Auto ze Švýcarska

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
gigy
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 30 črc 17:57

Auto ze Švýcarska

Příspěvek od gigy »

Ahoj, chtěl bych se zeptat na pár dotazů ohledně koupě a dovozu auta ze Švýcarska.
Nejprve bych chtěl říct, že jsem se snažil najít co nejvíce informací na internetu sám, avšak všechny byli minimálně 2 roky staré a v některých informacích se i lišily. Poroto zde hledám nějaké nejlépe aktuální informace.
Takže, jsem teď na 3 měsíce na letní práce ve Švýcarsku, a nemohl jsem si nevšimnout že se tu nabízí spousty hezkých, zachovalých starých aut, o které už jednoduše švýcaři nemají zajém. Můj sen je nějaká staré Volvo V70 nebo S60, něco od roku 2000 dál. Když by ale byl hezký kus, vzal bych i jiný typ/značku. Spoustu otazníků pro mě však skyrývá ten samotný dovoz.
1.) nikde se mi nepodařilo najít, kolik stojí, jak dlouho platí a ideálně kde všude se dají vyříit převozní značky. Nevíte někdo?
2.) našel jsem že při odjezdu ze Švýcarska bych na první hranici zaplatil clo (10%), avšak šlo by se tomu vyhnout, pokud dokážu že je auto vyrobené v EU. Dál bych platil DPH (cca 20%) zřejmě Německu. Švýcarský DPH by mi asi nevrátili, jelikož bych pravděpodobně kupoval u soukromý osoby. Může někdo tohle potvrdit?
3.) to pravidlo že pokud je auto starší než 8 tak už nejde v ČR zaregistrovat, už neplatí že ano? Takže už bych jen s papírem o zaplacení cla dojel na dovouzou STK a dál by to bylo stejný jako při dovozu například z D?
Modelový příklad, koupím za 1500 CHF starou V70ku, odhaduju že převozní značka by mohla stát cca 150 CHF, na hranicích bych zaplatil ještě alších 150 CHF clo a +-300 CHF daň. Pak už jen dovozová STK (+-2000 CZK). značka 800, přepis 600 a toť tak nějak vše? Já abych nezapomněl na nějakou obsáhlejší položku. Takže by mě to všechn vyšlo +- 2100 CHF + 3500 CZK?
Nebo je to úplná blbost tahat takhle levný auta ? Myslel jsem si že bych do toho dal max 2500 CHF.
Všem předem moc děkuju za pochopení a případnou odezvu, co si o tom všem myslíte, případně nějaké další informace.
Snad jsem příspěvěk správně zařadil, kdyžtak prosím adminy o přesunutí do správné sekce. Děkuju
Odpovědět