Combi kolem 50 000,-

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Fanda
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: sob 19 srp 15:41

Combi kolem 50 000,-

Příspěvek od Fanda »

Zdravím,
potřeboval bych poradit ohledně výběru auta.
Scháním auto pro denní dojíždění cca 40 km ( 75 % mimo město, 25 % město ) a občasné výlety .
Chtěl bych se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s Fordem Focus 1.6 74kW r.v 2005 , zda má dostatek výkonu třeba i pro občasné výlety ( 4 lidi + zavazadla/ kola) .
Jsem student, takže scháním i něco aby to moc nežralo, proto se dívám spiš po tomto obsahu , než po 1.8/2.0 (popřípadě jaký je rozdíl ve spotřebě )
Pokuď máte jiné návrhy, sem s nima :)
Díky za rady
vasedokladyprosim
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: úte 10 led 22:40

Re: Combi kolem 50 000,-

Příspěvek od vasedokladyprosim »

Ahoj,

Před časem jsem řešil podobný problém. Vybral jsem si Oktávii I 1.6 (hatchback), rv 2001. Pro mé účely (podobné jako ty tvoje) mi to postačuje i když spousta lidí namítne: "je to slabé, netáhne to a je to kur** liné", avšak nejem závodník a potřebuji jen jezdit. Jinak auto jsem pořizoval na horizont 3-4 roky.

Pro verzi kombi, kterou vyžaduješ a spokojíš se s OI bych se podíval po verzi 2.0, pokud by ti postačovala verze 1.6, tak i to se dá skousnout motorově. U verze 2.0 se na forech hodně probíralo, že to žere olej, rozvody a v neposlední řadě pro studentíka je dražší pojistka (3500Kč ty hodně nízké relace). Co se týče spotřeby, tak bude cca stejná 6-9l. Záleží jak jezdíš, ale u 2.0 využiješ ten výkon, když pojedeš na ten výlet. Blbý je, že za 50k koupíš auto, ale musíš mít ještě druhý budget na prvotní servis.

Ještě mě napadl Renault 1.6 16V. Jede to docela slušně a dá se s tím jezdit za 6l. Hitparáda to co se týče prostoru (i vzhledu) s porovnáním O1 není, ale je to podstatně levnější. Dá se sehnat za 30-40k rv 2001 a zbyde ti ještě na servis.

Snad jsem trošku pomohl :)
Fanda
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: sob 19 srp 15:41

Re: Combi kolem 50 000,-

Příspěvek od Fanda »

Díky za radu, trochu to pomohlo :)
Na ty Renaulty jsem taky koukal, ale známej (automechanik ) říkal, že Renaulty radši ne , tak nevim :/ .

PS: kdyby měl někdo zkušenosti s 1.6 74kw, budu rád :)
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Combi kolem 50 000,-

Příspěvek od Noldo »

Mám ju v 2004ke C-maxe. Najazdených 240 tisíc. Môjmu kúsku trochu hučí prevodovka a spojka už nie je bohviečo, ale veľa sa s tým jazdilo po meste.
Tiež študujem a jazdím s tým každý týždeň Piešťany-Brno (150 km). Spotreba dobrá, dokážem to zraziť až k 6tim litrom, ale to chce defenzívnu jazdu. Avšak v zime po meste sa nie je problém prehupnúť cez 10 litrov. Celkovo priemerka 6,6. Auto zvyčajne plne naložené 3-4 ľudia + batožina na týždenný pobyt na intráku. Motor pekne ťahá od nízkych otáčok a nie je problém to šolíchať po dedine 60 na 5ke pod 2000 otáčok. Samozrejme rozbeh na konci dediny trvá dlho a občas je lepšie zvoliť 4ku. Ak potrebuješ viac výkonu tak je to treba točiť a tam potom tých 100 koní schovaných je a dá sa s tým občas aj predbehnúť. Celkovo fajn motor. Musíš však počítať s tým, že keď príde kopec(napr. Buchleby) tak auto nedokáže zrýchliť a radíš 4ku, tú keď rozbehneš tak po 100vku, tak to už zvládne aj 5ku. Rovnako ak mimo mesto jazdíš rýchlejšie tak okrem spotreby rastie aj hluk. Auto pri 100km/h točí okolo 3000 ot.
Nie je mi jasné, či pozeráš na prvú alebo druhú generáciu focusu. Druhú za tú cenu asi nezoženieš a prvá má podľa mňa hrozný interier a pozor na hrdzu. Oproti tomu, čo som ti písal má dlhšiu prevodovku a je ľahšia, pre ňu je 1,6ka idéalna motorizácia.

Oktávie si podľa mňa príliš držia cenu a preto by som ju neodporúčil. A teda jazdí to horšie ako focus. Ak by si ale našiel peknú 1,6ku, tak prečo nie. Zrovna 2,0 v oktávií neťahal o moc lepšie(85 kw ?) a spotreba predsalen bude vyššia.

Renault nemá najlepšie meno, ale práve vďaka tomu sú za dobré ceny. S benzínom to môže byť dobrá voľba, motor je dobrý a zvyšok auta snáď ešte nemá štartovacie karty a iné veci s čím bývali problémy.
Ešte mrkni na Fiat stilo s 1,4 alebo 1,6.
Možno ešte aj Pežota 307, sused to mal a sralo sa to, ale ak nájdeš peknú kus, tak by som to skúsil.

Celkovo viac hľadaj dobrý kus ako špecifický model auta.
vasedokladyprosim
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: úte 10 led 22:40

Re: Combi kolem 50 000,-

Příspěvek od vasedokladyprosim »

Fanda píše:Díky za radu, trochu to pomohlo :)
Na ty Renaulty jsem taky koukal, ale známej (automechanik ) říkal, že Renaulty radši ne , tak nevim :/ .

PS: kdyby měl někdo zkušenosti s 1.6 74kw, budu rád :)
Nevím, v čem přesně tvůj známý shledal špatnost, ale my máme Renaulta Megane doma s již zmiňovaným 1.6 16V, rv 2001. Kupovali jsme to "na 1 rok" za 30k, jelikož nám rozstřelili auto. Už to máme doma 4 roky a nemáme s tím jediný problém. Jediná závada byla špatný levý motorek na stěrač (1000 Kč i s prací). Nalítaný to má 290k km a lítat to ještě bude. Navíc, když ti do toho někdo drcne na parkovišti nebo děcko s vozíkem u supermarketu, tak ti to není ani líto, jelikož si řekneš: "Je to Francouz." Za mě mohu jen doporučit. Jenom si pohlídat, aby byly už udělaný rozvody, když to budeš kupovat. Jako negativum bych viděl jen cenu náhradních dílů, ty mě příjdou docela drahý.
Fanda
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: sob 19 srp 15:41

Re: Combi kolem 50 000,-

Příspěvek od Fanda »

Já jsem chtěl původně diesel, tak možná myslel diesely (ptal jsem se ale i na benzín , asi jsme se špatně pochopili :) )
Díky za radu :)
PS : v čem jsou problémy s těmi kličky u Renaultu ? (start. karty )
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Combi kolem 50 000,-

Příspěvek od k86 »

za 50 toho nebude moc, ale vybrat se da.
Musis se ale vyhnout autum, ktera si drzi cenu sama o sobe.
Takze VW a skoda, zbytecne zaplatis za "znacku" ale nic ti to neprinese.

Musis koukat po autech, ktera nejsou nadhodnocena a idealne kupovat od soukromniku, ne od bazaru.

Megane I. generace, Megane II. generace
Citren Xsara kombi
Ford Focus I. generace (na II. generaci asi budes mit malo penez)
Mozna Fiat stilo kombi, ale ja osobne bych se bal o elektriku

rozhodne se nema cenu zamerovat na jednu konkretni znacku, ale vybrat to co je v nejlepsim stavu.

1,6 74kw ve fordu je to nejlepsi co do auta muzes dat po strance spolehlivosti
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Combi kolem 50 000,-

Příspěvek od Noldo »

Ona ani tá 1,5 dci nie je vyslovene zlá, len trpí na niektoré chronické závady, ale či je to horšie ako napr. zle vyriešená olejová vaňa u 1,6 Hdi ťažko súdiť. Skrátka to chce zvýšenú pozornosť a je to potencionálna veľká kasička.
V čom je konkrétny problém neviem, skús pogoogliť preštudovať.
Neviem či je to v súlade s pravidlami, ale odkážem ťa na web autorubik.sk, kde sa dočítaš mnoho zaujímavých vecí o jazdených autách.
http://www.autorubik.sk/clanky/renault- ... kusenosti/
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Combi kolem 50 000,-

Příspěvek od k86 »

na naftu se vyser, jak na 1,5DCI tak na 1,6HDI oba prusery
staci chvili hledat, DCI - zadirani na klice a na salech ojnic
HDI - karmbonovani oleje, zadirani vacek, kliky
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Hurec
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: úte 25 říj 15:45

Re: Combi kolem 50 000,-

Příspěvek od Hurec »

Twl 50tisic a hned chce naftu.
Tak koukej na o1 rotacky , fabii , nebo citrona xsaru.
Ale mit 50k na koupi a opravy na diesla.... no jak chces. Budou to ale stejne stare plecky.
Odpovědět