Hatchback nizsi stredni kolem 500k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Abre
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pát 27 pro 14:19

Re: Hatchback nizsi stredni kolem 500k

Příspěvek od Abre »

řidičBOB píše:Abre: je mezi nimi ještě Comfort line :D V použitých materiálech rozdíly jsou. I v tlumících.
HM: mám ve firmě 2x O3RS a nikde nic nepozoruji...a to mají obě už za chvíli 50t na hrbu...
Pokud bych mel jistotu ze to spravi vyssi vybava, tak vezmu Focuse v Titaniu. Je pravda ze ten predchozi byl taky Trend.
Nejezdi s tim nekdo? Nebo s Astrou?
Uživatelský avatar
opc
Autoškolák
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 02 dub 08:59

Re: Hatchback nizsi stredni kolem 500k

Příspěvek od opc »

S Astrou sice jezdím, ale verzí, která se do 500k nevejde. Provedení a materiály bych zařadil někam na vyšší střed třídy, je to celkem v pohodě. Jediné co mi tam občas při "trochu speciálním" způsobu jízdy povrzává jsou sedačky (sportovní OPC, kůže nappa). Tam to celkem toleruji, protože to nejsou pevné skořepiny, ale jsou sklápěcí kvůli přístupu na zadní sedadla.

Co se týče komfortu podvozku, OPC má jiný podvozek než standardní Astra, takže opět moje info trochu mimo. Nicméně v normálním režimu je to na letních 20" kolech ještě relativně komfortní. Na zimních 18" úplně v pohodě. Při nejtvrdším nastavení tlumičů v režimu OPC je už nějaká horší silnice celkem nepříjemná, zato auto dokonale sedí.

Obecně bych ale doporučil kvůli "blbostem" typu povrzávání interiéru a trochu horšího komfortu podvozku auto neměnit. Pokud ano, projet se vybranými auty sám, protože každý bude komfort a interiér hodnotit jinak.
OPC
Uživatelský avatar
opc
Autoškolák
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 02 dub 08:59

Re: Hatchback nizsi stredni kolem 500k

Příspěvek od opc »

Ještě jsem zapomněl k tomu Focusu. Když porovnám Astru OPC a Focus ST, tak Focus má komfortnější podvozek. U normálních verzí s adaptivními tlumiči to ale bude asi jinak.
OPC
Abre
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pát 27 pro 14:19

Re: Hatchback nizsi stredni kolem 500k

Příspěvek od Abre »

Nechci samozrejme menit auto kvuli vrzani inerieru, ale je to jedna z veci co me na tom soucasnem stve a pomalu uz bych mohl koupit zase nove, tak se rozhlizim. Asi to bude chtit navysit rozpocet na 600k a v mezicase projet Focus s 1.5 a Astru s 1.6 benzinem.
eMJe
Pan Řidič
Příspěvky: 316
Registrován: ned 13 lis 10:30

Re: Hatchback nizsi stredni kolem 500k

Příspěvek od eMJe »

Ked to auto citelne vrzgalo uz od nova, co ti branilo ist do servisu aby to dali do poriadku?
Abre
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pát 27 pro 14:19

Re: Hatchback nizsi stredni kolem 500k

Příspěvek od Abre »

Reklamovat jsem to samozrejme zkusil, ale mechanici z Jarova si akorat zajeli na obed a naznali ze je vsechno v poradku.
Sam jsem pak sundal a vyplnil nejakym tlumicim molitanem tapec u vsech dveri. Na predchozim Fokusu to dost pomohlo, ale v Golfu vubec. Kdyz jsem pak rozdelal i B sloupek a uvidel jak dementne je udelany ten stavitelny mechanizmus bezpecnostniho pasu, tak se ani nedivim. Navic po 30t km zacina neco drncet i v palubce a tu si rozdelat netroufam. Takovy kutil zas nejsem.
Odpovědět