Chevrolet vs Alfa

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Mykerina
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 27 črc 19:01

Chevrolet vs Alfa

Příspěvek od Mykerina »

Dobry den
Muze me někdo poradit prosim?? Váhám mezi koupi Alfa Romeo 156SW 1.9JTDr.2006 spotřeba 5.4l na 100km rok 2006 dovoz po 1.Majitelce Limitovana EDICE Desing GIUGIARO, cca 168tis.km, a Chevroletem Lacetti 1,6 r.2007,110 000 km
Palivo:benzín,Objem motoru: 1 598 ccm,Výkon: 80 kW (109 PS)
Emisní norma: plní 'EURO IV'. Cenově ty auta vyjdou na korunu presne, a obe jsou velké s velkým kufrem, ale potrebuju spolehlivé auto na dlouhé cesty. Poradí mi někdo prosim??
ninko
Autoškolák
Příspěvky: 47
Registrován: pát 14 čer 09:50

Re: Chevrolet vs Alfa

Příspěvek od ninko »

chevrolet, taliani sa seru....
thesis, c3, bravo
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Chevrolet vs Alfa

Příspěvek od beaumont »

To jsou úplně jiné světy.

Alfa je sportovní prémiovka, ve své době na špičce techniky, perfektně nastavený podvozek a řízení, dá se s ní jezdit i velmi ostře a to auto funguje. Diesel 1.9 je výborný, dobře jede a je spolehlivý, ale pořád je to komplikovaný moderní diesel. Alfa bude oproti Chevroletu náročnější na údržbu a servis, má dražší díly (i když ani zdaleka ne tak drahé jako třeba BMW, Audi nebo Mercedes) a ne každý mechanik ji umí opravit. Při slušném zacházení a údržbě je 156 slušně spolehlivé auto, občas můžou zlobit elektrické drobnosti. Vyhnout se havarovaným kusům.

Chevrolet je laciný low-cost, postavený tak aby nějak jezdil a moc to nestálo. Podvozkem, řízením, brzdami a vším co souvisí s jízdou zaostává za Alfou ne o třídu, ale o čtyři třídy. Na jakékoliv rychlejší ježdění je zcela nepoužitelný a komfort taky není nic extra. Na druhou stranu bude prostornější a náklady na údržbu a servis té primitivní techniky budou mnohem nižší než u Alfy, opraví to i Franta v JZD. Jednoduchý benzínový motor se nikdy neporouchá, ale taky moc nepojede. Alfa 1.9 JTD je proti tomu absolutní závoďák.

Alfa je jako drahé luxusní hovězí na steak, na které ale potřebuješ dobrou pánev a musíš ho umět udělat. Chevrolet je hotová levná sekaná v okénku na nádraží, kterou si prostě koupíš a sníš.

Pokud se ptáš vážně, asi nedokážeš příliš ocenit to, co Ti ta Alfa dokáže nabídnout navíc. Ber Chevrolet, ušetříš.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Chevrolet vs Alfa

Příspěvek od vonkreuz »

@ beaumont - :ymapplause: Dobře vystižené.
@ Mykerina - jdi např. na autokelly.cz a podívej se kolik stojí spotřební materiál u obou aut od normálních výrobcu náhradních dílu - brzd. kotouče, destičky, u Alfy přední spodní a horní ramena, rozvody a podobně) a řekni si, zda na to máš, abys to rozumně uservisoval. Myslím tím např. Meyle, Delphi, TRW, Bosch, ne Strachline.
Dneska jsem si dovezl Alfu z lázní u Carsch-auto a nechal jsem tam nemalé peníze a to byl všechno vlastně spotřební materiál, který jsem nechal vyměnit, aby nenastala spirála, kdy jedna chybná věc poškozuje další, zatím zdravou součástku. Alfa je krásná a vášnivá milenka která umí potěšit a zahřát, ale také něco vyžaduje nazpátek od tebe...
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: Chevrolet vs Alfa

Příspěvek od lupo222 »

Já bych bral alfu.
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
tomyx
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: pon 08 srp 11:31

Re: Chevrolet vs Alfa

Příspěvek od tomyx »

Vím, že téma je starší, třeba info pomůže někomu jinému.
Pozitiva byly řečeny výše, já zmíním spíše negativa.
Alfa opravdu nemá velký kufr, na to pozor, oproti Lacetti tam lze naložit tak polovičku věcí.
Chevrolet Lacetti je těžké a neohrabané, navíc v kombíku bude ještě horší. benzín 1,6 je na jízdy kolem komína OK, ale na dlouhé cesty určitě ne! Když už tak alespoň 1,8 nebo 2,0 + dát do LPG. Pak to i trochu jede a nemusí se pořád řadit, ale hlavně spotřeba není tak vysoká.
Kdokoli, kdo má trochu rád auta a řízení se oběma auty sveze, musí jednoznačně zvolit Alfu před humpoláckým a opravdu jednoduchým Chevroletem. Jen dodám, že ty Chevroletí motory, přestože jsou jednoduché, nejsou zase tak bezproblémové.
Odpovědět