Superb nebo Mazda 6

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od karelpipa »

Řídil jsem tu Mazdu 6 2.5 s automatem (předokolka, wagon) v revolution top a je to dobrý. Působí to jako pořádný auto.

Pravda, na 190 koní mi na dálnici přišlo malinko línější než jsem čekal co se týče akcelerace, ale jede to OK.
Je ale celkem lehký protočit při jen trochu ostřejšim rozjezdu kola, takže to bude chtít trochu cviku, jiank asi přední gumy půjdou rychle.
Prvni automat, co mě nesral. Plynule řadí, dá se i velmi lehce podřadit pádly s celkem rychlou reakcí a trvá poměrně dlouho než se to opět přepne do automatickýho režimu, což jsem kvitoval třeba při brzdění motorem.
Zkoušel jsem i věci jako omezovač rychlosti (ano, prostě to víc než tou nastavenou rychlostí nepojede :) ), ale nebyl čas to zkoušet do hloubky.
i-stop se dá vypnout, ale když jsem ho schválně povolil, tak se mi nezdálo, že by chcípal zbytečně často.
(jel jsem s tim doslova 15 minut)
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
hans
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: sob 15 říj 23:14

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od hans »

to karelpipa: díky za postřehy,to je varianta, kterou zvažuju. Ty divně umístěný opěrky loktů jsi neviděl jako problém? Mám 186 cm a moc mi ty ruce na to nevycházej :) A hluk na dálnici od kol ok? V tomhle se hodnocení hodně liší a s tím po sálnici nejel, jel jsem v dieselu po okreskách, takže vím, že se to řídí fajn, ale nevím jak moc to řve :) Jezdím někdy docela dlouhý cesty (cca 700 za den) a hluk pak unavuje. Vím že superb bude v tomhle asi lepší, ale měl sjem superba I i II a nějak mě ten 3 přes všechny objektivní kvality nebere (ač u něj možná skončím).
FrantisekKoudelka
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05 čer 06:04

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od FrantisekKoudelka »

Zdravím, já jsem si Mazdu s tímto motorem koupil před týdnem. Sedan, takže prostor vzadu je naprosto dostatečný. Mám najeto 970 mil, dosavadní spotřeba kolem 6.5 litru. 20% město, 40% dálnice kolem 120 km/hod, 40% běžné cesty ve vysoké nadmořské výšce, tak nějak z kopce do kopce. Škody znám z evropských půjčoven, jsou to solidní auta, ale jízdními vlastnostmi na Mazdu nemají. V Superbu budeš mít lepší dynamiku a líp si poskládáš výbavu. Pokud ale občas chceš protáhnout auto zatáčkama, šestka je úplně jinde. Přitom je na devatenáctkách velice komfortní. Při své výšce budes mít loketní opěrku myslím akorát pod rukou, ale opěrka ve dveřích bude podle mě moc vepředu. Interiér je v Mazdě solidní, v našem CX-5 po ročním provozu nic nevrže, materiály jsou kvalitní, volant padne skvěle do ruky. Mimochodem naše dlouhodobá spotřeba v CX-5 je kolem 8.5 litru. Mazd jsem měl několik, pokaždé jsem byl spokojený s kvalitou a jízdními vlastnostmi. Nikdy mě nepotkala ani koroze, možná jsou auta pro US trh ošetřena jinak než v Evropě. Abych to za sebe shrnul, myslím, že Superb může dobře sloužit, dáš do něj spoustu věcí a výbavu si poskládáš na míru, ale s Mazdou zažiješ mnohem více řidičské zábavy a kvalitnější interiér. A myslím, že riziko krádeže je mnohem menší než u Škody.
Přílohy
IMG_3520-1.JPG
hans
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: sob 15 říj 23:14

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od hans »

zkusím oživit tuhle svoji mrtvolu :) po dlouhé době, kdy jsem to dal k ledu, jsem nakonec došel k tomu, s čím jsem začal, že to bude superb. :) Takže 2.0 TSI 4x4 než dostane filtr částic a přijde o výkon, a otázka: sportline, nebo LK? Jel jsem sportlinem a hodně se mi líbily sedačky a volant, do LK prý nejdou. Jen ten snížený podvozek považuji v Čechách spíš za nevýhodu, a černé doplňky místo chromu zvenčí.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od řidičBOB »

já bych bral LK raději...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
racer
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pon 12 lis 19:30

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od racer »

Rozum velí L&K ale podle vzhledu bych vzal červený liftback sportline ;) ale já jsem úchyl na červenou :D
hans
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: sob 15 říj 23:14

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od hans »

racer píše:Rozum velí L&K ale podle vzhledu bych vzal červený liftback sportline ;) ale já jsem úchyl na červenou :D
no, já trochu taky :)
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od Shr3k »

L&K jedině, ze Sportline max. sedačky.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od delphin »

Za sebe, L&K. A pokud mi ho šéf nebo finančák neoříznou, tak u mě to bude 2.0 TSI 162 kW. Taky řeším, že musí být vyrobený dřív, než ho nahradí nový 140 kW s GPF a ať na mě počká, než na současném autě najedu limit km. To radši oželím stupeň navíc v DSG.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
hans
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: sob 15 říj 23:14

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od hans »

Je to neuvěřitelný, ale nakonec jsem se rozhoupal, je to Superb Sportline Combi, červený, 2.0 TSI 206 kW 4x4. Byl to boj, ale nakonec jsem se rozhoupal, protože přijde snížení výkonu na 200 kW, asi filtr pevných částic a vůbec, bůh ví, co bude po faceliftu. Třeba RS, ale třeba taky 3 válec :). Jen ta dodací lhůta, těšit se budu do října! :-s Díky všem, kdo se zapojili!
Odpovědět