Superb nebo Mazda 6

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
hans
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: sob 15 říj 23:14

Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od hans »

Ahoj, vybírám nové auto, a zatím to vypadá na rozhodováním mezi Superbem Combi a Mazdou 6 Wagon. Po letech s naftou bych docela zase zkusil benzín, Mazdu asi ve verzi s 2,5 a zvažuju i Superba 2.0 TSI 4x4. V obou autech jsem jel, vyzkoušel a nevím. Nejel jsem přímo v tom 2.0 TSI, takže bych se rád zeptal, jestli ho někdo nemáte, jestli mě sežere zaživa :). A pokud by někoho napadla alternativa velkého kombi s motorem min 140 kW, 4x4 a manuálem, nechám si poradit, to by byl můj favorit, který podle mě neexistuje :( Vím že ta Mazda je předokolka, ale tam mě láká ten relativně velký motor, možná je to poslední šance něco takového vůbec koupit než to zakážou ekologové. Ocením vaše názory i tipy, jsem s rozhodováním na mrtvém bodě :(
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od řidičBOB »

Podle mne je 140kW to nejhorší, co Das auto, za poslední léta, vyrobilo. Ten motor je nechutně hlučný, nejede a má neadekvátní spotřebu.
2.0TSI se neboj...ve městě to nebude žádné bingo se spotřebou, ale kombinace, pokud budeš jezdit normálně, bude kolem 8-9. Je to ale úplně jiná liga - ticho a spousta výkonu.
U Supu mi akorát vadí ten podvozek...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
foji
Autoškolák
Příspěvky: 72
Registrován: ned 21 kvě 09:27

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od foji »

Mám 2.0TSI 4x4 280ps a jezdím tak za 9.5 - 10.5 nicméně je to proti té 141kW raketa. Oproti Supu dle mě ta mazda má jedinou výhodu tu že jich neni na každym rohu deset. Nicméně těch nejsilnějších superbů (poznáš podle dvou koncovek) taky zase tolik nejedí.
last of the V10
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od lampa »

Proc 4x4?
hans
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: sob 15 říj 23:14

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od hans »

pokud by ten Superb 280 hp jezdil reálně za 10, celkem by to šlo. Mazda asi pojede za 8 ale je to samozřejmě výkonově jinde. nemám rád automaty, tak hledám auto, kde bude něco "navíc", výkon, nebo zajímavý motor :) Čtyřkolku preferuju prostě proto že mi to přijde lepší než jen pohon předku, to je všechno. Mazda mi přijde hezčí a má tu atmosféru, jinak v racionálním srovnání asi vyhrát nemůže
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od řidičBOB »

Do 10 asi jezdit budeš... Superb tak úplně nesvádí ke sportovní jízdě, takže "to" lze snadno krotit.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od lampa »

Pokud pro ctyrkolku nemas konkretni vyuziti, asi bych se na ni vykaslal. Akorat to bude tezsi, tj. horsi jizdni vlastnosti a vyssi spotreba, bude tam dalsi vec, co se muze pokazit, coz lepsi rozjezdy na snehu a moznost vic slapat na plyn pri vyjizdech ze zatacek, nevyvazi.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od řidičBOB »

Kolik pokažených haldexů jsi už viděl?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
hans
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: sob 15 říj 23:14

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od hans »

Nerad bych, aby se to zvrhlo v diskuzi jestli má smysl 4x4 :) já bez něj přežiju, ale přijde mi to lepší, pokud je to možné. Třeba ten výjezd z vracečky je příjemnější, byl jsem si projet tu mazdu, a právě mě na známé trase zaskočilo, že se mi odlehčuje vnitřní přední kolo, haldex tam pomůže. Ale v pohodě, žil jsem s předokolkou a taky dobrý :)
Nemáte někdo tu mazdu ? Mě se líbí, ale mám obavy že v praktickém životě (převážení dětí :) ) bude malá, a trochu mě zarazilo, že třeba loketní opěrka ve dveřích je na mě dost vepředu, a na středovém tunelu zase hrozně vzadu, to moc ergonomické není. Při projížďce 30 min to nevadilo, ale co cesta do Blavy?
foji
Autoškolák
Příspěvky: 72
Registrován: ned 21 kvě 09:27

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od foji »

U tohohle výkonu je to i o trakci za mokra a za deště snad jezdit budeš ne. Navíc zrovna letos byla po dlouhé době zima kdy se 4x4 hodilo i víc než pár dní v roce.
last of the V10
Odpovědět