Audi A4 vs Suzuki Swift

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
robo2727
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 01 zář 01:38

Audi A4 vs Suzuki Swift

Příspěvek od robo2727 »

Ahojte. Potreboval by som poradiť pri kúpe ojazdeného auta. Doteraz som ešte nemal vlastné auto, teda malo by to byť moje prvé. Momentálne mám na výber z dvoch áut:
Audi A4 2.0 TDI(105kW), 2007, najazdené 125 000 km - za 6000 EUR
Suzuki Swift 1.2 (69kW), 2016, najazdené 6 700 km - za 7000 EUR

Audi je mamine, ide si kupovať nove tak ho predáva a Suzuki je známeho, ktorý ho ma ako služobné auto vo firme. Moja otázka teda je, ktoré z nich sa mi viac oplatí kúpiť. Od Audi ma odrádza hlavne vek. Bojím sa, že sa niečo vážne/kriticky pokazí a za opravu miniem spústu peňazí. Nie som nejaký bohatý podnikateľ(som len programátor :) ), preto by som nechcel investovať do zlého auta, ktoré ma aj po kúpe bude oberať o veľa peňazí.

Ďakujem za názor akéhokoľvek druhu.
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: Audi A4 vs Suzuki Swift

Příspěvek od lupo222 »

Ahoj, jedno je diesel a druhý benzín. Kolik najedeš ročně km? A jakým stylem. Pokud to okolnosti dovolí, tak ber swift. Navíc bude ještě v záruce.
Dovolím si překopírovat větu z auto.cz Audi A4 generací B6 a B7 (2000 až 2008) není v zásadě špatné auto, ale rozšířenost turbodieselů dělá výběr o poznání obtížnější. A právě naftové motory vás potrápí poruchami a drahými opravami.
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Audi A4 vs Suzuki Swift

Příspěvek od mattonecz »

125tis km je prd. Swift tak do mesta, sou to neporovnatelny auta..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Audi A4 vs Suzuki Swift

Příspěvek od retron »

tak jestli ho má máti od nova tak nevím, nad čím přemýšlíš
Ondras
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02 kvě 14:27

Re: Audi A4 vs Suzuki Swift

Příspěvek od Ondras »

A4 je ještě PD, ne? Pass i pokud bylo v rodině.
V krátkosti, v práci kolem mě sedí 20 programátorů a aniž bych chtěl generalizovat, Swift/nesmrtelná malá atmosféra je pro ně ideální auto.
Teď jsem se tu bavil s klukem, kterej dolejval do auta olej vždy, když se rozsvítila kontrolka, protože "od toho tam je, ne"? A teďka mu mezi 2-3k RPM permoníček tluče kladívkem do kliky.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Audi A4 vs Suzuki Swift

Příspěvek od mattonecz »

Ja sem programator a s Astrou furt nahanim servis ze se mi neco nelibi :D olej tam je uz treti.. (motor druhej)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Audi A4 vs Suzuki Swift

Příspěvek od Zajda »

Mame v sirsi rodine od nova Octavii 2 1.9 TDI PD myslim 2007, najeto 200k, jezdila do 150k do znackoveho servisu. Bohuzel na longlife intervaly oleje. Ted se musela menit vacka, jelikoz byla totalne vydrena. Nahradni originalni dil mel vyrobni vadu tak se to potkalo, ale to uz je jiny pribeh. Posledni dobou neustale kolabuji blbosti jako loziska, homokineticke klouby, tlumice, zatuhle brzdove trmeny, dvojhmota uz se hlasi, zere to 2 litry oleje na 15000 km. Vcetne vymeny rozvodu tech poslednich 50 000 km za 2 roky stalo asi 50 000 Kc v servise. Pravda, jde s tim jezdit i pod 5 pri splynuti s provozem a nad 7 jedine stlyem, za ktery by te chtelo lyncovat 9 z 10 ctenaru Novinek.

Proti tomu mame Swift predchozi generace jeste s 1,3 motorem, 2009, najeto 80k, ve 25k menen katalyzator na zaruku, pak napraskly housing radici paky (majitelka totiz radi stylem vhodnym snad pro bezsynchronni Hewland), dal az doted jen ulozeni prednich tlumicu a spotrebak jako kotouce a desticky. Spotreba oleje nemeritelna v jakemkoliv rezimu, co se naleje, to se vyleje. Spotreba pri klidne jizde mimo mesto do 6, dlouhodobe prevazne popojizdeni ve meste se studenym motorem 7.
Poslednich 8 let a 60 000 km stalo na servise do 30 000 vcetne 3 garancnich prohlidek.
Pokud jezdis spis kratsi trasy, nevadi ti vnitrni rozmery, maly kufr a motor ktery se musi tocit aby trochu jel, koupil bych Swift jako auto na dalsich bezproblemovych 10 let.


Jestli ale jsou na obzoru zalezitosti jako vozeni kocarku, tak bude treba vetsi auto :-)
《》
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi A4 vs Suzuki Swift

Příspěvek od řidičBOB »

Otázkou je, co by Swift říkal ve dvou kilech ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět