Nový kombík střední třída Kia/Ford/Hyundai/Opel..???

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
kami017
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: ned 16 črc 21:56

Re: Nový kombík střední třída Kia/Ford/Hyundai,..???

Příspěvek od kami017 »

Dík borci. Jasně, s tím počítám a chci si všechny tyhle modely projet, jak se v tom budu cítit.
No určitě od toho čekám, že mi bude těch minimálně deset let sloužit. Po těch 10ti letech počítám, že budu mít nalítáno těch 150 tisíc zhruba a uvidí se, jak to bude držet, jaký budou problémy atd, ale když už do toho dám půl mega, chci to mít na delší dobu. I když je mi jasné, že ta cena letí každým rokem strmě dolů, ale to už je hold realita. Po těch deseti letech počítám s tím, že to za nějaké drobné prodám na důchod rodičům, když to bude v ok stavu a budu mít možnost koupit další nové. A záruku si každopádně připlatím co to půjde, s tím počítám, čím déle záruka tím lépe a určitě se to vyplatí i kdyby ta cena při pořízení vyšla o několik tisíc více.
Ta spotřeba 6,6 litrů je slušná. Já mám v tom P307 1.6, myslím 77kw a jezdím za 7-7,5, tak když bych takhle jezdil i s tou Astrou 1.6T tak bych byl spokojen. Prostě do těch 8 litrů bych se rád vlezl.
Ten Fiat jsem viděl tak nějak jen letmo, moc jsem to neřešil, ale podívám se, i když vzhledově mě to moc nezaujalo.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kombík střední třída Kia/Ford/Hyundai,..???

Příspěvek od řidičBOB »

Tipo ještě vzhledově docela jde. Průserem asi bude zpracování a kvalita použitých materiálů...hlavně uvnitř.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
kami017
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: ned 16 črc 21:56

Re: Nový kombík střední třída Kia/Ford/Hyundai/Opel..???

Příspěvek od kami017 »

Jo je mi jasný, že ta nízká cena oproti konkurenci se musí prostě někde projevit. A často je to právě to zpracování a kvalita interiéru, což jsme tak zachytil na netu v diskuzích i u těch korejců, třeba právě u Kie nebo u Hi30, kdy toho po pár desítkách tisíc km začíná celkem dost vrzat. Nevím, mám z toho Fiatu celkově takový pocit asi jak z Dacie. Levné, ale kvalita, to už je jiná otázka. Obě značky mě ničím moc nezaujali, ale omrknu to ještě.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kombík střední třída Kia/Ford/Hyundai/Opel..???

Příspěvek od řidičBOB »

U korejců si fakt dej pozor na ceny servisů a náhradních dílů - tam u zákazníků často nastává velké překvapení, protože počítají, že u auta s nízkou cenovkou, budou i tyhle služby/komodity levné. A ono tomu tak není ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Nový kombík střední třída Kia/Ford/Hyundai/Opel..???

Příspěvek od Dallen »

Služebně jezdím OIII, FIII a Yeti. Tipo mám docela dobře prolezlé a rozhodně bych se nebál ho kvalitou interiéru s těmito auty srovnávat. Fiat vždy malé a levné auta uměl dobře. Tipo oproti odcházející generaci i30 je rozhodně lepší.
Jinak velikosti prostoru pro osádku je to srovnatelné s OIII.

U Tipa je relativně nízká cena daná hlavně jednoduchými řešeními včetně motorů, které jsou zároveň docela osvědčené.

A navíc kombík s T-Jetem a slušnou výbavou už se blíží 500tis. to není taky uplně málo.

řBob: Minule tady někdo rozepisoval ceny garanček na i30 a nepřišlo mi to nějak šílené. Na tu výše vypsanou trojku nás stojí garančka u nových aut cca 8 tisic. Jen teď odstranění chyby airbagu bylo za pět (což předpokládám stačilo smazat chybu na diag.)
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
kami017
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: ned 16 črc 21:56

Re: Nový kombík střední třída Kia/Ford/Hyundai/Opel..???

Příspěvek od kami017 »

Díky, na ten Fiat se v dalších dnech zaměřím a zkusím zjistit více, třeba se ještě někdo i tady vyjádří.
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Nový kombík střední třída Kia/Ford/Hyundai/Opel..???

Příspěvek od Dallen »

Hledej ve vlákně o Fiatu.

Za ty peníze je Tipo dobrý kup, ale je to opravdu třeba brát jako nižší třídu a přihlížet ktomu, kolik to stojí.

Ono třeba když si slušně nakonfiguruješ Focus, Astru nebo i30 tak atakuješ ceníkově 700tis.

Jinak TIPO ma ještě výhodu, že fabrika nabízí origo LPG zástavbu.
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3227
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nový kombík střední třída Kia/Ford/Hyundai/Opel..???

Příspěvek od mattonecz »

Dost záleží jako chce kami výbavu. Astra se dá slušně vybavená pořídit do těch 500K. Tím myslim dvouzónovou klimu, parkovací senzory vpředu vzadu, motor 1.4T 150ps, automatický světla a stěrače, 7" barevný radio atd.. Těch věcí co se dá dokoupit je samozřejmě mraky..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
kami017
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: ned 16 črc 21:56

Re: Nový kombík střední třída Kia/Ford/Hyundai/Opel..???

Příspěvek od kami017 »

Co jsem se díval na tu Astru tak bych šel jak jsi původně říkal do té 1.6T 147kw ve výbavě Inovation nebo Dynamic. Nové auto si fakt možná koupím jednou za život, takže už bych rád tu výbavu měl a když bych to někdy prodával náhodou, tak to bude jen výhoda. Každopádně záleží, jak by mi to nabídli. Když jsme to prohlížel, tak v té zvýhodněné ceně by to vyšlo 527(537 u výbavy Inov) tisíc + vyhřívání sedadel, volantu dalších 18 + navigačka 15, + prodloužená záruka, no a už jsem na nějakých zhruba 580. No, to už je trochu víc než bych chtěl, ale uvidí se. Počítám že tak 60-70% ceny dám dohromady a zbytek úvěr a tam jsou taky jak jsi říkal a už jsme se díval, nějaké ty jejich slevy, takže záleží, až si budu vybírat třeba mezi dvěma modely nebo značkami, za kolik, jaká výbava atd jak to vyjde i finančně. To už pak zvážím, jestli se nutně musím vlézt do 550 nebo dám třeba o 30 víc. Jestli bych na úvěr platil 4 nebo 4,5 měsíčně, to už mě nespasí ani nezruinuje.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3227
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nový kombík střední třída Kia/Ford/Hyundai/Opel..???

Příspěvek od mattonecz »

Tak to spis Inovation, je to v polokuzi a je tam v zakladu dvouzona klima a zadni senzory. Navi zalezi jestli potrebujes, radio umi android auto i apple car play, tzn mas navi z mobilu v radiu, zadara. Urcite zvaz zadni led svetla, vypadaj fakt krasne. Pokud teda nezvolis paket Inovace, kde mas predni led, zadni led a navi. Ale to uz je 40k. Zalezi jak moc jezdis v noci, jestli hodne tak se ty predni ledky asi hodej.
Taky si zjisti, co kreje ta prodlouzena zaruka. Neni to totiz to samy co 2leta zakonna. Zadarmo je tam 5let/150k km na motor,prevodovku a rozvodovku.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět