Výběr auta do 300 tisic =

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Výběr auta do 300 tisic =

Příspěvek od Noldo »

U nás má Dácia fasádu v poriadku. :D
Ja to osobne vnímam ako auto pre špecifickú kategóriu ľudí. Tj. auto pre ľudí, ktorý chcú čo najviac auta, ktoré bude bez problémov slúžiť za čo najmenej peňazí. Musia to byť ale ľudia, ktorým nevadí, že na aute je vyslovene šetrené, niektoré veci sú ergonomicky nie úplne v poriadku. Čo sa spoľahlivosti týka tak je to staršia overená technika renaultu, navyše sú to snáď okrem 1,5 dci 81kw a nových turieb jednoduché motory, takže verím, že spoľahlivosť je ok. Treba si vyskúšať ako sa budeš v aute cítiť, či si nájdeš polohu za volantom, nebudú ti vadiť niektoré ergonomické prešlapy a to, že tie autá nie sú šoférsky zaujímavé a častokrát so zúfalými motormi(1,2 55kw atmosféra v mcv). Ale posledné roky sa pocit z kvality výrazne zlepšil, už keď zabuchneš dvere, tak to nerobí tak hrozný plechový zvuk, stále ale dvere pôsobia podozrivo ľahko. Čo mi však je sympatické, že sú to robustnejšie autá na rumúnske a čiže aj naše cesty a podvozok poteší veľmi dobrou filtráciou nerovností, auto pôsobí vyslovene pohodlne aj keď určite nie plavne a dokonca je podvozok aj tichý. Na šantenie v zákrutách to ale nie je.
Mám v okolí staršiu 1,6 MCV (má to nehorázny kufor) a nové MCV 1,2.
Sú to autá, ktoré má zmysel si kúpiť, rozhodne tým však človek niečo obetuje.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Výběr auta do 300 tisic =

Příspěvek od x2005 »

Dacia je především zoufalá v interiéru. Tam je to opravdu stále špatně. Levný plasty, občas ovladače z Megane I (to už snad v aktuálních modelech není) atd. Tady když to porovnám s Rapidem/Toledem, tak ten rozdíl je fakt propastný. Cílovka jsou lidi, který chtěl nový auto a co nejlevnější. Musíš si vyzkoušet, zda překousneš ten interiér.

Ještě bych se chtěl zeptat, má někdo zkušenosti s Citroenem?
Já jsem před lety zkoušel C4 před faceliftem. Tehdy ještě s atmosferickým 1.6i 5MT. Překvapivě normální auto. Vzadu málo místa. Spojka zabírala až nahoře. Tehdy se v rámci nějaké výprodeje + odkup stávajícího vozu dalo dostat s C4 někde okolo 300 tisíc. Dnes už 1.6i neexistuje, byla nahrazená nějakým turbo tříválcem, který údajně není špatnou volbou v rámci současných tříválců. Nejspíš to bude silnější verze toho, co jsi jel v C3.
beast_regards
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 16 úno 22:41

Re: Výběr auta do 300 tisic =

Příspěvek od beast_regards »

Kavis píše:Loni jsme delali garancku po peti letech na ceedu od kamarada jako neautorizak. Asi za 2 mesice mu zacal pod hlavou utikat fridex ven. Do kie jsem jel radsi ja, vzal jsem doklad o tom, ze mame autodata, fakturu kde bylo psano, ze jsme udelali vse co predepisuje vyrobce a servisku. Zkusil se skubat, ze mame dolozit, ze vsechny filtry ktere jsme pouzili jsou shodne kvality jako original. Z auta jsem vytahl dolozku toho zakona, kde pisou, ze pokud ma automobilka pochybnosti o kvalite, tak je dukazni bremeno na jejich strane. Zjistil, ze mu dosla munice, vyresil se termin pristaveni vozidla a menili tesneni pod hlavou na garanci. Neplatil ani korunu. Kdyz nebudes jezdit do uplne garaze, tak si v klidu. Nektere automobilky to nechavaji dojit az k pravnikim s tim, ze doufaji, ze zakaznika vycukaj a on to vzda, ale kdyz uz se jde opravdu k soudu, tak v 99% automobilka prohraje. To s tema soudama mi rikal district manager z oplu.
Ještě ohledně záruky a dostupnosti servisu - jestli s tím má někdo zkušenosti
Uplatňuje se záruka na závady které zjistil a opravil jiný autoservis než ten který patří prodejci?
Tedy příklad -
Koupím auto v Ostravě.
Po najetí x kilometrů dám auto k servisní prohlídce k autorizovanému servisu v Orlové.
Ti zjistí nějakou závadu, opraví ji, mne předloží protokol a budou chtít zaplatit.
Mohu jít za prodejcem v Ostravě s t ím, že našli tu či onu závadu a chtít proplatit opravu?
Nebo musím do Ostravy do servisu který patří prodejci a oni musí zjistit závadu aby na to šla uplatnit záruka?
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Výběr auta do 300 tisic =

Příspěvek od x2005 »

Libovolný autorizovaný servis dané značky ti záruční opravu vyřeší a nebudeš nic platit. Pokud ti to jako záruku uznají. S původním prodávajícím musíš řešit jedině odstoupení od kupní smlouvy.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Výběr auta do 300 tisic =

Příspěvek od x2005 »

Ještě jeden zapomenutý model okrajové značky: Nissan Pulsar. To se dřív prodávalo okolo 330 tKč. Ale koukám, že pro nezájem trhu to ještě zdražili........ x_x Tak to bude asi chtít velký vyjednávací um a nějakou odmítnutou skaldovku / předváděčku za 300.
https://www.nissan.cz/vozidla/nova-vozidla/pulsar.html
Odpovědět