Toyota Celica 1.8i 16v ?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Igori123
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 20 črc 21:54

Toyota Celica 1.8i 16v ?

Příspěvek od Igori123 »

Zdravím,jsem mladej klučina a řidičák mám cca rok učil jsem se ten rok na passatovi kombi ale to mě už omrzelo a hledám nějaké sportovně laděné auto, starší kamarád (43) mi poradil že mám jít do japonce v benzínu, kvuli odolnému motoru atp.. padla mi do oka toyota celica 1,8i 16v rok 96 bez koroze ve slušném stavu a chtěl bych se zeptat zda to je dobrá volba, ročně najedu do 6-8 tisic km max , tak se chci zeptat jestli do toho mám jít nebo ne (cena nahrádních dílů, nejčastější závady atp.) jestli s tímhle autem má někdo zkušenosti :) přeji hezký den
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Toyota Celica 1.8i 16v ?

Příspěvek od HondaMan »

Celica, 21 let, zakladní model... dá hoodně prace najit kus, který měl alespoň zakladní péči po celou dobu, nebude shnilý jak brambora a bude ve stavu aby prošel technickou...
2.9T RWD
Igori123
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 20 črc 21:54

Re: Toyota Celica 1.8i 16v ?

Příspěvek od Igori123 »

Nevedel jsem ze to musim psat ale budiz, opravda ale opravdu si nebudu kupovat shnile auto neboj :) a technicka je vec druha to necham na odbornicich,dalsi rady ?
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Toyota Celica 1.8i 16v ?

Příspěvek od mattonecz »

Za rok uz umis skvele ridit tak si poridis starou vrazdu a nekoho nebo sebe zabijes jo :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Igori123
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 20 črc 21:54

Re: Toyota Celica 1.8i 16v ?

Příspěvek od Igori123 »

Tak dekuju za dulezite informace cekal jsem ze dostanu nejakej objektivni nazor na auto ktere si chci poridit ale ocividne se dockam okarat rejpani ze strany starsich jedincu co si klasicky stereotipne mysli ze kdyz jsem mladej a chci trochu auto co nejak vypada tak se musim rovnou zabit a pri nejlepsim vzit nekoho sebou
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Toyota Celica 1.8i 16v ?

Příspěvek od mattonecz »

Kamos tuhle celicu mel, mozna jeste ma. Mel cernou v kuzi, mela ale prd najeto pac ji mel od taty z bazaru kde leta stala, takze byla v dobrym stavu. Na ty roky to nevypada spatne a jede to taky slusne. Vic o tom ale nevim.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota Celica 1.8i 16v ?

Příspěvek od řidičBOB »

Igori: nechci ti brát iluze, ale 21 let staré auto a spojení “nějak trochu vypadá” je protimluv.
Celica tohodle roku bude old school, tzn. bez zbytečné elektroniky. Motoricky platí prakticky totéž. Akorát je třeba počítat, že je to sportovní auto té doby, takže stav bude hodně záviset na tom, kdo se k tomu jak choval. Výběr vyloženě dobrých kousků bude nicotný.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 870
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota Celica 1.8i 16v ?

Příspěvek od 970ka »

Hele,jdi do toho,není nad vlastní zkušenost,motoru bych se nebál a pokud je kastle ok,proč ne,jen ta bezpečnost může být problém,až ji budeš potřebovat,jako ty holky v Beetlu,který kdyby měl hlavové airbagy,tak byla holčina asi v pohodě.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
tomyx
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: pon 08 srp 11:31

Re: Toyota Celica 1.8i 16v ?

Příspěvek od tomyx »

To jsou rady, jedna lepší než druhá :D Co když je ta celica ve fakt pěkném stavu a po majiteli, který ji opečovával?
Pořídil jsem si druhé auto pro víkendovou zábavu taky skoro 20 let starou plečku a světe div se, po rzi ani památky. Takže bych nezatracoval všechny starší auta ani tazatele těmito moudrými radami bez reálného přínosu. Za vyšší cenu se dají nalézt pěkné kousky.

Problém bude cena. U 20leté zdechliny za 40tis asi nebude úplně v kondici ani motor a ani kastle. A pokud náhodou ano, bude to chtít počítat s dalšími finančními injekcemi a to často rovnajících se původní ceně nebo jejím násobkům, aby to auto bylo OK.

Co takhle pořídit auto, které je živé, má dobrý podvozek, ale nekřičí tak moc, že jsi cool? Cena bude nižší a budeš si moct dovolit i něco co není ještě plnoleté ;) To ale neznamená, že nebude vyžadovat prachy za servis, protože to je často ten největší problém. Uvidíš sám.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota Celica 1.8i 16v ?

Příspěvek od řidičBOB »

A nebude to tím, že není stará plečka jako stará plečka? Celica byla prostě na rez náchylná - to je celé. Stejně, jako třeba Opel Astra a jiné... Nehledej v tom nic, co v tom není ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět