První auto

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
11th_Doctor
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 16 dub 20:01

První auto

Příspěvek od 11th_Doctor »

Ahoj. Mám takovej zvláštní dotaz, předem bych rád upozornil, že vše je myšleno vážně a netrolluju.

Uvažuju nad koupí prvního auta. Bohužel ještě nemám řidičák, ale v případě, že bych si auto koupil, tak bych si ho tak do 1-3 měsíců udělal.
Auto by mělo bejt ojetý, do 300 000 (vzal bych ho na splátky). Hlavně ne combi, chci sedan / SUV, barva tmavě černá / světle bílá. Spotřeba je mi popravdě docela jedno, stejně s tim chci jezdit v podstatě jenom po Praze a jenom občas někam mimo Prahu. Mělo by to bejt něco stylovýho,speciálního, co jen tak nikdo nemá, aby se to líbilo holkám, takže žádná Škodovka nebo něco takovýho :D
Napadlo mě Porsche Cayenne, viděl jsem na něj dosti luxusní nabídku a tak zvažuju jeho koupi ještě před dostáním řidičáku, aby mi ho někdo nevyfoukl.
Někdo zkušenosti s ojetým Cayennem? Nebo napadá vás ještě nějaké jiné auto podle toho, co jsem výše napsal?
Díky za rady :)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5501
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: První auto

Příspěvek od Stepan »

Vygoogli si cenu běžného spotřebáku na Cayenne ty splátko...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
11th_Doctor
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 16 dub 20:01

Re: První auto

Příspěvek od 11th_Doctor »

To už všechno jsem si našel, i pojištění a tak :)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5501
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: První auto

Příspěvek od Stepan »

V tom případě mě fascinuje, že někdo, kdo (si myslí že) má na údržbu a pojištění ojetého Cayennu, není schopnej dát dohromady 300k cash.

A mimochodem, balení zlatokopek autem jenom začíná. Slečna bude očekávat večeři úměrnou vozu. Aby se ti z toho leasingu nezatočila hlava ;;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5517
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: První auto

Příspěvek od M.Z. »

Si stejně dělá kozy.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27130
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: První auto

Příspěvek od řidičBOB »

Zlatokopka není blbá. Tu nějakým vybydleným Čejenem za 3 kilča opravdu neoslníš.
Auto na splátky; spotřebu neřeší, protože bude jezdit po městě (kde ten Čejen bude žrát nejvíc!) a ceny pojištění a tak, si vygooglil... Bože, kde je finanční gramotnost dnešní mladé generace?
Moje rada zní: vem si půjčku, když už chceš splátky a každej den si ho nech přeblafnout jinou kurvou. Získáš mraky zážitků a ty 3 kila ti vydrží rozhodně déle než ten Čejen. A na večeře můžeš dál chodit do KFC s kámošema, místo Allegra ve 4Seasons(dnes vlatně už Cotto Crudo) s nějakou vychcanou zlatokopkou ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
11th_Doctor
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 16 dub 20:01

Re: První auto

Příspěvek od 11th_Doctor »

Vzhledem k tomu, že jsem nikdy neměl auto, tak ani nevim, kolik taková údržba stojí a kolik takové auto vydrží. Jezdil bych s tím málo, jak říkám, jenom po městě v podstatě a občas domů, odhaduju to tak na 500-1000 km měsíčně.
Pojištění stojí cca 8000 ročně, to jsem opravdu schopen zaplatit :D Ale nevím, jak ta údržba no, a jak dlouho by mi to auto vydrželo, teď to, nad kterym uvažuju, má kolem 150 000 najetejch km.

Kdyžtak pište jakoukoli radu, ocením cokoliv. Doteď jsem se moc o auta nezajímal, takže toho o nich moc nevím.
hanula
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 07 led 12:30

Re: První auto

Příspěvek od hanula »

Cayenne je opravdu nesmysl. Kvůli ceně náhradních dílů, spotřebě, atd. Pro začátečníka na naučení nejlepší nějaký menší a nízkou spotřebou. Např. https://auto.bazos.cz/inzerat/73859173/ ... -13jtd.php
Uživatelský avatar
eLzyx
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 07 kvě 11:38

Re: První auto

Příspěvek od eLzyx »

cesta do pekel jak z hlediska financí, tak servisu, tak ženských. A vzhledem k tomu, že jsi si zatím nic neodkroutil za volantem, tak i z hlediska bezpečnosti ostatních.
Moje rada ... kup si nějaké menší Audi, i do toho ti budou holky skákat samy.
Volvo S60 2.4T
VW T2
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5517
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: První auto

Příspěvek od M.Z. »

Nebo nějakého bavora.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět