Jakou značku, model - ročně 50 tisíc km max

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Jakou značku, model - ročně 50 tisíc km max

Příspěvek od vonkreuz »

Paklize se nepletu, tak Kia Ceed má 3 benzinové motory - 1.0 TB gdi, 1.4ie a 1.6gdi. Malé turbo s přímovstřikem. Relativně normální motor s nepřímým vstřikem. Přímovstřik s myslím vrstveným vstrikem benzinu. Obecně platí, že motory gdi požadují lepší benzín a není dobrý nápad šetřit nákupem u levných/pochybných pump.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Jakou značku, model - ročně 50 tisíc km max

Příspěvek od HondaMan »

Já mám teda benzínové motory rád, ale malou atmosféru na 50tKm/rok? Nestála by za zvážení nafta? Klidně v nějakém mírně jetém korejci... Roční úspora bude cca 20-30 tKč, při troše štěstí se prvních pár let nic nevysere...
A ve výsledku je dobře odhlučněná malá nafta na delší trasy příjemnější, než malá benzinová atmosféra.
2.9T RWD
Zvědavec
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21 led 12:03

Re: Jakou značku, model - ročně 50 tisíc km max

Příspěvek od Zvědavec »

A u nafty je to s těmi motory jak? Taky nějaké tipy na TYPY u Ceedu :D ?
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Jakou značku, model - ročně 50 tisíc km max

Příspěvek od vonkreuz »

Mají jenom jeden motor 1.6 CRDi. Pokud si pamatuji, tak na Homepage je s tímto motorem snad i test, tak si ho zkus najít.
Zvědavec
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21 led 12:03

Re: Jakou značku, model - ročně 50 tisíc km max

Příspěvek od Zvědavec »

Jojo koukal jsem a našel jen ty CRDi 1,6. Docela dobrá ;;) kombinace.
vikio
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12 bře 19:18

Re: Jakou značku, model - ročně 50 tisíc km max

Příspěvek od vikio »

Souhlas že Rapid je nekoukatelnej .. hlavně zezadu to je fakt bída, kufr vypadá zmačkanej a opticky to auto zezadu nesedí na silnici. Mně osobně se ze současných škodovek líbí jen Superb, ostatní maj zmačkaný neforemný zadky. Každopádně radši bych prodával Rapida s 200tkm než Hyundai s 200tkm, zůstatková hodnota je důležitej faktor, pokud chceš auto za pár let prodávat ... tvé náklady nejsou za kolik auto koupíš, ale amortizace .. tzn kupní cena - prodejní cena :). jestli fakt nebude lepší koupit si tu oktávku za 300 (když manželka zatrhla Rapid), to auto neurazí, nenadchne a dobře se to prodá. např. něco podobného https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... oFrom=list ... než zánovního korejce, co se pak už s 200tkm nezbavíš.
Zvědavec
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21 led 12:03

Re: Jakou značku, model - ročně 50 tisíc km max

Příspěvek od Zvědavec »

Velice zajímavý pohled na věc. Nad tim jsem nepřemýšlel.. ano to bude pravda s tim koupením a prodáním. Bude to pro me velmi těžké rozhodování.

Co byste volili vy ostatní? Oktávku 100 tis km nafta nebo Funglovka KiA ceed s CRDi vůči pohledu na prodej v budoucnu?

Ja vzdy kupoval vraky na dojetí od rodiny a přátel,tak je to pro me novinka.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou značku, model - ročně 50 tisíc km max

Příspěvek od řidičBOB »

Z hlediska následného prodeje Octu...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Zvědavec
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21 led 12:03

Re: Jakou značku, model - ročně 50 tisíc km max

Příspěvek od Zvědavec »

Jojo
lambdamen
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 03 bře 08:10

Re: Jakou značku, model - ročně 50 tisíc km max

Příspěvek od lambdamen »

z hlediska prodeje octavii, z většiny ostatních hledisek bych bral ceeda. Jednak je hezčí, druhak ti ho nejspíš neukradnou a bude se v něm lépe jezdit. Mě tedy poslední generace ceedu velmi překvapila. To Schade je taková koza
Odpovědět