Kombík do 150t kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
kamil
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26 čer 19:19

Kombík do 150t kč

Příspěvek od kamil »

Zdravím,
chtěl bych auto s větším kufrem. Do těch 150t kč, benzín, rok okolo 2010.
Můj zúžený výběr:
-fabia combi 1.2 HTP rok 2011
-fabia combi 1.2 TSI rok 2011
-renault clio 1.2 12V rok 2010
-ford focus 1.6 16V rok rok 2009
Pokud nebudu brát ceny z áček, tak se pohybujou okolo 135t kč.
Podle recenzí vypadá nejlíp ten focus, i tu fabku s TSI bych bral, Co byste vybrali vy. Přeci jenom ten focus bude starší, motor větší kubatura, větší spotřeba. Teď mám Golfa 1.6 74kw a je to hrůza, tak aby to nebylo totožný :) Jednoduše chci auto na 40% město, 40% mimo a 20% dálnice, ve kterým něco odvezu a bude to držák :) Díky
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombík do 150t kč

Příspěvek od řidičBOB »

1.2TSI = řetěz = raději nebrat.
Za 150t bych bral to, co bude viditelně v lepším stavu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
ML63
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: pát 02 čer 14:36

Re: Kombík do 150t kč

Příspěvek od ML63 »

1.2 HTP bude dost líný, když to člověk bude honit, bude jezdit za nesmysl. 1.2 TSI bude živější, ale zase řetěz. Já bych bral toho Focuse.
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Kombík do 150t kč

Příspěvek od Noldo »

Clio 1,2 je iba 12V ? Tj. trojvalec ? V Dáciach je určite štvorvalček 16V. Lenivé to bude tak či onak.
Akú generáciu máš golfa ? Pravdu povedať si myslím, že si moc nepolepšíš. Prechádzal zo 4kového golfa do fabky, duplom ak htp nebude zrovna upgrade.
Odporúčil by som focusa, spotreba aj dynamika bude porovnateľná so súčasným golfom. Bojím sa, že porovnateľná bude aj akustika jazdy. V tejto kategórií je ešte Renault megane a pozrel by som aj na opel Astru. Pri astre je ale Hčková generácia staršia a Jčková asi drahá a navyše obézna.
kamil
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26 čer 19:19

Re: Kombík do 150t kč

Příspěvek od kamil »

Clio je ctyrvalec ;) htp znám, párkrát jsem s ni jezdil, tak oproti tezkymu golfu iv nevidím extra rozdíl. Spotřeba je u 1.6 vysoka, město kolem 10l/100km... Tak bych chtěl menší objem. Ta 1.2 tsi by mela mit od 2012 sirsi řetěz, tak by už mel byt v cajku, jen ceny jsou vyšší. O htp jsem četl ze od 2011 je vychytana verze, musí mit euro 5. A ten ford vypadá lakave, jen se bojím zas ty 1.6.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombík do 150t kč

Příspěvek od řidičBOB »

U TSI je v cajku pouze řemen.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Kombík do 150t kč

Příspěvek od zabijak33 »

Určitě bych se díval spíš po nižší střední, je to univerzálnější auto a jako nové bylo dražší, tudíž je předpoklad, že by mělo být kvalitnější než ty menší auta. A co je hrůza na Golfu 1.6 74kw? Předpokládám nejspíš 4.generaci, nějak extra to nejede, ale stačí a vejde se to tak do 7.5l/100, to je hodně? :-D

Co se týká výběru, určitě bych mrknul Astra, Focus, Megane, případně 308SW.

Všude 1.6, všechny pojedou přibližně stejně, všechny s přibližně stejnou spotřebou.

U Astry by mě nejvíc s*alo, že nemá budík na teplotu chladicí kapaliny, prostě pro mě velký mínus, ikdyž prý se to dá někde najít v menu. 1.6ky jsou tam dvě, 77 a 85kw tuším a už jsou ok, neměly by žrát olej jako v Astře G a celkově asi ok. Podvozkově relativně hezky drží, ale na Focus nemá.

Focus 1.6 74 a 85kw, slabší už moc nepojede, oproti jedničkovýmu je to vyšší euro a auto je těžší, silnější má zase variabilní časování ventilů, což se občas po*ere a je to relativně dražší. Ale jinak celkově to auto je asi ideální volba, nejlíp sehnat s vyšší výbavou, hned to vypadá totálně jinak vevnitř, obvzlášť se Sony rádiem a autoklimou :-)

Megane, zase dvě 1.6, slabší s 5st a silnější se 6st převodovkou, vzhledem k tomu, že ty převody u 6st jsou relativně naskládaný na sebe a není zas takovej rozdíl v otáčkách, tak je to asi jedno... Naopak jelikož řazení není žádnej zázrak, 5st je ok :-D Megane bude nejspíš nejnovější ročník a nejmíň jetej za stejný peníze... co se týká spolehlivosti, najeli jsme na 1.5 DCI za 5 let 170k a auto naprosto vpohodě, jen bych hledal verzi s koženým paketem, ten plastový volant je hrůza a loupe se. Za tu dobu byly jen 2 vady, navíjení řidičova pásu a joystick navigace, dohromady 5k i s prací :-)

308SW, luxusní kufr, výborná variabilita, 1.6 VTi 88kw docela hezky jede, relativně častá panoramatická střecha může bejt taky výhoda.


Našel bych si prostě pár na první pohled nejhezčích kousků z okolí a jít se podívat a vyzkoušet, co nejvíc vyhovuje. 150k není moc, ale ani málo, vybrat se určitě dá.
kamil
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26 čer 19:19

Re: Kombík do 150t kč

Příspěvek od kamil »

Ta 1.6 v golfu zere olej, krouzky uz delat nechci, spotreba na stejny trase s novym 1.2 tsi 66kw v novy fabii a tou 1.6 je rozdil 2,5l/100km. Jinak ted tak nejak vybiram https://www.sauto.cz/osobni/hledani#!ai ... arMin=2010 jasny pak kdyz budu kupovat tak budu vic projizdet inzeraty, ale orientacni cena za vuz... A co ty renaulty, takze nez clio doporucujes megana, ty jsou zas drazsi... Tak nevim.
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Kombík do 150t kč

Příspěvek od zabijak33 »

Kolik oleje na tisíc km? Kroužky jsou u takhle staršího auta ekonomicky nesmysl, nikde není napsáno, že si to sedne a přestane žrát... A nevím, ale 2.5l na stejné trase mi přijde celkem extrémní rozdíl, to dám na stejné trase s 1.5dci vs 1.6i, čili nafta vs benzín. Ale zas chápu, to turbo udělá hodně a fabie je celkem malá. Nicméně na 66kw verzi nedosáhneš finančně a 63-77 jsou průsery, mám pocit, že řemen je až právě ta 66-81... Ale tím si nejsem úplně jistý.

Určitě, megane je jinde než clio, u clia aby to trochu jelo musíš hledat 1.2Tce, případně atmo 1.4 72kw, ale ta se špatně hledá, stejně jako 1.6 :-)
Megane začíná na 1.6 74kw a jede obstojně na normální přesuny, pak 1.6 81kw, to už je lepší, navíc jak ta 6st je zpředovovaná relativně krátce, tak to vypadá, že to jede výborně :-D Určitě bych koupil spíš toho megana, pokud bych bral v úvahu jen Renaulty. Např: https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... oFrom=list jsou to sice áčka, ale pro představu... Auto musíš prohlídnout ať je odkudkoli...
kamil
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26 čer 19:19

Re: Kombík do 150t kč

Příspěvek od kamil »

Golfa a olej uz neresim, v zari jde do sveta...stara 1.2 tsi 63 a 77 kw je rada ea111 a novy 1.2 tsi je rada ea211, uplne jiny motor. Ta 63 kw jsem cetl jen problem s tim rozvodem, ktery mel 11/2011 byt nahrazen sirsim a lepsim. Mate zkusenost s kocarkem do forda focuse ii, jak se vejde ?
Odpovědět