Renault Clio Sport 172 vs Ford Fiesta ST150 vs Peugeot 206RC

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
JayJayCZ
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 01 bře 20:41

Renault Clio Sport 172 vs Ford Fiesta ST150 vs Peugeot 206RC

Příspěvek od JayJayCZ »

Nastal čas vybrat si první auto a rozhoduji se mezi těmito. Budu rád za všechny rady ale prosím minule jsem sem dal příspěvěk že si chci vybrat první auto a uvedl jsem nějaké příklady a bylo mi naznačeno že jak si to představuju si kupovat starej ojetej nebezpečnej blbej "hothatch" že to se u nás nenosí. Prosím abyste to brali z pohledu, které byste radši řídili. Stejně když ji miluješ není co řešit :D.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Renault Clio Sport 172 vs Ford Fiesta ST150 vs Peugeot 2

Příspěvek od HondaMan »

Stejný výběr jsem řešil cca pred 10 lety. Vyhralo Clio. Fiesta je dík podvozku použitelná tak jedině na okruhu s dokonalým povrchem, 206RC byla v té době nesehnatelná a zpětně jsem se doslechl o vcelku obtížné servisovatelnosti (je to z téhle trojky největší exot) a Clio je prostě legenda, která funguje.

Už tehdy to ale byla vcelku drahá sranda. Jak je to dnes nedovedu posoudit, ale lepší to asi nebude...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
racer
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pon 12 lis 19:30

Re: Renault Clio Sport 172 vs Ford Fiesta ST150 vs Peugeot 2

Příspěvek od racer »

No, minule jsi dal příspěvek s kandidáty ze kterých nešlo za danou cenu koupit nic. Saxa a staré clia jsou buď po smrti nebo drahé na blbnutí. Z této trojice máš podstatně větší šanci koupit za rozumné peníze auto ve slušném stavu. Být tebou objedu dostupné nabídky v okolí, pokud možno s někým kdo se trochu vyzná, a vybral auto v co nejlepším a nejpůvodnějším stavu. Tuningu typu rádoby hustý audio nebo libovolná kreace na karoserii se vyhni velkým obloukem. Naopak věci jako lehčí disky, lepší spojka, svody nebo airbox apod. jsou obvykle k něčemu a pozná se že majitel ví co a jak.
tomyx
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: pon 08 srp 11:31

Re: Renault Clio Sport 172 vs Ford Fiesta ST150 vs Peugeot 2

Příspěvek od tomyx »

Renault Clio Sport jednoznačně. Nejpoužitelnější/ nejběžnější a řekl bych i nejspolehlivější z výběru. Jen se připrav na vyšší investice jak na začátku, tak v průběhu. S tím autem nebudeš jezdit klidně \:D/ Na začátku doporučuju zajet párkrát na okruh/ polygon a vyblbnout se tam, docela to pomáhá nejen zlepšit ovladatelnost, ale i srovnat priority ;)
Odpovědět