Felicia za 30 000kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Felicia za 30 000kč

Příspěvek od spooon »

jenže u všeho může jmenovaného může hne dpo koupi zahučet za základní servis.

Kdyby neměl nabídku jakou má, tak bych souhlasil, takhle ne.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Felicia za 30 000kč

Příspěvek od k86 »

Tech aut je na vyber tolik, ze bych se nebal, ze koupi nejakou vylitanou pastiku. Ano, jsou to stara auta, ale uplne stejne jako muze "zahucet" do opravy filcky.

Na podzim jsem znamemu sehnal Xsaru 1,6 80kw, rok 2003, 4x el okna, central, ESP, klima, tempomat, najeto 190tkm, serviska, nebourana, nerezava, 2 sady kol za 35tkc, udelal kompletni servis za 20 - rozvody, oleje, zapalovaci lista a auto bez problemu jezdi. Daleko lepsi pojezdeni jak filcka.
Megany se pohybuji (na pohled) pekne okolo 20000kc, kdyz udela servis, jeste mu zbyde.
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1347
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Felicia za 30 000kč

Příspěvek od Arkis »

Ani jsem původně nechtěl psát do tématu, ale do SZ, protože je tu spousta lidí, co tuto značku nemá ráda a tak budou asi remcat, že ti doporučuji Renaulta.
Já mám jako druhé auto (mimochodem po Felicii) Renault Scénic 1,6 16V 79kW.
Pokud chceš, tak ti mohu poslat do SZ soupis servisů za poslední 2 roky a cca 35t km (při koupi cca 125t km).

Je to celkem bezproblémové auto se starší technologii, takže tě tam nic nepřekvapí, ale zase je na tu dobu v dobré vybavě. Já svoje kupoval o něco dráž, než byl tehdy průměr, ale za cenu 64 000 Kč mám auto s výbavovým levelem Expression
- 6x Airbag
- ABS, ESP, ASR
- Nastavitelný volant - pouze horizontálně
- Elektrické ovládání oken vpředu
- Elektrické ovládání zrcátek
- Bederní opěrka
- Výškově stavitelná přední sedadla
- Přední i zadní mlhová světla
- Manuální klimatizace
- Klimatizovaná přihrádka před řadící pákou
- Palubní počítač
- Ovládání rádia pod volantem, teploměr a spousta dalších blbinek.

Žádné problémy s tím autem nemám a koupit si tehdy za stejné peníze Octávii, tak je to socka edition.
Novější verzi po faceliftu (2003 a výš) už doporučit nemohu. Tam zlobila elektrika, ale kutil si s tím poradí. Já šel raději cestou jistoty a nízkých nákladů.

Doporučuji ti to hlavně, pokud jsi vyšší postavy. Já mám kolem 2m a tak jsem vybíral auto taky hlavně dle pohodlí a v tomto je místa královsky. Pokud nepotřebuješ tak vysoké auto, tak Megane je to samé v bledě modrém, jen s nižší střechou. Věřím, že teď do 50 000 Kč se vlezeš se slušným kusem i s prvním větším servisem.

Na mém autě bylo potřeba udělat:
Výměna rozvodů (Contitech) s vodní pumpou, Výměna kladky na napínáku klínového řemene, Výměna klínového řemene, Výměna manžet na řízení L+P, Výměna svislých čepů, Přezutí na letní včetně vyvážení, Geometrie za celkem 8800 Kč.
Odpovědět