A7 by sa dala kúpiť s cca do 100 000 km, A6 kúsok novšia. Čo by ste volili vy? Aký je rozdiel v pravidelnom servise? A v prípade porúch? Je mi jasné, že A7 bude mať drahší servis ako A5, ale o koľko?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VYBERÁM: Audi A5/A6/A7?

Příspěvek od řidičBOB »

A nechceš se jít na cney servisních služeb/dílů zeptat do nějakého servisu, který budeš chtít navštěvovat? Protože třeba hodinová sazba se může lišit i v různých autorizovaných servisech...
Můžeš ale čekat ceny v rámci hierarchie modelů - A5–>A6->A7
A7 není blíž ani k jednomu - je to něco víc než A6, ale mnohem míň než A8.
A6/A7 mají možnost vzduchu, což je na dlouhé trasy a pohodlí, velké plus. A6/A7 jsou vcelku "staré" modely, které čekají na novou generaci a tudíž používají starší techniku. Naproti tomu A5 je nová, ale zase nemá některé věci z A6/A7 - konkrétně by mi chybělo třeba noční vidění.
Na A7 je pro mne mínus - bezrámová okna a plusem jsou páté dveře.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3343
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: VYBERÁM: Audi A5/A6/A7?

Příspěvek od jerry »

„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět