MINI

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

MINI

Příspěvek od Bully »

Muzete mne nekdo poradit s MINI? Zena se do nej zamilovala a vypada to, ze ho opravdu chce :) Divam se na ojetiny, daji se sehnat treba i moc pekne kousky s motorizaci 1,6 benzin, 90 kW, r.v. 2011-2012 se smesnymi 10-20 tkm uz okolo 12 tis. €.
Vubec nemam o tehle znacce prehled, jak je to konkretne s timhle motorem? Co spolehlivost obecne, jak je na tom ev. s korozi po letech? Na co si davat pri koupi vylozene pozor? Diky za jakekoli vase postrehy a zkusenosti.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: MINI

Příspěvek od M.Z. »

K Mini pasuje nejlépe verze S, ideálně JCW. Atmosférické motory byly celkem v pohodě, ale trpěly na kazivost 5st manuálů.
U provedení turbo, je třeba zkontrolovat servisní historii, jestli byly provedeny technické úpravy zejména na napínáku řemene rozvodů. Ten uměl poslat THP motor do kytek.
Jinak je jízda samozřejmě parádní, ale pro ty, co to umí ocenit.
Když jsme prodávali naše kompresorové S r.v.2003 přišel borec, chtěl to pro svou holku. Jemu se hrozně líbilo, ale holčina řekla jako důvod nezájmu, je to malé :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: MINI

Příspěvek od Bully »

Diky. Pro zenu a jeji jezdeni prichazi v uvahu asi jenom prave ta motorizace N/A benzin 1,6 (BMW/PSA), 122 k., 160 Nm, 6-stup. manual. Velikost ani sportovnost neresime, na to mame jeste 2 jina auta.
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: MINI

Příspěvek od Bully »

Tak MINI je od vcerejska doma, zena si splnila svuj sen :) Ten, na ktery jsme se divali od sameho zacatku, 350 km daleko v Nemecku. NA 1,6 edit- 122 k., proste 90 kW. Zaver 2011. 1 majitel(ka), 11 tkm- auto je jak nove. Normalne se libi i mne :D

Obrázek
Naposledy upravil(a) Bully dne ned 20 bře 20:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: MINI

Příspěvek od pavproch »

Hezky! Congrats
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
lambdamen
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 03 bře 08:10

Re: MINI

Příspěvek od lambdamen »

Dobrá koupě. Měl jsem 2012 Cooper S a doporučuji měnit olej nejpozději po 15 tisících kilometrech. Jinak bezproblémovej a supr motor. i těch 130k neni v tak malym autě špatnejch.
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: MINI

Příspěvek od d1.8t »

Bully píše:Tak MINI je od vcerejska doma, zena si splnila svuj sen :) Ten, na ktery jsme se divali od sameho zacatku, 350 km daleko v Nemecku. NA 1,6 edit- 122 k., proste 90 kW. Zaver 2011. 1 majitel(ka), 11 tkm- auto je jak nove. Normalne se libi i mne :D

Obrázek
Jak to jezdí s tou atmo jednašestkou? Koukal jsem na kvalty a první 4 jsou docela krátký, tak by to asi nemuselo být uplně utrápený.
RWD
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: MINI

Příspěvek od honziss »

d1.8t píše:
Bully píše:Tak MINI je od vcerejska doma, zena si splnila svuj sen :) Ten, na ktery jsme se divali od sameho zacatku, 350 km daleko v Nemecku. NA 1,6 edit- 122 k., proste 90 kW. Zaver 2011. 1 majitel(ka), 11 tkm- auto je jak nove. Normalne se libi i mne :D

Obrázek
Jak to jezdí s tou atmo jednašestkou? Koukal jsem na kvalty a první 4 jsou docela krátký, tak by to asi nemuselo být uplně utrápený.
Ja mel 116i s tim stejnym motorem, ktery je tezsi, ale melo celkem kratky kvalty a mrtvola to rozhodne nebyla.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: MINI

Příspěvek od d1.8t »

Mrtvola to bude každopádně, jen při dostatečně krátkých kvaltech a rozumným průběhu výkonu by aspoň mohla být radostná.

Dneska jsem projel předchozí generaci 1.6i 85kw a bylo to docela dobrý, musí se na tom stát jak na rejči, ale pak to jede uspokojivě.
RWD
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI

Příspěvek od 970ka »

Ten hafan je rozcápnutej ,jako ten miník. :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Odpovědět