Nova robotnicka dodavka

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od abgx1 »

Zhanam nejaku dodavku, s dlzkou nieco okolo 5metrov, auto je urcene pre partiu elektrikarov...

Sucastne auto je dacia logan MCV 1.6 16v ,zacina byt mala... staci aby isli 4 ludia, a aj bez materialu sa za raz-dva zaplni do polky okien, a v tedy sa tam uz neda nic najst etc... tak isto dlhodoba spotreba okolo 10litrov nieje ziadne terno

Preto zhanam dodavku, s dlzkou okolo 5metrov, tie dlhsie 5,4metrove etc. nechcem, kvoli problematickemu pohybu po meste...

Poziadavky - Idealne 6 miestne prevedienie, Viac netreba
-Najazd 15-20k km rocne, vacsina po meste
-Dostatocne silny motor, kedze bude jazdit nonstop nalozene
-Aby to narozdiel od dacie bolo pouzitelne aj na dialnici pri 130-140kmh, kedze dacia pri 140 toci okolo 4500 rpm, co spolu s 0 odhlucnenim....
-V ramci moznosti spolahlive
-Spotreba idealne okolo 8litrov... pretoze ten logan s 50l nadrzou a 10l spotrebou je katastrofa, clovek sa citi jak keby tam mal dieru, tankovat kazdych 350-400km...
-Cena idealne okolo 25 000€, ked to bude o nieco viac nic sa nestane...
-Pozadujem zakladny komfort ako je radio, tempomat, manualna klima...

Co je k dispozicii
- VW Transporter - To auto je proste drahe, ano viem, za kvalitu sa plati, ale ked si tam da clovek zakladnu vybavu a 110kw motor tak je na 38 000€, a to sa mi zda uz vela na auto na dranie, ktore po roku bude doskriabane z vnutra aj vonku od kablov... Mozno by sa pod 30k dalo dostat s predvadzackou, ale tie su vsetky dlhy razvor, a to uz je moc velke a neohrabane, cize Transpoter asi nie
- Mercedes Vito - To iste co transporter

Cize v hre ostavaju
- Trio Reanult Traffic/Opel Vivaro/Fiat Scudo Tu sa bojim tych motorov, predsa len bude non-stop namahany, a tie 2 turba... Okrem toho co som cital tak aj spotreba v zatazi je dost nani

a najvacsi favorit
- Trio Citoren Jumpy/Peugeot Expert/Toyota Proace Toto auta sa mi najviac pozdavalo, konkretne v dlzke L2, palubovka sice nic moc, ale tak dacia tiez nema krajsiu

Z tychto by som asi bral Peugeot Expert, kedze sa mi zda ze ich predajna/personal je na tom asi najlepsie z tejto trojce,


Co na to hovorite vy? Je tu este nejake auto o ktorom neviem? Ako si na tom spolahlivostou tie Renaultacke a Peugeotacke motory? Co by ste zobrali?

Ako rychlo sa s nimi da jazdit s dodavkami po dialnici? vedia vytiahnut aspon 160? vydrzia tie auta aj viac ako 4 roky?
kosto
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 19 zář 17:54

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od kosto »

Jumpy/Expert/Proace su podla mna male a len nudzove riesenia (ak na ine nemas). Najlepsie bude Traffic/Vivaro.

Scudo je fajn ak to potrebujes pre dopravu ludi. Transporter/Vito su super ak ich potrebujes na dopravu ludi, ale na dopravu materialu zbytocne drahe.

S Trafficom mam skusenost len v starej generacii (nove som zatial len videl, ale nejazdil som s nimi). Scudo je vykonovo fajn. Vito/Transporter super, ale drahe. Jumper tiez vykonovo super. S Jumpy/Expert/Proace som nejazdil.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od abgx1 »

praveze na experte sa mi pozdava ze je o nieco menej mohutny ako trafic, hlavne kvoli parkovaniu pred bytovkou

cenovo su na tom cca rovnako

akurat co sa mi fakt nepaci su tie 1.6 Bi-Turbo motory,
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od oxik »

Tranzit je taky moc velkej? Letos jsem s ním najezdil fakt hodně i v chatových koloniích a naprosto v pohodě, před barákem mi parkuje týpek s dlouhým crafterem..stačí to mít trochu v ruce :ymhug:
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od M.Z. »

Koupil bych krátký Jumper, Boxer, Ducato, mají nejlepší cenovky a jsou uvnitř příjemně široké pro lidi i materiál.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od abgx1 »

Chlapci, keby to neparkovalo pred bytovkou tak vezmem kludne aj MAN TGM

nejde o to ze by som tu nezaparkovavl dlheho craftera, ale susedia by ma zjedli keby som toto urobil
uz tak tu nonstop od nas stoja minimalne 2 osobaky a nejaka ta dodavka... parknut k tomu aj nejakeho crarftera...

Transit je zase takmer o 7cm sirsi od experta
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od karelpipa »

Toyota Hi-ace
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od abgx1 »

ta sa uz nepredava, nahradila ju toyota proace ktora je totozna s expertom a jumpym
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od oxik »

Tak tourneo custom :D
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od abgx1 »

to je rovnako velke ako transit :) bol som ich pozriet


podaval som si urobit cenove ponuky, zajtra by ich mali poposielat, tak sa bude lepsie rozhodovat
Odpovědět