První auto pro studenta do 50k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Heda
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: ned 20 zář 23:42

Re: První auto pro studenta do 50k

Příspěvek od Heda »

Na tom focusu mě vadí jen jedna věc, která se ale může časem změnit a stejně není nijak zásadní. A tou je to že co jsem se tak díval, tak se blbě shání ve třídveřové variantě, ve které vypadá úžasně.. A oproti civicu mi přijdou focusy levnější a krapet mladší. Na druhou stranu, i přes nižší stáří auta mívají odkrouceno daleko víc. Ale to říkám jen to co jsem pochytil za den prohledávání internetu.
A vyplatí se ještě dovoz z německa?? Případně jak se takový dovoz obstarává atd... ?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: První auto pro studenta do 50k

Příspěvek od řidičBOB »

ono obecně - při ceně do 50t je v podstatě jedno, co koupí. U jakékoliv značky to bude jeden za 18 a druhý bez dvou za 20.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: První auto pro studenta do 50k

Příspěvek od spooon »

asi tak, hlavně koukat po konkrétním kusu a zde brát tipy na jaký okruh aut koukat.

A pak samozřejmě při řízení používat mozek, ať je to jaký chce auto.

Korwinus: i to ubohý fáčko dokázalo na dálnici z kopce uhánět tachometrových 180...teda jen tak tak mu stačili dva pruhy (a byl to modernější jednabod stříkačka)
korwinus
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: pát 11 zář 18:13

Re: První auto pro studenta do 50k

Příspěvek od korwinus »

Fakt bych chtěl vidět statistiku nehodovosti mladejch lidí, kdy třebas 1000 lidí ve vzorku dostane jako první auto feldu 1.3 a dalších 1000 jako první auto dejme tomu Alfu GT 3.2 benál :-D
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: První auto pro studenta do 50k

Příspěvek od KDB »

Možná bys byl zklamán...
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: První auto pro studenta do 50k

Příspěvek od řidičBOB »

To máš těžký...známej před lety prodával F1 RS, přijel pro to taťka se synem, kterému to kupoval za maturitu - kluk měl papíry 14 dní. Známej ho ještě upozorňoval, že ta Fabka je těžká na předek a že to není zrovna čitelné a stabilní auto. Za asi 14 dní našel ještě nějaký klíč k zámku převodovky a tak volal taťku mladíka, který mu sdělil, že to asi nebude potřebovat, bo mladík leží už týden v umělém spánku na ARO, protože v zatáčce nezvládnul řízení, vyletěl ven a svině strom neuhnul. Auto na odpis, mladík taky.
Takže nejde o auto, ale o mozek...a s pocitem silného auta, se občas ten mozek dostává do defenzivy.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: První auto pro studenta do 50k

Příspěvek od ctrl_j »

18 let, dopoledne si zasel pro RP, odpoledne seda za volant pujcene 125 L, prisedaji ctyri kamaradi. Za pul hodiny uz vyrazi vsechny slozky IZS…
Levotociva zatacka, vysoka najezdova rychlost, strom. Dva mrtvi na miste, treti pozdeji v nemocnici, ridic prezil.
18l-3hb.jpg
A ted muzem spekulovat, kdyby mel tu Alfu. Projel by to danou rychlosti, nebo by vypochodoval po tecne ven? A i kdyby, nedopadli by lepe diky novejsimu autu/lepsi pasivni ochrane?

---

18 let, RP pul roku, Felicia. Predjizdel do levotocive zatacky, auto do protivky. Spolujezdec to odskakal.
A zase, kdyby mel lepsi/silnejsi auto stihl by to predjizdeni dokoncit driv a tim tomu predejit?
18l-6m.jpg
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
korwinus
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: pát 11 zář 18:13

Re: První auto pro studenta do 50k

Příspěvek od korwinus »

Hele mně je 31, takže si ještě pamatuju, jak jsem jako mladej myslel :D a určitě bych si s odstupem času nějaký silný auto jako první nepořídil a jsem rád že jsem měl fáčko. Prvotně se člověk má naučit takovejm těm automatickejm věcím co každej řidič dělá, ale už na ně nemyslí, jelikož má naježděno. Taky se naučí časem, že opatrnost je dost nutná, jelikož ne každý jezdí a myslí u toho hlavou. Atd atd. Teprve až se todle vše člověk naučí, tak pak je dle mě na místě ať si koupí klidně M3ku. Nevyježdeněj mladíček se silnou károu, je dle mě dost šílená kombinace. Jo že to někdo z vás měl a přežil, ještě neznamená, že to je jako ok a každej mladej by měl mít silnou káru...

Navíc když to někde naboříš, tak u nějaký šumky to neřešíš, jelikož oprava stojí pár stováků. U nějaký alfy když si urazíš nárazník, tak solíš. Takže i to je nutné brát na zřetel. Né každému koupí tatínek auto a opravovat pak něco dražšího z vlastní kapsy nemusí bejt vončo pokud je člověk študák.

----
ctrl_j: To co píšeš jsou dva případy, takovejch ti u rychlejších aut najdu tuny. Nejde o pár případů, ale o statistiku. A tu bohužel nemám. Není však náhodou, že v Británii jsou mega drahé pojistky na auto, ale nejvíc tam platí mladej člověk co si chce koupit silný auto (proto tam taky moc mladejch silný auta nemaj). Tam to není rozdíl jak tu pár táců, ale opravdu znatelnej rozdíl. I tu to je rozdíl a mladej nezkušenej ze silným autem cáluje nejvíc...je to náhoda? Pojištovny maj určo statistiky a jedou dle toho.

Jinak v tý alfě by jel 2x tak rychle, takže by bylo jedno kolik airbagů tam má a z auta by nic nezbylo.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: První auto pro studenta do 50k

Příspěvek od řidičBOB »

Tady to až taková plečka nebyla...a jak to dopadlo 8-x
http://www.novinky.cz/krimi/382902-pri- ... -dite.html
No pain, no gain.
Vespa time \m/
korwinus
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: pát 11 zář 18:13

Re: První auto pro studenta do 50k

Příspěvek od korwinus »

Jinak to stejný se řeší s motorkama. Málokdo koupí jako první synkovi něco co má 200koní a 200 kilo :DDD Ale radši mu koupíte něco pomalejšího, klidně nějakej prdák skútr, jen aby se naučil. Pak 500ku a pak už je to jedno. Ale určo nezačnu na nečem co jede 300+
Odpovědět