BMW M2 vs M3

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW M2 vs M3

Příspěvek od M.Z. »

Zkoušel jsem i M4 s automatem, jezdila hezky, ale přednost před M2 bych jí nedal, i vzhledem k o dost vyšší cenovce.
JInak se mi M2 zdá praktická ažaž, neváhal bych s výběrem ani trochu.
Je pravda, že pozornost poutá fest. Každou chvilku někdo vytahuje mobil, nebo stahuje okýnka, aby si ji poslech. Zvuk výfuku má M2 zajímavější, i se standardním potrubím.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: BMW M2 vs M3

Příspěvek od HondaMan »

MZ: Tak tvá M2 poutá pozornost ještě více než běžná M2... V černé na stříbrných kolech si ji nikdo nevšimne...
2.9T RWD
olda
Autoškolák
Příspěvky: 98
Registrován: ned 06 bře 12:16
Bydliště: JMK

Re: BMW M2 vs M3

Příspěvek od olda »

M.Z. píše:Zkoušel jsem i M4 s automatem, jezdila hezky, ale přednost před M2 bych jí nedal, i vzhledem k o dost vyšší cenovce.
JInak se mi M2 zdá praktická ažaž, neváhal bych s výběrem ani trochu.
Je pravda, že pozornost poutá fest. Každou chvilku někdo vytahuje mobil, nebo stahuje okýnka, aby si ji poslech. Zvuk výfuku má M2 zajímavější, i se standardním potrubím.
V jaké barvě je tvoje M2? Na výběr barev je M2 skoupá. Pouze 4 barvy. A s čalouněním ještě horší. Výběr žádný, pouze základní kůže a k tomu se ještě nedá objednat aktivní ventilace. Kdo má trochu problém s pocením "zadní partaje" tak bych normální kůži bez ventilace nedoporučoval. Měl jsem komfortní sedadla v kůži bez ventilace v X5 a díky chybějící ventilaci, nebyly vůbec "komfortní". ;) Jo, a co podvozek? Jak to zvládáš bez adaptivního podvozku?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW M2 vs M3

Příspěvek od M.Z. »

Bílá s polepy.
Ventilované sedadla nemá bohužel ani M3,M4.
Podvozek zvládám tak, že se mi jevil rozteklý, tak jsem ho záhy vyměnil za Bilstein B16 a teď je to pro mě pecka. Ještě čekám, až mi vyrobí horní uložení předních tlumičů.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: BMW M2 vs M3

Příspěvek od Bond007 »

olda píše:Za mě M3. Ale proč s CP, když píšeš, že to nebudeš mít na závodění?
Proc ne? Jrl jsi s tim? Jak pise spectral, resi spoustu veci ktery na m3 nebyly uplne eňo ňuňo :)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
olda
Autoškolák
Příspěvky: 98
Registrován: ned 06 bře 12:16
Bydliště: JMK

Re: BMW M2 vs M3

Příspěvek od olda »

MP polepy nebo vlastní fantazie? Že BMW nenabízí ve vozech za 2mega ventilovaná sedadla, jde úplně mimo mě... :-\
Tož ty budeš asi správný "hard core", když se ti zdá M2 podvozek rozteklý.........recenze na netu hovoří o tom, že je podvozek ok na okruhy, ale na normální ježdění spíš tvrdý. Asi to bude na zvyku... ;)
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW M2 vs M3

Příspěvek od M.Z. »

Od každého trochu, inspirace 2002 Turbo, mrkni třeba na fejsbuk (marek zrak).
Každý má samozřejmě jiné vnímání podvozku, série je hodně příjemná i pro běžné cestování,(potvrzeno nezávislé několika lidma, vč. rodičů, kteří se před jízdou cca 700km, lehce křižovali :D ) ale když se jezdí pilka, tak rychlé změny směru už provází lehce houbovité reakce. Tohle B16 krásně vyřešil.
Kdybych před tím nejezdil MX5 NC na stejném podvozku B16, tak bych možná se sérií byl spokojený, takhle jsem už rozmlsaný.
Ale i Bondovi se zdál podvozek vyměklý, M3-M4 je tužší 100%.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
olda
Autoškolák
Příspěvky: 98
Registrován: ned 06 bře 12:16
Bydliště: JMK

Re: BMW M2 vs M3

Příspěvek od olda »

Hmm, u M3/M4 je (na přání) tuhost podvozku nastavitelná. Ale někde sem četl, že i v comfortu je jízda bumpy...No, M140i v comfortu je jak X5 ve sportu......pořád houpavá....... ;)
Bilsteiny jsem na voze nikdy neměl. Za mých mladých časů vévodily Koni...
Polepy dobrý...taky plánuju.........mám nasbírané obrázky, ale nevím/neumím to připnout sem.......... :(
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW M2 vs M3

Příspěvek od M.Z. »

Klikni a Zkopíruj odkaz z horní lišty (ctrl-c) vlož do textu (ctrl-v.) Rád bych se mrknul.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
maciak
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21 dub 05:52

Re: BMW M2 vs M3

Příspěvek od maciak »

911T píše:Sevas cicus. :D
Takze ostavas verny znacke? Kazdopadne pekne rozhodovanie. Urcite by som dal prednost M3, dava mi to vacsi zmysel. Ale ako daily urcite bez CP.
Niekedy musime dat spicha aj s Matom. Co v lete? Neprides pozret na nejaku akciu?
Myslim ze uz od BMW co sa tyka aut nepojdem :)
Jasne ked dojde auto mozme dat niekde zraz.

Praveze ten CP je jedina vec rpeco ist do M3, ako pisal Bond to auto stym ma velmi pekny zvuk a sice som stym nesiel na nete to ludia velmi chvalia.
Velmi podstatny faktor je premna nenapadnost a vtomto M3 jednoznacne vedie. Plus praktickejsie auto.

Na m2 ma stale ale lakaju bezramove skla.
Zena do mna husti ze naco m3, ked uz doma mame jednu 325d v mpaketu, ze to bude "skoro" take iste

Ma niekto skusenost s sedadlami v CP niesu moc nepohodlne? respketive niesu bocnice moc vysoke?

Mal niekto moznost porovnat CP zvuk a MPE? jedina vec preco berm CP su kolesa, a vyfuk (aj tych par konikov nesklame :) )

Dakujem zatial za diskusiu
Odpovědět