7 místné rodinné auto

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
nitram
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: stř 30 bře 13:20

7 místné rodinné auto

Příspěvek od nitram »

Ahoj všem,
už nějakou dobu řeším otázku jaké 7 místné auto vybrat. V autech se moc nevyznám a z jedné strany slyším tohle ber, tohle neber, ale vím, že jsou to subjektivní názory.
V současné době se rozhoduji mezi Seat Alhambra (Sharan mi přijde zbytečně dražší za to samé), Ford Galaxy a nebo z menších Peugeot 5008 či VW Touran. Co si o nich myslíte?
Další dilema je zda je lepší koupit třebas novou 5008 či trochu jetou (do 30 tis.) Alhambru?
A nebo vzít v klidu auto co má najeto 150 tis. a ušetřené peníze mít na opravy?
Ohledně požadavků....můj nájezd bude cca 15- 20 tis ročně , pokud bych jezdil i do práce (tj. cca 30 km jedna cesta) tak by to bylo 25-30. Takže na hraně zda diesel či benzín, jen nevím zda toto auto s benzínem je reálné vzhledem ke spotřebě....
Takže zatím koukám na diesel 2,0 či 1,6.
A má někdo zkušenost kdž se koupí např. v německu auto ještě v záruce, zda se dá záruka řešit v čr v autorizovaném servise?
díky za názory
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od řidičBOB »

...jedno nebourané, první majitel a se serviskou, bude asi k dispozici ze včerejší nehodě na D5 :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
rofek
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 03 říj 07:26

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od rofek »

Ak to ma byt plnohodnotne 7-miestny vehikl, tak iba alhambra alebo galaxy. Ak to bude skor 5+2, tak najlepsi priestor a kvalitu (interier+jazdne vlastnosti) ma S-max. Fordy maju nevyhodu v tom, ze nemaju posuvne dvere...
pazout 5k8 je iba prifuknuty kompakt, v jeho triede a cene je lepsia volba napr. zafira http://www.auto.cz/test-srovnavaci-test ... -hdi-84855
duratec_he-&-sigma_163kw-i4-32v_retaz-&-remen_sedan-&-hatch_moondust-&-blazer_2008-&-11
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od x2005 »

Rozumná volba je Sharan/Alhambra, což je téměř identické auto s jiným logem. Seat stále nabízí benzínovou variantu 1.4TSI/1.4TSI-DSG/2.0TSI-DSG.
nitram
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: stř 30 bře 13:20

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od nitram »

zafira nemá homologaci pro dítě na prostřední zadní sedadlo...takže ta ne
- zatím potřebuji 5 plnohodnotných sedadel, ty dvě navíc jsou zatím rezerva
- není benzín 1,4 moc slabý a moc žravý pro takové auto?
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od oxik »

Já byl překvapenej, kolik místa je ve třetí řadě u Galaxyho, naprosto v pohodě bych ta zvládl delší cestu..
Uživatelský avatar
opc
Autoškolák
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 02 dub 08:59

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od opc »

Nevím v jaké sestavě chceš jezdit, ale dej si pozor na pár věcí:
  • ne do každého sedmimístného auta se vejdou do druhé řady tři dětské sedačky vedle sebe
  • sedačky ve třetí řadě bývají u některých aut nouzovky nepoužitelné na normální cestování
  • při použití třetí řady u některých aut už nezbývá místo v kufru
  • skvělé jsou šoupací dveře vzadu
Z nových aut má všechno tohle v pořádku Sharan/Alhambra nebo potom nějaké ty civilní verze dodávek typu Multivan apod. Moje žena kvůli důvodům výše jezdí pořád starým Peugeotem 807 a nechce se ho zbavit. Škoda, že 807 nemá skutečného nástupce.
OPC
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od x2005 »

Třetí řada sedadel je i v autě typu Sharan/Alhambra kompromisní. A to Sharan/Alhambra je relativně velké auto. Po vztyčení třetí řady sedadel zbyde zavazadlový prostor o velikosti cca 150 litů. Takže buď vezu 7 lidí bez zavazadel (takže třeba vozím svatebčany na obřad a oslavu) nebo vezu 5 lidí a bagáž. Z toho mě vychází, že je lepší mít 5ti místnou verzi Sharan/Alhambra, která má hlubší zavazadlový prostor, protože reální využitelnost 7mi místné plně obsazené verze je velmi diskutabilní.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od x2005 »

nitram píše:- není benzín 1,4 moc slabý a moc žravý pro takové auto?
Měl jsem kdysi půjčenou Alhambru 1.4TSI 6MT holotalajn v předfacelift verzi. Myslel jsem, že to bude zdechlina, ale na městské a příměstské klidné ježdění s dětmi na kroužky a do školy/školy to bylo překvapivě příjemné. Cena o cca 200 tisíc nižší než adekvátní kamna a ticho na palubě. Lze s tím jet v pohodě i na dálnici v rámci limitů (do +20). Samozřejmě spotřeba roste s rychlostí a vy vyšších rychlostech to moc neakceleruje. Na cihlu na podlaze to po dálnici jede cca 190 tacho, ale to není akusticky ani ekonomicky komfortní. Celkově je to překvapivě použitelné. Pokud očekáváš cestování 200kmh, musíš zvolit silný kamna (který to reálně budou sotva dávat) nebo 2.0TSI (který tě při 200kmh na dálnici bude ničit výslednou spotřebou). Otázka je, kolik je rozpočet a zda to má být nový, roční nebo ojetý.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: 7 místné rodinné auto

Příspěvek od řidičBOB »

...silná kamna 200kmh nee...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět