Levná zábava

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Flegy
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02 črc 11:45

Levná zábava

Příspěvek od Flegy »

Hoj všem,

určitě jsem nějaké podobné téma přehlédl, nicméně přesto se zeptám. Rozpočet cca 50-60 tisíc (nepočítám případný servis atd, jen samotnou hodnotu auta), benzín, 4 sedačky, rozumné náklady (přijatelný servis+7-8l na sto při klidné jízdě) kufr dost velký aspoň na delší víkendový výlet a samozřejmě kvalitní podvozek a manuál. Nezajímá mě značka nebo schopnost letět 300km/h, jde mi o šířku úsměvu v apexu, chci auto na které si nekoupím dálniční známku protože budu pokaždý hledat vedlejší cestu. Nápady?
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná zábava

Příspěvek od 970ka »

za 50-60 by se Carrera koupila už pěkná,i Caymánek by šel,jen s těma 4 sedačkama vidím trochu problém.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Levná zábava

Příspěvek od mmira »

tech 50-60 t asi nebylo meysleno v EUR :D
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Flegy
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02 črc 11:45

Re: Levná zábava

Příspěvek od Flegy »

Kdybych měl na Caymana stačí mi sedačka jediná, protože o něj se s nikým dělit nebudu :)) Ale jinak byla částka opravdu myšlena v tisících korun českých, tudíž Porsche pravděpodobně nebude ta správná značka.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Levná zábava

Příspěvek od k86 »

Saab 9-3 turbo
BMW 325 / 328 / 330
P306 S16
P206 S16 / GTI / RC - na to asi nebudou penize
Clio Sport
Ford Puma
Honda kivik / CRX
no ale nevim jestli neco splni ocekavani
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Flegy
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02 črc 11:45

Re: Levná zábava

Příspěvek od Flegy »

Saab už mě též napadl, ovšem koupit si staré auto již neexistující značky mi zní jako recept na průser. Bude typický český servis vědět co s tím? Mám ozkoušeného šikovného servisáka, ale i tak... Jinak z ostatních by mě lákala Puma, ale většinou jsou 1.4 což je málo, nad Bmw rovněž uvažuju. Očekávání s ohledem na cenu nejsou vysoká a stejně nejsem žádnej driving God, zkrátka přišla příležitost vymanit se z naftových krabic a fobií 1.2, tak proč to neprovést s úsměvem a ještě se něco nového naučit.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Levná zábava

Příspěvek od k86 »

Puma je i 1.7 125 koni, konkurenta tigru bych asi nebral
Saab pruser neni, je to prevlecena Beckova vectra, nebal bych se problemu s opravama. Dilu z druhovyroby dost a ruzne vatianty.
ten dvoulitr turbo s 200 / 205konma jede docela pekne
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Flegy
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02 črc 11:45

Re: Levná zábava

Příspěvek od Flegy »

Jasně, myslel jsem tím že 1.4 je častěji v nabídce, že dělali 1.7 vím. A Tigra se mi vůbec nelíbí, taková holčičí. Nicméně ač to není uplně prioritní podmínka, přece jen to pro čtyři úplně nebude. No uvidíme co s tím Saabem, bohužel nabídka moc velká není, ale zas není to nic by spěchalo... Jinak pokud bych zůstal u dvousedaček, co taková Toyota Cellica?
Sklenka
Autoškolák
Příspěvky: 36
Registrován: stř 13 srp 10:43

Re: Levná zábava

Příspěvek od Sklenka »

Řešil jsem podobný problém 2x po sobě... Jednou vyhrála Impreza 2.0 atmo (jezdil jsem 8,5 až 9,8 včetně okruhů, nikdy přes 10). Nikdy nezklamala, bohužel kovomorka mě donutila se jí zbavit.

Loni jsem přesedlal na E36 coupe 318is. Zatím jezdím za 8-9 (styl na pražáka / na okresce svižně). Při normálním ježdění by to šlo určitě ještě dolů. Vzhledem k rozpočtu je dle mě výkon dostačující (140 koní a točivý 16ventil)... Pokud člověk nechce 6válec 325 nebo 328i, je dle mýho názoru ISo jasná volba. Za 50 bys mohl sehnat slušnej kousek (pokud bude, začínají už od 20, od 30 vypadají i jako auto).

Pokud by ti vzhledově nevadil E36 compact můžeš slušnou část rozpočtu ušetřit / koupil lepší auto. Jsou výrazně levnější s totožnými motory. Díky kratšímu rozvoru jsou hravější... Compact 323i by mohla být hodně zajímavá alternativa...
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná zábava

Příspěvek od jarka »

K víkendovýmu ctr mám jako daily Ignise Sport už třetím rokem a to auto mě baví čím dál tím víc. Tenhle rok jsem vyměnil gumy ze 185/55r14 na 175/65r14 (nějaký eko falkeny) a na těch vysokých šlupičkách je to ještě zábavnější. I na suchu se tomu lehce přibržděním trhne zadek a dá se to krásně stáčet do zatáčky (na mokru a v zimě to platí ještě víc). Navíc jak je to lehký, tak 110koní s tím dokáže velmi slušně zacvičit a už hodně lidí to překvapilo jak to dokáže být rychlý. Když jedem někam na výlet, tak jezdíme většinou jím - páč i děti to baví. Když to shrnu tak je to svižný hrozně zábavný auto a nemusím s tím lítat jako dobytek abych se pobavil.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět