Kia Cee'd SW nebo Renault Mégane Grandtour?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Sheea
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 13 úno 21:47

Kia Cee'd SW nebo Renault Mégane Grandtour?

Příspěvek od Sheea »

Zdravím,

hledáme s manželkou rodinné auto do cca 150 000 Kč v benzínu a asi nejvíc nás zaujala tato 2 auta:

Kia Cee'd SW: https://www.sbazar.cz/lukas.andres/deta ... -16i-kombi
Renault Mégane Grandtour: https://www.sbazar.cz/rimmsy80/detail/2 ... ult-megane

Můžete mi poradit, co vybrat? Případně máte zkušenosti s něčím lepším?

Předem díky.
Hurec
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: úte 25 říj 15:45

Re: Kia Cee'd SW nebo Renault Mégane Grandtour?

Příspěvek od Hurec »

Koukni spis na focusa.
Lepsi nez korejec a francouz...
Sheea
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 13 úno 21:47

Re: Kia Cee'd SW nebo Renault Mégane Grandtour?

Příspěvek od Sheea »

Je pravda, že jsem laik, ale podle toho, co sem kde přečetl, tak Renaulty měly problémy hlavně s dvojkovou řadou. Ta trojková už je kvalitou jinde, ale bohužel špatná pověst jim zůstala. Díky tomu je jejich cena nižší, případně člověk sežene za stejný peníze novější auto s lepší výbavou nebo menším nájezdem...Co se týče Ceeda, tak konkrétně u tohoto auta mě zaujal nízkej nájezd za tu cenu a vyšší výkon (i když někde sem četl, že je to srovnatelný s 1.4 Meganem, myslím). Nějakýho "mladšího" fíkuse za 120 000 Kč s takovým nájezdem jako má ten Ceed sem nenašel. Případně za 150 000 Kč s takovou výbavou a stářím jako ten Megane. Pokud teda nepočítám nabídky bazarů, kterejm bych se chtěl vyhnout )špatný zkušenosti).

Ale jak říkám, jsem laik, takže si samozřejmě nechám poradit. V čem je fíkus tedy lepší?

Asi by se slušelo říct, že auto budu využívat do práce - 5 km a 5 zpět, 1-2x týdně do obchodňáku 10+10 km. a občas na víkendové výlety s dětmi (2 autosedačky).
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Kia Cee'd SW nebo Renault Mégane Grandtour?

Příspěvek od Noldo »

Focusa pozri, zaujať môže hlavne výborným podvozkom a dobrým riadením. Bojím sa však, že za dané peniaze bude focus starší, chudobnejší, v horšom stave.
Z daného výberu by som určite preferoval Megane. Ceed vo mne evokuje lacnejšie, hlučnejšie auto, kde je vidieť šetrenie. Na druhú stranu megane vyzerá už zvnútra fajn. Zváž, či by ti nestálo za to nájsť kúsok, ktorý má 81 kw a 6st. prevodovku. Tieto motory pri rýchlejšej jazde veľa točia a to nesvedčí spotrebe.
Inak obe autá sú podľa fotiek veľmi pekné.
Sheea
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 13 úno 21:47

Re: Kia Cee'd SW nebo Renault Mégane Grandtour?

Příspěvek od Sheea »

Taky se přikláním spíš k Meganu, i když je tam 30k rozdíl... Ale tu 81kW jsem nikde nenašel...tedy mimo bazary. A z těch mám trochu strach.

Nevím, zda se dá věřit třeba zde najetým km apod...

http://www.aaaauto.cz/cz/renault-megane ... =C&promo=r

edit: a teď sem si všiml, že i tak je to už za hranicí 150k
Sheea
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 13 úno 21:47

Re: Kia Cee'd SW nebo Renault Mégane Grandtour?

Příspěvek od Sheea »

Tak dnes jsem objevil na netu tento Mégane:

https://www.sbazar.cz/tode/detail/21903 ... andtour-16

Je to teda o 50 víc, než jsme chtěli investovat, ale 60tkm a 08/2013 nás docela láká. Co myslíte?
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Kia Cee'd SW nebo Renault Mégane Grandtour?

Příspěvek od zdeny »

Kecy o poslehlivosti Renaultů jsou dnes už opravdu jen kecy a dovolím si tvrdit, že kterýkoliv model od Renaultů mladší 5-8 let je na tom zcela stejně, ne-li lépe, jako Ford. Hyundai? Běž se s tím svéz, zvedni si to, podívej se někam do "skrytých zákoutí" a pak si uděláš rychlý závěr sám (za sebe - ani zadarmo). Proti Fordu získáš jednu jistotu navíc a to, že Renault ti tak rychle neshnije. A nezmizí, protože lidi jsou blbí...
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Kia Cee'd SW nebo Renault Mégane Grandtour?

Příspěvek od Noldo »

Myslím si, že predsudky voči kórejským autám sú podobne pravdivé ako voči francúzskym. Najmä posledné roky.
Vo všeobecnosti je lepšie kupovať auto po súkromnom majiteľovi ako z bazáru. Zrovna AAA auto sa dá silne neodporúčať.
50 tis je v tejto cene výrazná čiastka, to si musíš zvážiť sám. Pekný je aj megane v tvojom prvom príspevku, len má viac najazdené, slabší motor a 5st. by na spomínané jazdenie nemal byť problém.
Sheea
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 13 úno 21:47

Re: Kia Cee'd SW nebo Renault Mégane Grandtour?

Příspěvek od Sheea »

Pokud to vyjde, půjdu si auta v neděli projet, tak uvidíme :) Ale jsem rád za kloudné příspěvky a rady :) Na fb jsem to zkusil nahodit a dočkal jsem se vesměs odpovědí typu: francouze nikdy, ne nadarmo mají takovej znak apod. :/
Sheea
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 13 úno 21:47

Re: Kia Cee'd SW nebo Renault Mégane Grandtour?

Příspěvek od Sheea »

Tak nakonec mě učarovalo toto:

https://www.sbazar.cz/novotov/detail/21 ... e-top-stav

Nic nehučí, nerachotí, jede nádherně, má vysokou výbavu, ještě záruky, fakt pěkná :)
To i přes skoro 260tkm. Asi nakonec překročíme limit. Co vy na to?
Odpovědět