Superb nebo Mazda 6

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od Shr3k »

Mně by na 280k Superbu štval ten starý 6DSG, jinak bych ze spotřeby neměl obavy a samozřejmě motor skvělý. Asi proto jsem spíš vždycky hleděl po 220k Alltracku se 7DSG nebo teď 280k Arteon dostal novou 7DSG.
Jinak pokud můžu porovnat Superb a Mazdu6 co do prostoru, tak vzadu je v M6 samozřejmě o hodně méně místa podélně a vůbec se tam velkým lidem i špatně leze, práh je mohutný, středový tunel taky. Ale vpředu se dlouhému člověku sedí lépe, protože Superb má pedál plynu blbě zavěšený seshora a pod pedálem brzdy a nad odkládací plochou nalevo není na nohy tolik místa jako v M6. Loketní opěrka u faceliftu M6 stojí za starou belu a ano, ve dveřích je nepoužitelně vpředu.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
janci82
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 24 úno 12:40

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od janci82 »

Za mne jednoznacne Mazda. Design, komfort, interier, vybava.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27034
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od řidičBOB »

ano - je pravda, že 6DSG je trošku pravěk. Ale zase to jede i na 6tku dobře, bez nutnosti podřazovat. 7čka je rychloběžka, která ale umí šetřit palivo.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od x2005 »

Mazda 6 je určitě designově zajímavé auto zvenku. Zaujme jízdními vlastnostmi, které jsou kombinace pohodlí a jistoty. Ovšem prostornost uvnitř je slabá. Hubený řidič si může připadat autem příjemně obklopený, ale vzadu už je místa málo a kufr taky není nic zásadního. Kombi má dokonce kratší rozvor než sedan. Já jsem osobně dvakrát uvažoval o Mazdě 6. Proti minulé generaci Mazdy 6 vyhrálo Mondeo předchozí generace. A proti současné vyhrál současný Passat. Prostornost a celková využitelnost vnitřního prostoru úplně někde jinde. Mazda 6 je krásné auto pro jednoho nebo dva hubené lidi. Ale pokud někdo plánuje vozit rodinu s bagáží, tak to není správná volba. Navíc mě v Mazdě neuspokojoval 2.0i protože prostě nejede. Větší 2.5i mi nikdo z prodejců nebyl schopen sehnat na projetí.

Jestli kladeš důraz na spotřebu, tak se vykašli na 4x4. Ten ti prostě litr (a půl) ke spotřebě přidá.

Alternativa první je (jak už jsi napsal) současný Super. Mě se Superb z venku líbí dokonce kombi i liftback. Uvnitř místa spousta, některé detaily by šlo lépe zpracovat.

Alternativa druhá současný Passat, který při troše snahy seženeš možná i levněji než Superb.

Ideální motorizace na spotřebuje 1.8TSI 7DSG 180k předohrab. Celkově ideální motorizace 2.0TSI 6DSG 220k předohrab. Ušetříš na vstupní ceně, na hmotnosti, na spotřebě. Pokud tohle nevadí, tak pak samozřejmě 2.0TSI 280k 4x4 bude velká pohoda. Dynamika, o které se Mazdě 2.5i ani nezdá s podobnou spotřebou.
enthusiastic.driver
Řidič začátečník
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 02 úno 12:40

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od enthusiastic.driver »

Pokud netrváš na 4x4 a nepotřebuješ opravdu mnoho místa, vzal bych Mazdu. Máme doma Supa cca půl roku a jsem poněkud rozmrzelý. Pravda je to ve variantě "fleetová pomsta" - tedy 2.0 TDI 140kw, ale mnoho aspektů je zřejmě vlastních i dalším variantám.

Mazda je menší, zejména vzadu, jak už tu padlo. Celkově ji Sup poráží v prostoru na hlavu. Ale nedokážu si představit, co všechno bychom museli vozit, aby se to do Mazdy nevlezlo. Ergonomie je v obou autech velmi příjemná a povedená, nemám výtek. Mazda má za mě lepší sedadla. Mazda má mnohem lepší automat - DSG mi v autě tohoto typu pije krev, Aisin řadí sametově a nikdy se nezamotá do spojek, aby následně neadekvátně vyrazil jako debil. Mazda má mnohem lepší podvozek - jasně, jedno auto se profiluje jako sportovní a druhé jako komfortní a nenucené, o to je však smutnější, že Sup neumí tlumit nerovnosti s takovým přehledem a tichostí jako Mazda, v zatáčkách to pak je pomalu jako slon proti lasičce. Podvozek je největším zklamáním - bohužel jsem předtím jezdil jen ve verzi s adaptivním podvozkem, ani chvilku bych o příplatku neuvažoval a určitě ho koupil.

Spotřeby 2.5i a 2.0 TSI určitě nebudou podobné. M6 umí jezdit i za 7, aniž by to byla ekorally. Samozřejmě se dynamicky na 2.0 TSI Mazda nebude moc chytat.
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od Shr3k »

Ano, to jsem zapomněl, ze zkoušení Superb po přepnutí podvozku na Sport jede zhruba jako M6, takže jinak než s adaptivním podvozkem bych ho nebral. M6 má navíc celkově větší obvod kol, takže přes nerovnosti jede lépe. 140kW TDI je opravdu fleetová pomsta, to nemá smysl, malý objem velké turbo a škrcení kvůli 6DSG dělá svoje.
Zmiňovaný předohrab 2.0 TSI 220k s 6DSG a s adaptivním podvozkem by mohl jezdit velmi podobně, o něco dynamičtěji, jako M6 2.5i, zhruba se stejnou spotřebou, jen je ve stejné výbavě asi o 200000 tis. dražší. Záleží na tom, za co by se sehnal. Na M6 2.5i Wagon v černé kůži bez střešního okna má prodejce asi 56000 bez DPH.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od ctrl_j »

Jenom technicka, ono uz to tady castecne zaznelo v postu x2005, ale proc vlastne neni v tazatelove predvyberu Ford Mondeo ve verzi 2.0 EB? Velikosti na urovni Superbu a vykonem kousek pod tim nejsilnejsim, ale nema 4×4.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od x2005 »

Aktuální Mondeo nedokázalo navázat na výhody předchozí generace. Má nadváhu + k benzínovým motorům klasický automat = spotřeba není adekvátní dosažené dynamice. Když to přeženu, tak Mondeo s 240k 2.0EB HDM má stejný zrychlení jako Passat 1.8TSI 180k 7DSG. Navíc v aktuálním Mondeu se zmenšil kufr a trochu i místo vzadu. Infotaiment "Powered by Microsoft" aka Sync2 byla čistá hrůza. Sync3 je snad už menší zoufalství. Celkově za ty prachy není o co stát. Ovládání autorádia Sony pomocí kulatých tlačítek jako u PMD85 nebo IQ151 je jen tečka celkového zoufalství. Zadní lampy jak z nějakého korejského tunning shopu.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27034
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od řidičBOB »

...nebo chvilku počkat na novou Insignii? Zatím se jeví docela přijatelně.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od Noldo »

Bola požiadavka na manuál, čím je minimálne sup 280 ps vyradený, ten sa myslím s manuálom nedá.
Ja osobne ich vnímam ako dosť rozdielne autá. V mazde som sa neviezol, ale naftový sup je naozaj bezduché auto. Svoj účel splní dobre, priestranné, na štandartnom podvozku to moc nedrncalo a bolo to tiché, ale zdalo sa mi, že sa to tak čudne vlnilo po rozbitej okreske. Šoférsky ti to auto ale nič nedá.
V mazde som sa neviezol, ale vždy mi prišla atletická a šoférsky príťažlivá.
Na druhú stranu, ak si obe šoféroval a neťahalo ťa to zobrať mazdu, tak sup nebude zlá volba. 4x4 by som vypustil, ak ho vyslovene nepotrebuješ.

Mondeo by som skúsil zaradiť do výberu. Krásny čumák, dobré EB motory, kedysi ford aj manuálne prevodovky a riadenie vedel. Škoda len tej nadváhy, nie najkrajšieho interieru a toho,že už v dobe keď prišlo na trh bolo parametrovo horšie ako konkurencia.

Tiež krásny kus auta http://www.autoforum.cz/testy-aut/prvni ... u-passatu/
Odpovědět