7 místné rodinné auto

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
loupacek
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 25 říj 11:50

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od loupacek »

x2005 píše:Peugeot Partner nebo Cirtoen Berlingo se dělají i jako "polidštěné dodávky". Nedávno jsem někoho potkal, kdo si pořídil Peugeot Partner, protože na lavici v druhé řadě dá tři dětské sedačky vedle sebe.
ještě by si šlo počkat na nový Spacetourer od Citroenu, místy by byl vyhovující.. otázka je, kdy dorazí na Český trh
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 246
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od budik »

Pokud se zakladatel vlákna rozhoduje mezi novou 5008 a mírně jetou Alhambrou, tak nový Spacetourer/Traveller je úplně mimo limit, a taky je to o třídu jinde než Berlingo/Partner. K mání má být až na podzim, zatím jsou známé ceny ve Francii - a ty jsou sebevědomé, až mě překvapilo jak blízko MB V.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od x2005 »

To máš naprostou pravdu. Ale taky to vypadá, že tazatel nevím úplně přesně co chce. Základ jsou tři místa pro stři sedačky vzadu. A pak možná aby to moc nestálo...... Tak proto nabídka Berlinga. Jinak univerzální odpověď pro nové auto je: 1) Sharan/Alhambra nebo 2) Galaxy/S-Max.
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 246
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od budik »

x2005: to byla reakce na loupacka a jeho návrh Spacetoureru. Berlingo může být zajímavá levnější alternativa k menším mpv (5008, zafira atd.), když stačí 5 míst. Jinak můj pohled na věc je takový, že mpv vč. těch větších sharan/alhambra a galaxy/s-max považuji v zásadě za pětimístná auta, 6+7.místo je max. tak na rozvoz po městě. Pokud bych měl pravidelně vozit víc jak 5 lidí, neuvažoval bych o ničem jiném, než o osobní dodávce.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od x2005 »

Ano, Sharan/Alhambra je buď 5 lidí + bagáž nebo 7 lidí bez zavazadel. Já jsem sám jeden čas uvažoval o 7mi místé Alhambře (v benzínu), ale nakonec jsem nenašel reálné využití, kdy pojede 7 lidí bez zavazadel a zrušil to.


Z ostatních alternativ je formálně 7mi místý třeba Peugeot 5008 a Peugeot 4007. Tím ale netvrdím, že to někomu doporučuji koupit......
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od lampa »

Jetej Voyager.
gattsu
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: stř 15 úno 16:18

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od gattsu »

řidičBOB píše:...silná kamna 200kmh nee...
Tak moje silná kamna 200 kmh na autobahnu pohoda.
Ale v teto rychlosti i kdyz jedu na 18- ach bych spis bral 19 ky a snizit podvozek. Ale za to nepohodli na nasich cestach mi to nestoji za to.

Jinak komfortní jizda 160-180 na 18+ DCC.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od řidičBOB »

Hele, Sharana 125kW jsem měl. Takže představu o dynamice mám dobrou.
Ve verzi 135kW jsem odjel cca 1000km. Vmax to má 215 a hrabe se to na ní hodně dlouho. Takže 200 pohoda fakt není ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5475
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od M.Z. »

Když bude stát na plynu, tak to v pohodě pojede :D
Já nevím, ale mě se jeví optimum u MPV do 160. Pak to žere jak prokopnuté a časová úspora mizivá.
Párkrát jsem si maximálku zkusil, ale dlouhodobě bych tak nejezdil, nehledě na to, že by motor asi brzo umřel.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
gattsu
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: stř 15 úno 16:18

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od gattsu »

Jezdím tak pořád. I s ocktavkou jsem takhle jezdil i se superbem a to jsem hnal jeste vic. Kazde auto 300 000 km a furt to jezdí dál spolehlive.
Je pravda ze to žere ( u sharana) pak moc ale tech 160-180 na nemecke dalnici cestovni rychlost.
Odpovědět