Auto pro strýčka příhodu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Myschan
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 25 črc 05:22

Auto pro strýčka příhodu

Příspěvek od Myschan »

Dobrý den,
poprosím zkušenější o doporučení. Potřebuji, či spíše chci, nějaké auto na občasnou popojížďku. Takže s trochou nadsázky ho použiji jen když bude hustě pršet, či mrznout, či abych dovezl něco, co neodvezu na skútru, popř. se občas zavezl do práce - 4 km po Brně. No a asi třikrát do roka bude "delší" cesta 200 km za příbuznými. Roční nájezd rozhodně nebude větší, než 2 000 km, spíš tak 1 500, a nehodlám za to dát víc než 100 000 Kč. Taky bych rád, aby to nebylo starší 10 let. Jo a měřím 188 cm a vážím 103 kg, tak myslím, že asi nějaké Aygo pro mě nebude úplně to pravé. Psát, že chci něco spolehlivého co moc nerezne, s levným servisem, asi nemusím, to chce přece každý.
Předem děkuji za každou konstruktivní radu a tip na konkrétní vozidlo a motorizaci.
Pěkný den všem :)
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Auto pro strýčka příhodu

Příspěvek od vonkreuz »

1, taxi
2, autopujcovna
3, Felicie

Vlastní auto s takovým nájezdem je zbytečnost.
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Auto pro strýčka příhodu

Příspěvek od Dallen »

Panda, ale pokud ho budeš použivat tak jak píšeš tak si často vybiješ zuby na baterce :)
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Myschan
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 25 črc 05:22

Re: Auto pro strýčka příhodu

Příspěvek od Myschan »

Díky za názory. Doplním svůj úhel pohledu. Já samozřejmě vím, že čistě pragmaticky to auto smysl nemá. Jak jsem psal, není to o tom, že ho nutně potřebuji, ale o tom, že ho chci.
Když pojedu do práce taxíkem, tak to dost lidí nerozdýchá. Navíc si nedokážu představit, že ráno vstanu, zjistím, že lije jako z konve a budu čekat 20 minut na taxíka, abych do práce dojel provokativně taxíkem a ještě k tomu pozdě. Stejně tak nepoběžím do půjčovny, to bych na tom byl časově ještě hůř. Co se týče té Felicie, rozumově to asi má smysl, ale pocitově bych to určitě nedal a navíc škodovky nemusím. Jediná co se mi líbí jako srandaauto je Citygo, ale je to podle mě předražený i jako ojetina. Snad doplním, že ten limit 100 000 je psychologická hranice, nikoliv finanční. Prostě za to víc peněz dát nechci, ne že nemůžu.
Co se týče Pandy, hodně to zde lidé doporučují, musím si do toho sednout, jen se bojím, že mi to auto bude malé především na šířku a zda mi nebude vadit takový ten sloupek u šalt páky kvůli kolenu.
Samozřejmě čtu recenze a vypadly mi z toho ještě Fusion, Corsa, Punto, Clio, popř. Yaris, ale ten prý rezne a díly nebudou zrovna za pusu. Navíc ta středová palubovka, no spíš ne.
Budu rád za každý názor, víc hlav víc ví :).
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Auto pro strýčka příhodu

Příspěvek od lampa »

Vypada to, ze je celkem jedno, co si koupis. Muzes si udelat radost a koupit neco se sestivalcem, nebo neco ulitlejsiho... Trochu vyssi povinne te asi nezabije a veci, jako spolehlivost asi nejsou zase tak palcive otazky, pri tvem najezdu. Z pragmatickeho hlediska je asi dobre jit po aute s co nejmensi ztratou hodnoty. Nevim, jak dlouho si auto planujes nechavat, ale pokud bys opravdu dodrzel nizky najezd (clovek si rika, jak nebude jezdit, ale potomsi rychle zvykne a deset tisic rocne udela, ani nevi jak) tak bys ho mohl za par let prodat za podobne penize, jako jsi nakoupil. To by asi znamenalo neco od koncernu, tedy fabie/polo/ibiza idealne s atmosferickym benzinem. Ale jak rikam, je asi celkem jedno, co koupis. Projed izerce, vyber neco, co se ti libi a s nejakym mechanikem se na to jedte podivat.
Myschan
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 25 črc 05:22

Re: Auto pro strýčka příhodu

Příspěvek od Myschan »

Díky všem za rady. Poté, co jsem oběhl pár bazarů a porovnal skutečný stav s tím, co bylo v inzerátu, a také se svým bývalým autem, jsem se rozhodl pro nové. Asi to není nejmoudřejší cesta, ale já bych z těch polovraků prostě neměl radost [-x .
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Auto pro strýčka příhodu

Příspěvek od Jenyk »

Podobnou situaci jsem vyřešil pěkným youngtimerem. Autu je pětadvacet let, každá jízda je radostí. Na občasné jízdy značka ideál. Při tomto nájezdu mne provozní náklady vůbec nezajímají. A jednou ho prodám dráž, než jsem ho dnes koupil. Pro mne jsou ale tahle auta koníčkem. Pro někoho, kdo to chce jako spotřebku úplně bez starostí to není.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
tomyx
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: pon 08 srp 11:31

Re: Auto pro strýčka příhodu

Příspěvek od tomyx »

Navíc, yountimer má menší nároky na odběr z baterky, protože není skoro proč:-)
Jen to chce na začátku koupis slušný kus (hlavně kastle bez koroze) a kontrola/ repase/ výměna důležitých věcí, aby to zase na nějakou dobu pěkně sloužilo. Ty auta z 80-90 let jsou celkem dobře dimenzované, pokud se na ně servisně někdo úplně nevy...l.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3229
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto pro strýčka příhodu

Příspěvek od mattonecz »

Asi bude rozumný koupit něco bezpečnějšího aby se při těch svejch pár jízdách za rok nezabil v nějakym starym krámu.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Auto pro strýčka příhodu

Příspěvek od k86 »

fiat punto 1.2 44kw, idealne od roku 2005
cenove budes lehce kolem 40tycek a auto je to uplne v pohode pouzitelne na mestsky a primestsky provoz
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Odpovědět