Menší Auto s automatem

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
janci82
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 24 úno 12:40

Menší Auto s automatem

Příspěvek od janci82 »

Zdravím,

plánujeme jako druhé Auto do rodiny menší, 5-dveřové vozítko. Jelikož i to první máme s automatem, tak by i to druhé na popojíždění cca 50km mělo být s automatem. Jak hledám tak hledám, jsou automaty povětšinou pouze ve vyšších stupních výbavy. Poraďte, u kterých značek se poohlédnout. Benzín/diesel (ročne cca 15T km) nebo třeba i elektro, to je vcelku jedno, hlavním parametrem výběru by měla být pořizovací cena, 5 dveří a automat. V druhé řady náklady na provoz a ''servis a spolehlivost''.

Díky.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Menší Auto s automatem

Příspěvek od k86 »

A jaka je ta porizovaci cena?
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
janci82
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 24 úno 12:40

Re: Menší Auto s automatem

Příspěvek od janci82 »

Pokud bych měl dát limit, tak 300000Kč (15000Eur), dovedu zaplatit i mnohem víc, ale jak jsem psal levnejší vyhrává, žadné tzv. asistenty nebo suprové audio a tak nepotřebuji a tedy bych ani nerád připlácel za něco co nepotřebuji (i když je to tzv. zadarmo :o) ). Asi nejvíc bych si přál základní model (4 kola a volant) + automat k tomu. Na žádné dálnice s tím jezdit nebudeme, předbíhat na zdejších silnicích (německé vesnické cesty) nebudeme, 5 dveří aby se dali pohodlně vecpat dvě děti dozadu. Víc skutečně nechci.
Zatím jsem objevil tyto nabídky:
Hyuindai i10, zde za cca 13000 Eur
Opel Karl za 11500 Eur
michmika
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pon 06 led 10:53

Re: Menší Auto s automatem

Příspěvek od michmika »

Polo v automatu, výbava highline.

Mají ho teď v akci u Táborského/Českobudějovického prodejce značky (resp. mají v akci manuál, ale automat tam jde dát změnou konfigurace). Dneska se na něj jdeme podívat :)
niemand10
Autoškolák
Příspěvky: 43
Registrován: sob 06 pro 16:16

Re: Menší Auto s automatem

Příspěvek od niemand10 »

a nie je v i10 nahodou 4st. automat ? :-\ :-o
rofek
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 03 říj 07:26

Re: Menší Auto s automatem

Příspěvek od rofek »

mensi 5 dv. vozitko s automatom_? 2 deti vzadu k tomu - a vybera sa i10, karl, apod._? podla mna by minimom malo byt i20, fiesta, corsa, polo, atd.
Automat - automaticky mi napadol Yaris, s blbuvzdornym cvt. V cechach teraz v akcii s 4-valcom 1.33 (100k) za 275 táců : http://vybermiauto.cz/autodata/novinky/ ... 259-900-kc
duratec_he-&-sigma_163kw-i4-32v_retaz-&-remen_sedan-&-hatch_moondust-&-blazer_2008-&-11
janci82
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 24 úno 12:40

Re: Menší Auto s automatem

Příspěvek od janci82 »

rofek píše:mensi 5 dv. vozitko s automatom_? 2 deti vzadu k tomu - a vybera sa i10, karl, apod._? podla mna by minimom malo byt i20, fiesta, corsa, polo, atd.
Automat - automaticky mi napadol Yaris, s blbuvzdornym cvt. V cechach teraz v akcii s 4-valcom 1.33 (100k) za 275 táců : http://vybermiauto.cz/autodata/novinky/ ... 259-900-kc
Děkuji za tip, kdyby se mi povedlo sehnat podobnou nabídku i tady v německu, tak bych neváhal. BTW za 275 je manuál, s automatem je za 305 táců. Po přepočtu ale pořád cena kolem 11300 Euro. V německu ale ceny začínají od 15100 za automat. Levnější je ještě Hybrid 14500 Euro.
Nevíte někdo jak by to bylo s možným dovozem do německa? Nemám v ČR trvalý pobyt. Napadlo mě koupit to auto přes někoho jiného jako oježděné a pak ho tady v německu přehlásit. Má někdo přehled co by to stálo? Když jsem před lety přehlasoval starou octavii vyšlo mě to všeho všudy 130 Eur (100 Euro technická a 30 Euro na úřadě + značky).
Němci si na nová auta účtují 19% daň, na oježděná ne, ale nevím jak by to bylo s očividně za tím účelem koupeným a převezeným autem, byť přes třetí osobu, zda by po mě pak nešli za nějaké krácení daní.
Odpovědět