Nové auto do 500 000

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Spalenegumy
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: ned 29 kvě 15:03

Nové auto do 500 000

Příspěvek od Spalenegumy »

Zdravím,
s přítelkyní se pomalu poohlížíme po novém autě, cenově do 500 tis. což je strop. Z mé strany je podmínka benzín a xenony/LED (často jezdím noci). Momentálně máme golf a předtím jsme měli A3, chtěli by jsme něco podobné vělikosti, bohatě nám to stačí, kombi nepotřebujeme, nechce se mi vozit v kufru spoustu vzduchu. Přítelkyně kvůli problémům s koleny mě ukecává do kategorie crossoverů/SUV a i mě se líbí a vyšší posez mi vyhovuje.
Takže pro mě jsou aktuální favoriti ASX/ vitara v 1.6. Nepotřebuji 4x4, do lesa mám jiné auto a zimy se i bez něj dají zvládnout. Takže se chci zeptat na vaše názory na tyto auta, popř co jiného byste doporučili. Napadla mě ještě CX3 ale co jsem četl a viděl tak velikostně je to dost malé. A ještě podotýkám že se mi moc nechce jít do nějakých malých oturbených benzínových motorků, neříkám že jsou špatné, jen se jich bojím z důvodů že si chceme auto nechat na dělší dobu.
Díky za vaše rady, popř. poznámky.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Nové auto do 500 000

Příspěvek od ctrl_j »

Yeti Fresh s „podtaktovanou“ 1.4 TSI na 92 kW, bixenonem a vlezes se presne do 500k.
V Golfu a A3 byl motor jakej ze nechces nizkoobjemove TSI?

Jinak:
Suzuki Vitara vs Mitsubish ASX http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php?f=12&t=3113
vyber mitsu vs suzi http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php?f=9&t=3660
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Spalenegumy
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: ned 29 kvě 15:03

Re: Nové auto do 500 000

Příspěvek od Spalenegumy »

Golf 1.6 a audi 1.8T, spíš myslím ty 1.2 a 1.4, známí s nima nemají zrovna nejlepší zkušenosti a to většinou mají auto od novoty s tím že se o ně dobře starali a stejně se to začlo ku*vit ... :D Bojím se dost těch "bezúdržbových" řetězů kterými tak proslulý, nevím jak je to u těch novějších motorů, to bych kecal... Ale prostě celkově mám strach z cen oprav u turbomotorů a jejich životností....
Golf měl něco přes 350K a šlapal jak hodinky ... U audi se po 180K začlo srát nějak moc věcí :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto do 500 000

Příspěvek od řidičBOB »

Nové motory 1.2 a 1.4TSI mejí již řemen.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Nové auto do 500 000

Příspěvek od ctrl_j »

1.4 TSI EA211 je remenovy motor s predepsanou vymenou. Bezudrzbove znamena, ze po dobu planovane zivotnosti neni nutne menit, ale neznamenta to, ze je to navzdy. Tzn. retez proste nutny menit je.
Stejne jako kazdy rozumny clovek meni olej max. v 15 tis. km a ne long-life 30 tis., tak totez je nutno praktikovat i u jinych veci a ne slepe verit servisni knizce.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět