Ojeté auto z dovozu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
DiamonD
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 17 led 14:58

Ojeté auto z dovozu

Příspěvek od DiamonD »

Ahoj všichni, mám dotaz. Před pár dny jsem koupil auto v českém bazaru, původem z německa. Má tedy německé techničáky, ale prodávající je Čech. Takové věci jako je dovozová STK a povinné ručení myslím chápu a vím co je třeba dělat dále. Ale nejsem si jistý jak to je s odhlášením auta - Auto jsem si hned po koupi na černo převezl do místa svého bydliště. Takže mám teď všechny papíry - kupní smlouvu, techničáky, COC list. + Ten bazar byl v jiném kraji než je moje bydliště.

Neudělal jsem něco špatně?

Edit: Tak už jsem to vyřešil - vozidlo by mělo být odhlášeno, takže by na řadě mělo být jenom povinné ručení, dovozní STK a přihlášení vozidla . . .
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Ojeté auto z dovozu

Příspěvek od Jenyk »

Dovozní STK je potřeba? Žiju v domnění, že platí ta německá, ted pokud je platná. Potřeba je jen evidenčka. Pokud je to jinak, budu rád, když mne někdo opraví.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
DiamonD
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 17 led 14:58

Re: Ojeté auto z dovozu

Příspěvek od DiamonD »

Jenyk píše:Dovozní STK je potřeba? Žiju v domnění, že platí ta německá, ted pokud je platná. Potřeba je jen evidenčka. Pokud je to jinak, budu rád, když mne někdo opraví.
S tou evidenčkou máš asi pravdu, každopádně bohužel to nemá ani německou STK, takže platí to co jsem napsal :)
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Ojeté auto z dovozu

Příspěvek od GeneHawkins »

Jenyk píše:Dovozní STK je potřeba? Žiju v domnění, že platí ta německá, ted pokud je platná. Potřeba je jen evidenčka. Pokud je to jinak, budu rád, když mne někdo opraví.
Reálně to platí jen do čtyř let stáří vozidla...
Odpovědět