dovoz z CH

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
lampaa
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 10 čer 12:25

dovoz z CH

Příspěvek od lampaa »

Dobrý den,
chci si dovézt auto ze Švýcarska, ale potřebuji poradit co všechno a kde je třeba tam (v CH) vyřídit.

Zkoumal jsem, jak je to s více jak 8let starým autem, to již není problém pokud má evropskou homologaci, což u audi předpokládám nebude problém. Dále sem zkoumal clo a dph - vyčetl jsem, že pokud je auto ojeté a cenou do 6000eur tak se neplatí clo a ani dph, jakožto neplátce fyzická osoba. Může mi někdo potvrdit tyto informace?
Švýcarsko sice neni v EU, ale je ve společenství EHS a pro takové účely se bere jakoby v EU bylo.
Dále, jak to udělat s převozem, když by mělo auto jet po vlastní ose, kde vyřídit spz apod. a kolik by to stálo? Jde to třeba v čr uř a je to levnější? Na hranicích asi jen projet a tradá? S autem na vleku bych se asi trochu obával že budou zvědavější, ale pořád by se nemělo nic platit ne? Pak vyřízení dokladů v čr, co všechno se musí udělat, dovozová evidenčka, jít na úřad a pak klasickou stk jsem četl , že je levnější asi o 1000kč, stále to funguje tak? Ekovýpalnému se za euro tři asi nevyhnu, že? To je asi tak vše, co mě teď napadá, že bych potřeboval objasnit.
Děkuji, s pozdravem Audin
Odpovědět