Nova robotnicka dodavka

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5470
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od M.Z. »

Měl by sis ujasnit priority, chceš auto vhodné na práci, nebo parkování před bytovkou? #-o
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1525
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od abgx1 »

No ako hranicne rozmery povazuje VW T4 s dlhym zazvorom

vsetky sucastne dodavky su vyrazne sirsie ako ten T4, avsak ten expert najmenej

mne v podstate ide o to aby to bolo o nieco vacsie od logana(aby sa tam dal napr. v pohode napratat paletovaci vozik) a zaroven co najmensie z vonku
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1525
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od abgx1 »

Dneska som tomu venoval cely den, a v podstate sa rozhodujem medzi Peugeotom expert a oplom vivaro

Peugeot ma imho lepsi motor, je uzsi(vyhoda), a velmi tichy, palubovka je cela "tvrda" ale ma dost odkladacich priestorov, podlaha je narozdie od oplu plastova...
Opel ma divne motory(Dvojte turbo), a ma krajsi interier, ale obavam sa ze riadiaca paka bude tlacit do kolena, a celkovo ma tie 1.6 biturbo velmi odradzaju

uvidime zajtra ked v maily pristanu cenove ponuky
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1525
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od abgx1 »

hlasim ze trio ford trafic vypadlo z vyberu, kvoli dvojtemu turbu

zaroven som sa bol pozriet na forda, a momentalne to je tak na 60% ford a 40% peugeot

u forda sa mi hlavne paci ze sa tam da dat v podstate vsetko na co je clovek zvyknuty z osobaku ako je adaptivny tempomat, automatocke svetla, vyhrievane celne sklo etc...

konkretne asi transit custom 2.0 130hp L1
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od řidičBOB »

Iveco Daily?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5470
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od M.Z. »

Velké nechce.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1525
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od abgx1 »

presne, uz z toho forda transita L1 by som zrezal, aby bol mensi...

Ford aj Peugeot poslali svoje ponuky

Peugeot Expert 2.0 HDI 110kw 370nm

Vybava:
Elektricky ovládané predné okná,kolesa 16 , Posuvne dvere na oboch stranach ,Centrálne uzamykanie na diaľkové ovládanie, 6miest, Plastová podlaha, Alarm, Manualna klima vyduchy iba v predu, spataky v elektrike, zadny parkovaci asistent, Audoradio 2repro, Kridlove dvere vzadu, tazne, Tempomat + obmedzovač rýchlosti,

Spolu za 26 600 s DPH


Ford Transit Custom combi 2.0 TDCi 96kw 385nm
Vybava:
Predne okna v elektrike, kolesa 16", Posuvne dvere na jednej strane, Centralne uzamykanie na dialkove, 9 miest, Gumena podlaha, Alarm, Manualna klima v predu aj zadu, Spataky v elektrike, Parkovaci asisten v predu aj v zadu, autoradio 4 repro, Kridlove dvere v zadu, tazne, adaptivny tempomat, kontrola jazdnych pruhov, automaticke dialkove svetla, vyhrievane celne sklo, zrkadla v elektrike, dazdovy senzor, elektronicka spyrala na dohrev,

za 28 300 s DPH


Asi je rozhodnute, ale este chcem toho forda vydiet nazivo
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od PeTr7650 »

resim stejny problem, vybiram dodavku vyhradne do mesta s moznosti vjezdu do podzemnich garazi. Fordy jsou vetsinou lepe vybavene a hlavne maji prepazku za ridicem rovnou, zatimco expert ji ma nepekne vykrojenou na ukor nakladoveho prostoru.
Ford ma tez mensi rozvor, coz nahrava obratnosti ve meste; Expert je zase kratsi a uzsi.
Jedine, co me odrazuje od Forda je jeho nedobra povest.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1525
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od abgx1 »

Prepazku neriesim, chcem auto bez prepazky, pretoze 3 miesta su malo, a obcas treba odviezt nieco vacsie ako OSB dosky alebo rebriky co by sa s prepazkou za 2. radom nedalo

s tymto sa praveze bude jazdit prevazne po meste, ale dost casto aj po dialnici...

Co ja viem tak transity maju praveze vo firmach spolu s transportermi dost dobru povest
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1525
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Nova robotnicka dodavka

Příspěvek od abgx1 »

akurat sme sa vratili z testovacej jazdy forda transita custom combi 2.0TDCi 130hp 385Nm

- auto relativne pohodlne,tiche, vzadu dost kratke sedaky, ale miesta na nohy kooooopa
- otacky na dialnici bez problemov, mozno az privelmi dlhe prevody, pri 110 a zaradenej 6tke sa motor triasol, musela tam byt 5tka, viac sa nedalo odskusat kedze na cesto bolo dost vela aut, a smykalo sa...
- na to ze ten motor ma tocivy moment jak lod som cakal ze to bude o dost pruznejsie, sedeli sme tam 5(spolu mozno 400kg), inak uplne prazdne auto, a islo to, ale trebalo na to tlacit, vytacanie motora k nicomu neviedlo, priplatok za 170koni bude nutnost
- nezavysle kurenie je nutnost, ani po 25km jazdy v -5 sa motor nedostal nad 70C, a v kabine bola stale zima


v podstate az na vykon a topenie splnalo vsetko co na pracovne auto treba, vykon sa snad poriesi 170hp motorom, a topenie nezavyslim kurenim
Odpovědět