Tahač koní

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Dendy
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: stř 06 bře 15:33

Tahač koní

Příspěvek od Dendy »

Podnikání se pomalu, ale zatím jistě rozjíždí a já už přemýšlím, jaké budu potřebovat za rok výdaje.

Aktuálně jsem začal polemizovat o autě. Bude to doslova tahač koní, který sem tam vytáhneme buď na akce nebo pro zákazníky. Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli benzín nebo naftu. Na jednu stranu mně láká krouťák naftového motoru. Na stranu druhou cesty budou max 10 000km/rok, ale zase dostatečně dlouhé (min. 60km na zátah). Nevím, jestli by v tomto případě naftový motor zbytečně netrpěl.

Co se podmínek týče, tak potřebuji následující.
Dostatečný výkon, aby utáhl přepravák na 2 koně - s mými cvalíky by to bylo kolem 2,5t na kouli.
4x4 - většinou do lehčího terénu, ale když zaprší, tak by byl problém.
(bohužel) automat - S autem bude jezdit i ženuška a ta si bohužel s fofrklackem moc nezadá. Jinak nemáte někdo zkušenosti, co říká automat na 2,5t vozíky? Nemají s tím problémy?
Cenu si představuji tak kolem 100-150 000 Kč. Nechci do toho zatím vkládat moc, musím expandovat na důležitějších místech a taky nečekám, že nám auto vydrží dlouho - max 3-4 roky a potom už snad bude na něco lepšího.

Když si to po sobě přečítám, tak mně hned napadá AMERIKA! **== , ale třeba mně nadchne i něco jiného, jen to neznám ;)
Jeep Grand Cherokee (nebude 4,7i V8 zbytečně moc výkonné a žravé?). Ještě mají i naftové motory, ale dá se jim věřit?
Chevrolet Traiblazer 4.2i
Mitsubishi Outlander 2.4i
Mitsubischi Pajero 3.0 V6

Bohužel v tomto segmentu aut jsem opravdu panic a zkušenosti mám jen od známého ze závodů a jeho Fordu F-150 2010 4.6 V8, který už je na mně i moc veliký, ale hlavně drahý.
https://t.me/pump_upp
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Tahač koní

Příspěvek od Stepan »

K tématu nemám nic, ale když jsem viděl, jaké problémy si řešil před pár měsící a jaké řešíš teď, nezbývá než pogratulovat ke změně a popřát hodně štěstí :ymapplause:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Tahač koní

Příspěvek od vonkreuz »

Mazda B2500/Ford Ranger má myslím 2500kg na kouli. Řešil to brácha, když měl nutkání koupit traktor a vlečku na práci na rodinných plantážích a nebo pickup s vyšší nosností + univerzální vozík.
Před čtvrt rokem byly na prodej, ale teď žádný nevidím.

Myslím, že některé diesely v Jeep-ech jsou od kvalitní italské firmy VM Motori.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Tahač koní

Příspěvek od oxik »

Cheero v plynu, docela si s ním ty motory rozumí, díly za babku, terénní prostupnost skvělá, dá se sehnat kousek s hezkou výbavou :) Jinak známý tahá koně za Scudem, sic v manuálu, ale jezdí s tím až na jih Francie a nestěžoval si
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3988
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Tahač koní

Příspěvek od HondaMan »

JGC 4.7 bude v daném rozpočtu asi ideál. A s 2,5t na kouli bude mít výkonu tak akorát. A pokud se bojíš spotřeby, tak v LPG je každý druhý...
Já bych koukal po Land Cruiserech, ale ty za 150 moc nebudou.
2.9T RWD
Dendy
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: stř 06 bře 15:33

Re: Tahač koní

Příspěvek od Dendy »

Stepan: Už mně nebavilo žít od výplaty k výplatě, tak jsem si udělal živnost jako vedlejšák. Sice dobrý zabiják času, že jsem snad nedělal nic jiného než pracoval, ale vydrželo mi to měsíc, než jsem zjistil, že za 3h denně jsem si vydělal stejně jako na 9h v práci. S prací jsem sekl a už jedu jenom na živnost. Kdybych nebyl posera, tak jsem to udělal už dávno a teď bych možná už byl někde jinde... No jo. Kdyby kdyby :). Samozřejmě je to všechno ještě v plínkách a chci růst. Taky to auto nechci kupovat teď, ale v horizontu 1/2 - 1 rok.

vonkreuz: Spíš se mi líbí kusy s jednotnou kabinou (ne pickupy).

oxik, HondaMan: To Cherokee bude asi taková jistá klasika :).

oxik: No Scudo nevypadá jako vhodné to terénu :D.

Co se paliva týče, tak tedy vybírat benzín + LPG? Mám zažité ještě od otce, že nafta trpí při krátkých trasách nebo když dlouho stojí, no jak je tomu dnes netuším. Taky u těchto aut určitě bude rozhodovat, jak se k nim kdo staral.
https://t.me/pump_upp
Uživatelský avatar
speleo
Pan Řidič
Příspěvky: 213
Registrován: stř 16 úno 10:41

Re: Tahač koní

Příspěvek od speleo »

Já bych koupil Toyotu Land Cruiser 4.0D V8 a nazdar :)
Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Tahač koní

Příspěvek od Stepan »

Kvůli 10kkm ročně se nevyplatí držet nad sebou strašáka v podobě nákladných oprav dieselového agregátu...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
speleo
Pan Řidič
Příspěvky: 213
Registrován: stř 16 úno 10:41

Re: Tahač koní

Příspěvek od speleo »

Vzhledem k tomu, že se benzínový Cruiser tuším do evropy nedováží, tak to bude problém :D
Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
Hurec
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: úte 25 říj 15:45

Re: Tahač koní

Příspěvek od Hurec »

Cus nevim odkud ses , tez sem tam taham par tezsich veci. Ted jsem si auta pujcoval , ale chci to zmenit.
Byl jsem u znameho co jezdi s jeep xj samozrejme benzin V8 v LPG. Ten zatah , zvukovy projev , projeti v terenu , respekt na cestach (zadna ochcavka se na tebe nelepi a kdyz na dalnici se k nekomu priblizis tak okamzite uhne)
Taha stim auta a bez problemu. Je spokojen. Servis a ND jezdi do Polska (mame to par km) tam vse za babku a vyber o dost vetsi nez v CR.
Tez uvazuji o jeepu... Stim autem nic neresis , cesty , diry , parkovani , respekt , bezpecnost. V LPG spotreba 13-20l , podle stylu jizdy a kde jezdis.
Odpovědět