Volvo S80, Superb, Honda CRV

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
maxmilian
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: pát 30 zář 09:05

Re: Volvo S80, Superb, Honda CRV

Příspěvek od maxmilian »

V autě budu vozit děti a bude s ním jezdit manželka. Jezdí s ním většinou v týdnu žena do práce. V létě s ním jezdíme do Itálie a v zimě u nás na hory,ale to máme od nás 20km. Potřebuji spolehlivé auto,abych do něj nemusel moc investovat. V Peogeotu se mi rozbilo snad všechno,co mohlo.Naposledy z motoru vyletěla ojnice,prý to v servisu ještě neviděli. Teď je peugeot před výměnou motoru. Chci ho prodat. Mám ho něco přes 3roky a nejsem v klidu. Na nové auto nemám, mé investice jsou omezené a chci si ho nechat přitánout. Chtěl bych,aby mi auto vydrželo alespoň let s běžnou údržbou. A bych dojel.
maxmilian
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: pát 30 zář 09:05

Re: Volvo S80, Superb, Honda CRV

Příspěvek od maxmilian »

maxmilian píše:V autě budu vozit děti a bude s ním jezdit manželka. Jezdí s ním většinou v týdnu žena do práce. V létě s ním jezdíme do Itálie a v zimě u nás na hory,ale to máme od nás 20km. Potřebuji spolehlivé auto,abych do něj nemusel moc investovat. V Peogeotu se mi rozbilo snad všechno,co mohlo.Naposledy z motoru vyletěla ojnice,prý to v servisu ještě neviděli. Teď je peugeot před výměnou motoru. Chci ho prodat. Mám ho něco přes 3roky a nejsem v klidu. Na nové auto nemám, mé investice jsou omezené a chci si ho nechat přitánout. Chtěl bych,aby mi auto vydrželo alespoň 5let s běžnou údržbou. A bych dojel.
V loni jsem s ním zůstal viset v Rakousku, tekl mi pořád olej, měnili min pak celé vstřiky,letos mi auto nejelo v Alpách skoro ani z kopce.... pokaždé mě v servise nějak ukecají, že už je vyměněné to a tohle, že už mi auto vydrží a za půl roku zase slyším, že se tam něco pokazilo, co ještě nikde jinde neviděli.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5454
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Volvo S80, Superb, Honda CRV

Příspěvek od Stepan »

řidičBOB píše:Já korejce párkrát řídil, mám prolezlé celé Nošovice a vcelku dobré informace ohledně potencionálního servisu...děkuji, ale to fakt raději toho Fiata :-)
Nedávno jsem potřeboval na svém, 10 let starém korejci, vyměnit pár věcí. Ne úplnej spotřebák, ale zároveň nic závažného, popraskaly poziční světla a nedržela pořádně ruční brzda. V autorizáku, kam auto jezdilo 9 let a 2 měsíce před tím, než jsem ho dostal já mi dali měsíční čekací lhůtu a "no s tím se bude mechanik srát minimálně 4 hodiny". V neautorizáku se semnou odmítli bavit hned po tom, co zjistili, že to není koncern (asi mají jiný světla a dráty od ručky). Hrůza a děs ~x( Výměna uraženého zpětného zrcátka podobná historie, navíc při pohledu do ceníku originálních náhradních dílů se o mě pokoušely mdloby.
Oproti tomu servis Felicie bylo jiný kafe :-bd
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
maxmilian
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: pát 30 zář 09:05

Re: Volvo S80, Superb, Honda CRV

Příspěvek od maxmilian »

Tak jsem získal kontakt na jednoho maníka, co vozí auta a Volvo mi nerozmlouval, že prý je spolehlivý, ale je problém s ND, těžko se shánějí. Rozmlouval mi Superba a Volkswagena, že prý jsou poruchový a prý má dobré zkušenosti s vozy Honda, Mazda a Toyota.
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Volvo S80, Superb, Honda CRV

Příspěvek od janjan »

řidičBOB píše:Já korejce párkrát řídil, mám prolezlé celé Nošovice a vcelku dobré informace ohledně potencionálního servisu...děkuji, ale to fakt raději toho Fiata :-)
A v nošovicích ses dozvěděl o servisu co? Tam servis rozhodně nikoho nezajímá a jako v každé fabrice i tam kolujou jen teorie přitažené za vlasy nebo dílčí rádoby nedostatky vytažené z kontextu. Kde dál jsi čerpal info? O všech dealerů jedné korejské značky? Asi těžko, že jo? :)

Já jsem dělal pro importéra, který už o servisu nějaká data má a mohu s klidným svědomím říct, že tyhle nekonečné výkřiky do tmy ohledně korejských aut jsou mimo mísu.

Netvrdím, že korejský auta jsou bůhvíco, ale většina lidi hodnotí na základě přemotaných pohádek z doslechu od "známých", kteří s tím ani žádnou zkušenost nemají. Jinak si tohle nedokážu vysvětlit, protože čísla říkají pravý opak...
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: Volvo S80, Superb, Honda CRV

Příspěvek od francis »

Ja mam bohate zkusenosti se servisy hnujdaj, neni to zadna slava, spis pekna pohroma.
Ale je potreba to brat pozitivne, diky tomu jsem si zacal dodavat vlastni dily a dukladne si kontrolovat odvedenou praci. V konecnym dusledku usetrim za dily a snad nekdy najdu autoservis, kde budou makat podle mych predstav - to se zatim nestalo
Mirek
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Volvo S80, Superb, Honda CRV

Příspěvek od zdeny »

Chceš li se v noci budit hrůzou, kup si JAKÝKOLIV vůz vyšší střednía a vyšší třídy. Pořizovací cena se promítne do servisu ojetiny jako se odráží měsíc za jasné noci na hladině jezera. Vovlo S80 je vyšší střední na pomezi vyšší třídy s PC přes milion Kč, navíc od značky jejíž kredit klesá každou hodinu a kvalita letí rapdině dolů, to ti potrvdí každý, kdo nějaké Volvo kdy měl. S80 ej vlajkový sedan, takže drahý je i vzduch do pneumatik. Superb je to samé, jen Made by Skoda never. Koukáš po limizínách za drahé opěníze a řešíš rozpočet?
Vidíš, já ti naopak poradím - běž si projet něo japonského (ne korejského) a přečti se nějaké z for, které se zabývají japonskými auty. Nenapsal sji, kolik chceš uvolnit peněz. To je dost zásadní. Naštěstí jis neuvedl do sezanmu aut Audi, BMW a MB a to ti chválím. Jezdíš na hory? Jezdíš po městě, Jsi závodník? Pokus se na tyto dotazy zodpovědět. tebou zmíněná Honda CR-V by byla naopak jmoje prvnbí volba, hledal bych vůz jen s pohonem předních kol, protože skutečně pohon 4x4 u CR-V nebyl 100%. Zbytek auta je ovšem jednoznačný. Léty proveřený atmosferický 2litr s malou spotřebou (ano, mrkni se na www.spritmonitor.de), pohodlí,m proslulá spolehlivost, rozvody opavdu řetězem, co je "na věky" (ne jako u škodofky), vysoké pohodlí, díly seženeš kdekoliv od dílů typu Auto kelly až po Nipparts Japan. Naštěstí, CRV je vychytaný model a ntrpí na žádné chronické vady, nakonec tento dvoulitr se dával do řady aut po dlouhá léta s modifiakcemi se dává dodnes do nových CRV. Nehnije, to jen pro ty, co tvrdí, že japonci hnijí. Hnijí jen Mazdy a stoletý kafky. Pokud nezávodíš, tak výkon motoru přes 100kW bohatě dostačuje a spotřeba bude kolem 7-8/100.
Cena bude kolem 200 tisíc a bude to auto jak lusk. Za 200 kupíš vymazlený SUbaru legacy nebo Outback s osvědčenou a vychatnou technikou, co najezdí fůru km. Servis tě nezruinuje, protože subaristi mají "své" mechaniky a ceny jsou o galaxie let jinde, než u Subaru sítí. Jsem ochoten o tom s tebou podiskutovat přes mail či SZ, prožoe tady s vděku nedočkáš a subaru tu je na indexu, ale to je takový kolorit některých zdejší chytrolínůa rádoby machrů. Já měl subaru tři a vím svý. Kdyby to byly blbý auta, proč bych je kupoval. Ostatně o japoncích ti ohu říct dost i o jiných značkách. Napiš, rád sdělím osobní zkušenosti. Co ti ale vymluvím, je jakákoliv jiná modelová řada od škodofky, než octavia I-II s motorem 1,6i 75kW. Zbytek je na mrzutosti, včetně 1,8T.

Japoncům zdar!
maxmilian
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: pát 30 zář 09:05

Re: Volvo S80, Superb, Honda CRV

Příspěvek od maxmilian »

Děkuji za tip, Subaru Legacy nevypadá vůbec špatně :-)! Budeme to doma muset prokonzultovat a hlavně se na něj podívat naživo. Jinak se nám líbí ta Honda CR-V a dneska mi volala manželka, že někde viděla Mazdu 6 a je moc pěkná....už aby jsme něco koupili.... jinak mám omezené finanční možnosti, max. do těch 200tis.
exirext
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 30 zář 13:46

Re: Volvo S80, Superb, Honda CRV

Příspěvek od exirext »

Prípadne ten Accord, ktorý by mal aj menej hniť ako Mazdy.
2011 Ford Focus 1.6EB 110kW
Titanium (Candy Red)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo S80, Superb, Honda CRV

Příspěvek od řidičBOB »

janjan píše:
řidičBOB píše:Já korejce párkrát řídil, mám prolezlé celé Nošovice a vcelku dobré informace ohledně potencionálního servisu...děkuji, ale to fakt raději toho Fiata :-)
A v nošovicích ses dozvěděl o servisu co? Tam servis rozhodně nikoho nezajímá a jako v každé fabrice i tam kolujou jen teorie přitažené za vlasy nebo dílčí rádoby nedostatky vytažené z kontextu. Kde dál jsi čerpal info? O všech dealerů jedné korejské značky? Asi těžko, že jo? :)
Chlapče - až se naučíš chápat psaný text, tak se přijď o něčem bavit. Nikde jsem totiž nenapsal, že servisní informace mám z Nošovic. Napsal jsem, že je mám prolezlé a že mám informace také ohledně servisu.
Že jsi pracoval pro import, to ti dává nějaké povolení k tomu, aby shazoval názory ostatních způsobem, který jsi tady předvedl? Chápu, že jsi pracoval pro import a proto sis osvojil styl komunikace imbecila Vošického.
Mimo mísu jsi evidentně ty.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět