Spoľahlivé auto do mesta, a občasné výlety

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
peter9292
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 12 srp 13:59

Spoľahlivé auto do mesta, a občasné výlety

Příspěvek od peter9292 »

Ahojte, hneď na začiatok by som chcel uviesť, že v autách sa vôbec nevyznám, preto som sa rozhodol obrátiť na ľudí na tomto fóre.

V aute sa budú voziť 1-3 osoby, primárne po meste, a 1-2x do mesiaca cesta domov za rodinou (600km), alebo nejaký výlet. Pozeral som po autách ako Škoda Rapid, VW Golf, Škoda Octavia, Škoda Superb, Mercedes C a pod. Keďže sa v autách nevyznám, som ochotný si nechať poradiť, čo sa týka auta a tak isto aj motora. Keďže to bude auto primárne do mesta, zrejme bude najlepší benzín. Taktiež preferujem čo najnovšie auto, aby s ním bolo čo najmenej starostí.

Takže aby som to zhrnul:
- rodinné auto do mesta a na výlety (veľkosťou maximálne ako cca Superb Combi)
- novší ročník 2011+
- málo poruchové
- budget +- 14000 eur (366000 czk)

Ďakujem za rady.
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Spoľahlivé auto do mesta, a občasné výlety

Příspěvek od Noldo »

Ťažko radiť, keď nevieš, čo vlastne chceš. Skús sa prebehnúť po autosalónoch a popozerať, čo by sa ti páčilo. Budget je dostatočný a nároky nemáš vysoké, takže by som asi skúsil nové auto, alebo predvádzačku.
Z VW group fabia combi(Nová asi iba 1,0 TSI, ideálne nejakú 1,2 TSI skladovku), jemne jazdená oktávka(1,2 alebo 1,4 TSI). Do vyššej triedy by som nešiel ak to nepotrebuješ, servisné náklady sú vyššie a ten jazdný komfort si po meste moc neužiješ.
Ešte Seat Leon, nová ibiza vyzerá dobre, ale asi bude malá (alebo robí sa aj combi ?)
Od francúzov jemne odležanú P 308 alebo R Megane
Ceed, i30
Mazda 3,Toyota Auris

Je z čoho vyberať, ak zúžiš výber na nové autá, tak sa to výrazne zredukuje.
peter9292
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 12 srp 13:59

Re: Spoľahlivé auto do mesta, a občasné výlety

Příspěvek od peter9292 »

Som nováčik, takže možno položím hlúpu otázku, ale z každej strany sa namňa valí, aby som bral motor s vačším objemom, hoci by mal mať menej kw. takže aspon 1.8l a vyššie.

Dal som na vašu radu, a zbehol som si niektoré auta pozrieť osobne, a Fábia mi prišla moc malá. Takže som výber zúžil na Rapid alebo Octavia, a čo sa týka iných značiek, tak Mercedes C alebo A, a posledný kandidáti Volvo V60 alebo V40. VW som ešte nestihol pozrieť tám sa chystám vo štvrtok. Všetky auta sú nad budget takže by som ich asi poriešil na leasing. Čo poviete na tento výber? Akurát vo Volve sa mi nepozdával priestor na zadných sedadlách, je trocha menší ako by som čakal za toľko peňazí, ale zase z recenzií som počul, že co sa týka kvality motora, je Volvo ďaleko pred Škodou alebo VW. Tiež prosím radu ohľadom veľkosti motora. Nemal by predsa byť vačší ako radia známi? To auto je síce do mesta, ale ked už na výlet, tak to bude niekoľko stoviek kilákov tam a spať. Ďakujem
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Spoľahlivé auto do mesta, a občasné výlety

Příspěvek od tp005 »

Zdravím
A co takhle něco jako FORD, Výbava je lepší za ty peníze než konkurence (koncern VW),Dokonce Funglovka
https://www.skladovevozy.cz/vozidlo.asp ... on&refe=on
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Spoľahlivé auto do mesta, a občasné výlety

Příspěvek od Noldo »

Konkrétne túto motorizáciu by som vo forde vynechal. Síce nadovšetko spoľahlivá, avšak má krátky 5ty r.s. a na diaľnici je auto hlučné a má vysokú spotrebu (točilo pri 130 skoro 4000 ot. generaciu dozadu). Ale za to malý trojválček 1,0 celkom chválený a je vhodnou alternatívou. Omnoho lepšie sú na tom samozrejme 1,6/1,5 Ecoboosty.

Výber motorizácie by som podriadil potrebám po výkone v porovnaní so spotrebou. Nemyslím si, že najazdíš toľko kilometrov, aby životnosť motora bola problémom. V tejto kategórií aut nebude mať žiadny motor problém s dlhším výletom či cestou k moru.
Ak si ochotný investovať viac peňazí, tak V60tka, či Cčko ponúkne oproti oktávií tichšiu a príjemnejšiu jazdu a hodnotnejší interier, ale z praktického hľadiska na tom budú možno aj horšie.

Dnešné motory TSI už netrpia žiadnymi závažnými problémami a nemyslím si, že motory volva tj. Fordu by boli výrazne lepšie.

Z výberu by som vylúčil Rapid, pretože je to auto nižšej triedy. Oktávia je fajn voľba a navyše si bude držať hodnotu. Volvo môže byť zaujímavá voľba. V40 je nižšia stredná trieda na podvozku Focusu, V60 je myslím na podvozku Mondea.
Za zváženie potom stoja aj ostatné autá strednej triedy, ako napr. Passat, Superb, Mazda 6,...
peter9292
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 12 srp 13:59

Re: Spoľahlivé auto do mesta, a občasné výlety

Příspěvek od peter9292 »

Nasiel som na predaj Mazdu 6 skyactive - g 2,5, 120k km, cena 16.000e, na pohlad v dobrom stave. Co poviete?
vasedokladyprosim
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: úte 10 led 22:40

Re: Spoľahlivé auto do mesta, a občasné výlety

Příspěvek od vasedokladyprosim »

Jestli nemáš jiné alternativy, tak Mazda 6 je podle mého názoru dobrá volba. Na můj vkus by se do města hodila víc Mazda 3 hatchback, ale to je jen už věc vkusu. Pohlídej si jen stav karoserie (koroze) a lak, Mazda má o dost tenčí lak než jiné automobilky, ale nebál bych se toho, pokud se o to budeš aspoň trochu starat.
peter9292
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 12 srp 13:59

Re: Spoľahlivé auto do mesta, a občasné výlety

Příspěvek od peter9292 »

Tak alternativy by boli, a to Toyota Avensis, Kia Optima a Honda Civic ... Len Mazda mi prisla najkrajsia, a tiez som pozeral nejaky rebricek crash testov kde nad tymito autami viedla
Odpovědět